Jump to content

zgomotul motorului e46


Recommended Posts

salut am un bmw e 46 320d din 2000 cam 285000km. am un zgomot la motor intre 1800 de turatii si 2300 ca si un carait naspa ca si la tractoare nimeni nu mio zis nimic concret multi mior zis ca asa se aud motoarele astea ca nui antifonata bine ca nui comon rail etc etc am zis ca intreb sa vad ce ziceti si voi peaici SCURT SI LA SUBIECT va multumesc..
Link to comment
Share on other sites

salut am un bmw e 46 320d din 2000 cam 285000km. am un zgomot la motor intre 1800 de turatii si 2300 ca si un carait naspa ca si la tractoare nimeni nu mio zis nimic concret multi mior zis ca asa se aud motoarele astea ca nui antifonata bine ca nui comon rail,ceva rulmenti, ii diesel tacheti nu are (apropo ii un zgomot aprox ca la benzinari cand se duc tachetzi) nush ce sa ma mai gandesc ca ar putea fii pentru ca nui zgomotul motorului se aude doar la turatii cand ma duc cu ea pe drum la relantii nu se aude poate chiar deloc am zis ca intreb sa vad ce ziceti si voi peaici SCURT SI LA SUBIECT va multumesc..
Link to comment
Share on other sites

salut am un bmw e 46 320d din 2000 cam 285000km. am un zgomot la motor intre 1800 de turatii si 2300 ca si un carait naspa ca si la tractoare nimeni nu mio zis nimic concret multi mior zis ca asa se aud motoarele astea ca nui antifonata bine ca nui comon rail,ceva rulmenti, ii diesel tacheti nu are (apropo ii un zgomot aprox ca la benzinari cand se duc tachetzi) nush ce sa ma mai gandesc ca ar putea fii pentru ca nui zgomotul motorului se aude doar la turatii cand ma duc cu ea pe drum la relantii nu se aude poate chiar deloc am zis ca intreb sa vad ce ziceti si voi peaici SCURT SI LA SUBIECT va multumesc..

 

Cauta pe cineva care are acelasi motor cu tine si fa o comparatie la cald.

Un mecanic bun te poate lamuri. Din ce localitate esti ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Boly la tn se aude praca ceva si de pe la pompa de apa, e un scartait fin care vine dinspre curele....am acelasi motor si aceeasi culoare la masina :rolleyes:.. in rest nu stiu pt ca video-urile schimba sunetul, live e altceva
Link to comment
Share on other sites

Tachetii sunt hidraulici Ei se pot dezamorsa insa isi revin in timp.Ce ulei folosesti?Nu se regleaza

 

Daca te refereai la mine, folosesc ce baga aia la service, banuiesc ca, Castrol Edge 5w40, parca asa era.....

 

Boly la tn se aude praca ceva si de pe la pompa de apa, e un scartait fin care vine dinspre curele....am acelasi motor si aceeasi culoare la masina :rolleyes:.. in rest nu stiu pt ca video-urile schimba sunetul, live e altceva

 

 

Da, sunetul nu e " real " 100 %, pe camera parca e mai accentuat, in realitate nu se aude chiar asa dar intr-adevar, e un zgomot si de pe acolo......la rece nu imi place mie cum suna, suna ca o bataie 30-40 de secunde si isi revine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.