Jump to content

e60 vs 1310


DSF

Recommended Posts

Daca aia era viteza printr-un oras sau pe un drum d-ala vai mama lui cu o banda pe sens, chiar ca eram lovit la operatie.

 

Desi nu eu pateam nimic la o adica, Doamne fereste! :hmm:

 

Dar ca prinzi un drum bun si mai liber gen autostrada si calci un M si/sau un Cayenne Turbo care prind vitezele alea pe distanta si timpul in care o masina oarecare prinde 100-120, este alta treaba. Nebun sa fii sa ai o masina d-aia si sa nu mai profiti cand poti de ea.

 

Dar sa circuli prin oras cu viteza pe care legea o recomanda pe autostrada, mi se va parea in continuare pura inconstienta si cred ca d-aia se ajunge la tragedii precum cea de pe Antiaeriana sau din Targoviste. :faceless:

Link to comment
Share on other sites

I-am dat s-o ia dracii, pacat ca nu am apucat sa-i scot limitarea s-o vad in 330 :(

 

Porcu nu e limitat in schimb :) fuge vreo 270 reali, deci probabil ca la 300 ajunge pe bord, n-am incercat inca insa.

Pai cand mai mergi la Tulcea, ia-o pe autostrada si de la Drajna spre Fetesti sau mai bine de la Fetesti la Cernavoda ca e in linie dreapta si e mult mai liber de cand cu podul ala inchis de la ecluze si nu mai dai de trafic greu, da-i sa vezi ce poate! ;)

 

Ăn parcarea de la Carrefour a prins viteza aia. :purple:

Eu credeam ca-n parcarea de la Niro ca-i mai libera si mai mare... :purple:

Link to comment
Share on other sites

Preotilor ar trebui sa li se interzica prin lege sa detina permis de conducere. Conform canoanelor bisericii dupa slujba sunt obligati sa bea tot vinul ramas de la impartasanie.Nu sa gasesti niciodata un preot treaz la volan. Politia nu le face alcooltestul decat in caz de accident.
Link to comment
Share on other sites

Preotilor ar trebui sa li se interzica prin lege sa detina permis de conducere. Conform canoanelor bisericii dupa slujba sunt obligati sa bea tot vinul ramas de la impartasanie.Nu sa gasesti niciodata un preot treaz la volan. Politia nu le face alcooltestul decat in caz de accident.

 

Ei na, asta chiar e pe bune? Prea tare.

pai si cu mancarea? ca stiam ca aia n-o dau la saraci, ci o dau la porci.

Link to comment
Share on other sites

Ei na, asta chiar e pe bune? Prea tare.

pai si cu mancarea? ca stiam ca aia n-o dau la saraci, ci o dau la porci.

Da, ihearto. Are dreptate. Este vorba de vinul care este utilizat in timpul slujbei si care este sfintit, mai exact este vorba de Sf Impartasanie.

 

Dupa ce se impartasesc cativa enoriasi, la sfarsitul slujbei, preotul trebuie sa termine Sf. Impartasanie, dar e vorba in total de un paharel de vin, maxim 2-3 guri de vin... Deci nici vorba sa produci un accident din cauza asta.

 

In plus, cati preoti ai vazut tu implicati in accidente din culpa lor? Daca ar fi fost cum spune colegul, atunci trebuia sa nici nu mai avem preoti. Ar fi fost toti morti prin diverse accidente... :frantics:

 

Preotii fac accidente din aceleasi motive din care fac si laicii, adica viteza, neatentie, chiar si alcool. Dar iti garantez eu ca nu din cauza Sf. Impartasanii.

 

Cu siguranta preotii care au facut accidentul asta la Targoviste nu veneau de la slujba la ora aia, iar alcoolemia nu li se tragea de la Sf. Impartasanie. :pardon:

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

Scuze, de data asta am fost rĂŁutĂŁcios. :)

Rautacios? Nuuu! Doar nu credeai ca m-ai lovit la sentiment... :laugh:

 

Lasi impresia cat de cat ca ai capacitatea sa deduci ca am niste cunostinte preoti sau ma rog, viitori preoti, desi, sa ma ierte Dumnezeu, da' nu mi-as fi imaginat in postura aia... :)

Link to comment
Share on other sites

Preotii nu sunt sfinti , sunt oameni ca oricare altul care au studiat teologia si au depus niste juraminte , nu stiu ce mira atat cand fac un accident , mai ales cand am vazut ca unii sunt pedofili,poponari si alte minunatii...
Link to comment
Share on other sites

Rautacios? Nuuu! Doar nu credeai ca m-ai lovit la sentiment... :laugh:

 

Lasi impresia cat de cat ca ai capacitatea sa deduci ca am niste cunostinte preoti sau ma rog, viitori preoti, desi, sa ma ierte Dumnezeu, da' nu mi-as fi imaginat in postura aia... :)

 

Iar nu ai prins ironia subtilĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Iar nu ai prins ironia subtilĂŁ.

Prea subtila pentru mine... :aww:

 

Preotii nu sunt sfinti , sunt oameni ca oricare altul care au studiat teologia si au depus niste juraminte , nu stiu ce mira atat cand fac un accident , mai ales cand am vazut ca unii sunt pedofili,poponari si alte minunatii...

+1. D-aici si vorba aia: fa ce zice preotul, nu ce face el. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.