Jump to content

[Vand] plasme BMW e46 - 100ron !


Recommended Posts

As vrea sa schimb un bord *ceasurile* , este automata masina, deci cu model pt steptronic , este montata plasma pe el , cu unul fara plasma, simplu oem dar model steptronic normal ! se da cu tot cu potentiometru si buton pt schimbarea culorii albastru , verde ! multumesc !

 

Diferenta se discuta !

 

contact ; 0761 67 46 07 Mihai

post-27688-0-46198200-1300227565_thumb.jpg

post-27688-0-63274200-1300227569_thumb.jpg

post-27688-0-31656400-1300227574_thumb.jpg

post-27688-0-38771500-1300227578_thumb.jpg

Edited by leduri
Link to comment
Share on other sites

La BMW denumirea pentru cutia automata standard este steptronic. Tiptronic se numesc cutiile automate care echipeaza masinile VAG.

mereu le incurc si din cauza aceasta ! poti modifica te rog in titlu - skimb ceasuri e46 stepronic cu plasme ! cu unul normal OEM ! multumesc fff mult !

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa schimb un bord *ceasurile* , este automata masina, deci cu model pt steptronic , este montata plasma pe el , cu unul fara plasma, simplu oem dar model steptronic normal ! se da cu tot cu potentiometru si buton pt schimbarea culorii albastru , verde ! multumesc !

 

Diferenta se discuta !

 

contact ; 0761 67 46 07 Mihai

plasmele alea se scot foarte usor, sunt puse peste cadranele vechi, iti spun sigur ca am avut si eu si ma deranjau...

sunt bagate acolo, trebuie desfacut bordul si se scot foarte usor. atentie la ace(turometru, etc) pt ca daca le fortezi o sa-ti fie mai greu sa le calibrezi

costa cam 150-200 ron plasmele alea.....

succes

 

aaa si dupa ce le scoti, vezi ca ai un releu care bazaie...cam tare...tre sa-l scoti si pe ala, e undeva pe sub bord la mine era in buzunarul ala din stanga volanului.

Link to comment
Share on other sites

plasmele alea se scot foarte usor, sunt puse peste cadranele vechi, iti spun sigur ca am avut si eu si ma deranjau...

sunt bagate acolo, trebuie desfacut bordul si se scot foarte usor. atentie la ace(turometru, etc) pt ca daca le fortezi o sa-ti fie mai greu sa le calibrezi

costa cam 150-200 ron plasmele alea.....

succes

 

aaa si dupa ce le scoti, vezi ca ai un releu care bazaie...cam tare...tre sa-l scoti si pe ala, e undeva pe sub bord la mine era in buzunarul ala din stanga volanului.

 

o sa incerc sa le dau jos. ai idee cum se scut acelele??? nu vreau sa le stric...stiam ca trebuie sa le rotesti pana la capt si dupaia ies singure...

Link to comment
Share on other sites

am scos plasmele...deci pretul lor este de 100ron ! pot asigura si montaj contracost daca este ! :D

 

am si eu o rugaminte - se poate schimba titlul in - Vand plasme BMW e46 - 100ron ! Multumesc fff mult !

post-27688-0-58176100-1300385182_thumb.jpg

post-27688-0-43777600-1300385197_thumb.jpg

Edited by leduri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.