Jump to content

e60 vs 1310


DSF

Recommended Posts

@ihearto.

Eu cred ca de fapt tu esti de acord cu mine, numai in forul tau interior, dar nu te lasa deontologia sa iti spui off-ul ca mine, in spatiu public :) ,

NU te-a tentat niciodata sa lucrezi la stat ? :)

 

 

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

HA?! Cum poti sa afirmi asa ceva? Tu intelegi ceva din ce-ai scris mai sus? Unde-i deontologia, unde-i raportul de cauzalitate, unde-i teoria aia care-o afirmai emfatic pe alt topic?

 

Apropo, vezi ca-n carte nu scrie si invers, de la dreapta la stanga, ori le-a fost lene profilor, ori, vorba unui ticalos pe forum, mai si gandim, nu doar muncim. (asta a fost cam in bascalie, ce-i drept)

In cazul de fata situatia este mult mai complexa decat in cea de pe Antiaeriana. Pe cuvantul meu, ma bulversezi... Tu chiar nu poti sa faci o diferentiere? Tu confuzi cele doua cazuri? :blink:

 

Pe cuvant, imi vine greu sa cred lucrul asta... :poke:

 

Stii bancul ala cu ula si cu limbricii? :laugh:

Link to comment
Share on other sites

pai gen judecator, CSM.. pupaturi cu Lidia, protocoale.... :) o semi catedra acolo..

Pai, ca s-ajungi acolo, iti trebuie ceva efort. Foarte multa invatatura, multe depresii, extraordinare renuntari, nu tu o sticla de vin prin cluburi ori un dans pe mese, nu tu o fata plecata pe furis la 3 dimineata, fara sa fii inteles, hranindu-te doar cu asteptari.

 

N-am cum, eu is lenes. Apropo, bun mai e FB-ul asta. Vazui ieri un profil da' coleg, si, pt ca avea o fata cam ciudata, am dat si-un gugal si i-am gasit saitul da' lucru, in care avea poze cu masa si el in putza goala. Cum nu era suficient si gugal e un pervers si ti-arata si haifai, am vazut si bustul gol per aspera ad astra, ca sa nu ma zic si-o poza de ziar , in care omul aflat la masa, la birou adica, lucra. Imbracat in robaa :sorcerer:

 

Pt astia-s bune protocoalele, mie-mi pare rau ca, dupa 20 de ani, nu se cade sa mai dai cu pungi cu apa de la balcon

 

Nu, Bobo, nu-l stiu, da' pun pariu, vazand cum le zici tu, enigmatic, imperial, taios, ca sigur si pe asta o sa-l spui pe dos

Edited by ihearto
Link to comment
Share on other sites

Serios acum, glumesc, sper sa nu te superi pe mine.

 

In rest, ma rog, diferenta de opinie. Iar eu nu iau niciun moment apararea soferului BMW-ului, ci incerc sa vad lucrurile obiectiv. Si exista foarte multe diferente intre cazul din Targoviste si cel de pe Antiaerana, chiar daca pentru neinitiati situatiile par identice.

 

Ma astept ca tu sa sesizezi foarte bine diferentele acelea si sa faci o individualizare corecta a situatiilor, nu sa ma contrazici doar de dragul de a ma denigra si de a incerca sa evidentiezi niste lucuri neadevarate despre mine. :)

Link to comment
Share on other sites

pai mai ihearto, vezi ca aici ai gresit tu, ai presupus ca e nevoie de munca invatatura, nu ai fost dispus sa sacrifici distractia.. dar uita ca gasesti singur contraexemple :)

M-am razgandit, nu esti bun de muncti la stat, ca nu faci diferenta intre chef si protocol. Cheful e pe banii si capul tau, protocolul e platit de altii si e sarcina de servici.. :)

Si lasa-l pe Bobo in pace, si ma obosesti cu latina ai, abia am trecut-o.:)

. dar mai tin si eu minte ceva.."acvila non capit musca.." .. wink.gif

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma s-ar putea sa fie culpa comuna, dacia ca nu s-a asigurat, bmw-ul rula cu viteza mare, daca mai erau si soferii beti atunci devine complicata situatia.

 

Din pacate toate aceste accidente cu BMW-uri , nu cred ca vor da de gandit vreunui sofer iresponsabil, poate doar celor care nu au BMW. In cele 3 accidente recente, BMW ca masina a cam iesit "invingatoare", in sensul ca soferii au scapat cu viata , unii chiar fara prea mari probleme in comparatie cu "macelul" din celelalte masini implicate in accidente.

 

Cand vezi soferi plecand acasa pe picioare dupa accidente grave la viteze peste suta, deja ca posesor de BMW incepi sa crezi ca mereu vei avea a-2-a sansa si asta in nici un caz nu contribuie la o conduita preventiva si la o atitudine prudenta la volan.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Cand vezi soferi plecand acasa pe picioare dupa accidente grave la viteze peste suta, deja ca posesor de BMW incepi sa crezi ca mereu vei avea a-2-a sansa si asta in nici un caz nu contribuie la o conduita preventiva si la o atitudine prudenta la volan.

 

 

si cand vezi ca avioanele cad nu mai mergi decat cu trenul . Cine are cap sa gandeasca poate sa conduca orice masina . Si experienta auto nu vine din urmarirea stirilor .

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma s-ar putea sa fie culpa comuna, dacia ca nu s-a asigurat, bmw-ul rula cu viteza mare, daca mai erau si soferii beti atunci devine complicata situatia.

 

Din pacate toate aceste accidente cu BMW-uri , nu cred ca vor da de gandit vreunui sofer iresponsabil, poate doar celor care nu au BMW. In cele 3 accidente recente, BMW ca masina a cam iesit "invingatoare", in sensul ca soferii au scapat cu viata , unii chiar fara prea mari probleme in comparatie cu "macelul" din celelalte masini implicate in accidente.

 

Cand vezi soferi plecand acasa pe picioare dupa accidente grave la viteze peste suta, deja ca posesor de BMW incepi sa crezi ca mereu vei avea a-2-a sansa si asta in nici un caz nu contribuie la o conduita preventiva si la o atitudine prudenta la volan.

DSF, 10+!

 

Macar de s-ar mai responsabiliza soferii in urma unor astfel de evenimente tragice...

Link to comment
Share on other sites

Desi, cu siguranta, nu alcoolul a fost de vina pentru producerea accidentului asta. Daca am inteles bine, cica si soferul Daciei consumase bauturi alcoolice...

 

Cata contradictie, si asta numai dintr-un condei.

Link to comment
Share on other sites

Cata contradictie, si asta numai dintr-un condei.

Ce contradictie, mai omule? :wacko: Doar am specificat ca si celalalt sofer consumase bauturi alcoolice, dar asta nu inseamna ca am spus ca alcoolul a fost de vina. Am mai spus ce: neatentia unuia, prostia si nebunia altuia de moment si locul ala nefast unde vederea iti este obstructionata desi drumul este drept. D'ohhh!!! :fool:

Link to comment
Share on other sites

DSF, 10+!

 

Macar de s-ar mai responsabiliza soferii in urma unor astfel de evenimente tragice...

 

N-avem noi norocul asta. Se vor responsabiliza probabil cei cu Logane, si alte masini din seria "plastic is fantastic" pentru ca isi vor da seama ca stelele EURO NCAP inca nu au reusit sa anuleze legile fizicii.

Cat despre idiotii si handicapatii ce conduc beti sau fara permis astia nu vor disparea niciodata. La stiri apar doar BMW-uri si alte "bolide" pentru ca Romania traieste din senzational.

Singura solutie pentru a evita accidente grave de tipul celor 3 petrecute recent, e infrastructura. Pe drumurile unde se circula cu mai mult de 70-80 km/h trebuie separare pe mijloc, si celelalte sa fie facute in asa fel incat sa nu poti merge cu mai mult de 50-60 km/h fara sa-ti rupi masina. Adica speedbumps din 200 in 200 metri, sicane, sensuri giratorii la fiecare intersectie, limite 30 km/h in zone rezidentiale, scoli, gradinite, si camere la fiecare semafor. Asa e prin toata Europa si nu comenteaza nimeni. Vrei sa mergi cu 100 km/h prin oras la primul speedbump ti-ai lasat spoilerele, baia de ulei si diferentialul si a 2 -a oara te linistesti.

 

De ce spun ca infrastructura e mai importanta ca alcoolul la volan ? Pentru ca in Romania la 0.08 la mie , ti se face dosar penal iar in Anglia 0.08 e limita de unde incep sanctiunile, 0.05 in Germania, Olanda, Franta, pana si la vecinii bulgari ( Sursa ). Si numarul de accidente e de 1000 ori mai mic ca in Romania, Beau unii prin alte tari de 10 ori mai mult ca prin Romania, si nu mai fac accidente.

Link to comment
Share on other sites

Pai cand spuneam ca cei care circula cu viteza mare in oras sunt niste dobitoci, mi-au sarit o gramada-n cap ca sunt eu invidios pe motoarele mari, sunt ranchiunos, sunt dusmanos, fac pe justitiarul eu daca nu zbor din fata alora care circula cu de 2 ori viteza legala prin oras, creez conflicte inutile si alte astfel de tampenii.

 

Unii chiar spuneau ca nu e problema nimanui atat timp cat aia nu deranjeaza pe nimeni si ca legea spune sa te dai pe banda 1. Poftim ca nici cel din BMW-ul asta cu pricina nu deranja pe nimeni daca celalalt cu Dacia ii acorda prioritate de dreapta si nu-i taia calea, dar la viteza aia, ce naiba sa mai eviti?

 

Acum lupii moralisti se trezesc sa pozeze in Maica Tereza. Cata ipocrizie! :bad: Si cica eu mi-am schimbat atitudinea si eu cantaresc cu alta unitate de masura...

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Pai cand spuneam ca cei care circula cu viteza mare in oras sunt niste dobitoci, mi-au sarit o gramada-n cap ca sunt eu invidios pe motoarele mari, sunt ranchiunos, sunt dusmanos, fac pe justitiarul eu daca nu zbor din fata alora care circula cu de 2 ori viteza legala prin oras, creez conflicte inutile si alte astfel de tampenii.

 

Unii chiar spuneau ca nu e problema nimanui atat timp cat aia nu deranjeaza pe nimeni si ca legea spune sa te dai pe banda 1. Poftim ca nici cel din BMW-ul asta cu pricina nu deranja pe nimeni daca celalalt cu Dacia ii acorda prioritate de dreapta si nu-i taia calea, dar la viteza aia, ce naiba sa mai eviti?

 

Acum lupii moralisti se trezesc sa pozeze in Maica Tereza. Cata ipocrizie! :bad: Si cica eu mi-am schimbat atitudinea si eu cantaresc cu alta unitate de masura...

"VITEZA AIA"? Stii tu ce viteza avea ala cu bmw-ul?

http://observator.a1.ro/social/Bagati-in-mormant-de-un-preot-beat_32407.html poate ar fi cazul sa vezi si a doua masina implicata, nu doar dacia.

Link to comment
Share on other sites

Da, popa baut, ghiaurul pe anteaeriana baut. Popa cu viteza, ghiaurul cu viteza. Crapa aia in Bucuresti, crapa si astia la Targoviste. Popa jmecher, ca nu conducea el.

Insa stabileste Bobo pe forum ca Dacia nu a acordat prioritate, ca era damb, si ca popa se stergea la fund cu hartie mai buna, deci nu merita parnaie, ghiaurul da.

Bobo este un deontolog.

Noi, desi stim proverbe, printre care si ala cu o cheatra aruncata-n apa, ne enervam.

 

Oana Zavoranu e urata, nu-i asa?

Link to comment
Share on other sites

"VITEZA AIA"? Stii tu ce viteza avea ala cu bmw-ul?

http://observator.a1.ro/social/Bagati-in-mormant-de-un-preot-beat_32407.html poate ar fi cazul sa vezi si a doua masina implicata, nu doar dacia.

Daca intr-adevar aveau chiar 150 de km/h, sigur nici cei din BMW nu se dadeau jos fara nici macar o zgarietura. Repet, eu nu spun ca nu a avut viteza excesiva.

 

PĂŁi pe cei din Dacia i-a cam deranjat, nu? Le-a cam deranjat viaĂža.

 

Oricum, dubla ta mĂŁsurĂŁ e evidentĂŁ.

Nu este dubla masura, dar nu mi se pare corect sa nu luam in calcul absolut toate imprejurarile in care s-a petrecut evenimentul. Uiat-te, te rog la stire si zi-mi daca ti se par normale exagerarile si manipularea presei: "beat" la 0,4, "bolid ucigas", nu se pomeneste nimic de faptul ca accidentul a fost provocat din culpa preotului mort care nu a acordat prioritate de dreapta, dau doar secventele in care isi iese din fire cand il hartuiesc jurnalistii, etc. Tie ti se pare normal? Doar pentru ca sustin ca presa manipuleaza si dezinformeaza, inseamna ca am dubla masura?

 

P.S: Asa ca ai grija si tu sustinator al celor care merg cu viteza prin oras! Ia aminte si ai grija sa nu, Doamne fereste, sa ajungi intr-o asemenea situatie. Uite la ce duce viteza, mai ales prin oras... Nu te mai erijezi in purtatorul de cuvant al vitezomanilor din oras, acum ii blamezi? Pai cand esti fals?

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.