Jump to content

AM DAT IN RADAR


bmwest

Recommended Posts

tu nu te-ai surprins niciodata in localitate mergand peste 100 la ora? ce va mai place consilierea gratuita...

Eu nu m-am surprins niciodatĂŁ. ÂŞtiu tot timpul unde mĂŁ aflu Âşi cu ce vitezĂŁ mĂŁ deplasez.

Ăn concluzie, niciodatĂŁ nu am peste 50kmh peste limita maximĂŁ pe un sector de drum. Iau doar amendĂŁ, dacĂŁ e, dar rĂŁmân cu permisul...

Link to comment
Share on other sites

tu nu te-ai surprins niciodata in localitate mergand peste 100 la ora? ce va mai place consilierea gratuita...

 

in general merg cu 60-65 in localitate, dar am avut cateva iesiri bune de stirile protv de la 19.00..220-230 (drum pustiu, linie dreapta) :faceless: . nu cred ca exista vreun sofer, barbat, care sa nu fi mers cel putin o data cu 30-40km/h peste limita legala. :getlost:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Eu nu m-am surprins niciodatĂŁ. ÂŞtiu tot timpul unde mĂŁ aflu Âşi cu ce vitezĂŁ mĂŁ deplasez.

Ăn concluzie, niciodatĂŁ nu am peste 50kmh peste limita maximĂŁ pe un sector de drum. Iau doar amendĂŁ, dacĂŁ e, dar rĂŁmân cu permisul...

 

 

da asta e o idee buna...

 

si eu sunt tot timpul cu ochii pe vitezometru in localitati sa nu trec de suta,macar permisul sa nu mi l salte...

 

hai sa nu mai fim ipocriti,nu stiu daca s a nascut vreunul sa nu incalce regimul de viteza

Link to comment
Share on other sites

doar pt ca ramai cu permisul in buzunar nu te face mai bun decat userul bmwest care a mers cu 15 km/h mai tare ca tine. eu eram in dezacord cu cei plini de ravna in a judeca si a da sfaturi.

 

 

MERCI FRATE!

 

Dar totusi,cum ai dat in radar? Ca in bancul ala cu liliecii,cand unul din ei da in turla bisericii?

Daca radarul avea de gand sa riposteze?

 

stii, de fapt m-am grabit sa-l prind acolo...

Link to comment
Share on other sites

doar pt ca ramai cu permisul in buzunar nu te face mai bun decat userul bmwest care a mers cu 15 km/h mai tare ca tine.

Nu mă face mai bun, ai dreptate! Dar nu mă face nici pieton...

Edit: indiferent cu cât depăşeşti limita maximă de viteză, tot contravenţie se cheamă. Dacă e să "dau în radar", prefer să se rezume doar la amendă.

Nu mă face mai bun ca alţii, poate doar mai precaut şi mai conştient de urmările acţiunilor mele..

Edited by Rares_CJ
Link to comment
Share on other sites

si scandalul a inceput.

cred ca poti inchide topicul.concluzia:daca te incadrezi dai de permis si il iei intr-o luna.nu incerca judecata.nu scapi si cand vei pierde procesul va trebui sa il predai cand vei avea nevoie mai multa de el.nu a murit nimeni dintr-o luna.crede-ma ca trece.mai ales cand stii ca il aveai luat pe 3 luni si il iei intr-o luna zici ca l-ai luat de D-zeu de picioare :)).

 

cel mai mult in localitate am avut 200 cred.daca nu inchizi topicul macar sa mai facem cateva pagini.

 

 

si eu merg de obicei si unde nu stiu cu viteza pana intr-o 100 km/h,dar ma mai apuca cateodata.in general merg la limita sa nu raman fara permis.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

am observat o chestie tare de cand tot citesc topicuri pe forumul asta. Exista 3 genuri de useri vis-a-vis de reply-uri:

 

1. cei care se arunca la gatu' tau fara sa-si fi facut vreodata o introspectie din care sa realizeze ca de multe ori s-au gasit in situatii similare;

2. cei care pun suflet incercand sa-i combata pe subiectii de la pct. 1;

3. veteranii, cei care invaluie toate replicile intr-un umor fin la care eu unul reactionez instant - gen i-drive, poleposition... Au oamenii o exprimare atat de colorata! :))

Edited by bedwap
Link to comment
Share on other sites

daca au inregistrare nu prea ai ce sa faci . Acum si judecatorii sunt satuli de tot felul de procese . Totusi cauta greseli in PV .

 

 

Iti spun eu ce a patit un amic de-al meu caruia i-a fost suspendat permisul ca a depasit pe linie continua:

A facut contestatie, si la proces politia a prezentat inregistrarea video. Amicul meu era cu motocicleta si fiind filmat din fata nu i s-a vazut numarul de inmatriculare. A spus ca nu e el...

Judecatoarea s-a enervat si a spus ca ii anuleaza permisul daca isi bate joc de ea. L-a luat tare si i-a spus sa nu o ia cu vrajeli ieftine...sa se bucure ca scapa cu suspendarea permisului si amenda espectiva.

A iesit baiatu cu coada intre picioare de la proces :laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am patit-o si eu cu suspendarea pe 3 luni. Am dat examen si l-am primit inapoi dupa o luna dupa ce expirase dovada, de fapt dupa o luna si o saptamana. Saptamana in plus a fost pentru ca n-am stiut ca trebuie facuta cerere pentru aprobarea reducerii suspendarii, chiar daca se indeplinesc toate conditiile.

Examenul e 13/15, insa intrebarile sunt numai teoretice, fara poze. Este o carte speciala pentru examenul asta. Iti recomand sa inveti. Eu l-am picat prima oara pentru ca il credeam mai usor, a doua oara invatasem si l-am luat.

Spor!

Link to comment
Share on other sites

Iti spun eu ce a patit un amic de-al meu caruia i-a fost suspendat permisul ca a depasit pe linie continua:

A facut contestatie, si la proces politia a prezentat inregistrarea video. Amicul meu era cu motocicleta si fiind filmat din fata nu i s-a vazut numarul de inmatriculare. A spus ca nu e el...

Judecatoarea s-a enervat si a spus ca ii anuleaza permisul daca isi bate joc de ea. L-a luat tare si i-a spus sa nu o ia cu vrajeli ieftine...sa se bucure ca scapa cu suspendarea permisului si amenda espectiva.

A iesit baiatu cu coada intre picioare de la proces :laugh:

L-a facut la psihic. teoretic trebuia sa castige. ce tupeu pe judecatoare... sentinta ei nu se putea contesta, sau cum? si la ce fapta il incadra pt a-i anula permisu'?

Link to comment
Share on other sites

voi cei care sunteti asa de regulamentari si care nu ati dat in radar... DE CE NU VA LUATI CATE UN SCUTER SI FACETI UN FANCLUB MOBRA?

 

 

Daca ai facut o greseala accepta si pedeapsa si nu incerca sa o rezolvi , gandestete cum era daca loveai un copil ,un om etc , in locul radarului, nimeni nu zice de ce ai gresit , da nu incerca :sa rezolvi pedeapsa, incearca greseala ! Toti gresim ca e omeneste,asta ne facem sa fim mai buni ! Pe bune nu te mai chinui sa te faci intales, ca oricum nu e bine cum vezi lucrurile !

Link to comment
Share on other sites

Acu 2 ani mi-au luat permisul pe 3 luni .Am dat examen ,am luat cu brio mi-au redus pedeapsa la 1 luna de la expirarea dovezii.Daca spuneam ca am pierdut dovada cred ca il luam si mai repede pentru ca nu au inregistrat dovada in baza de date.
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca numai o data poti apela la aceasta "reducere" ...

Apropos de mers pe centura...care este viteza legala pe centura Bucurestiului, acolo unde nu e specificat?

Buna intrebare,

Si eu merg des intre Voluntari si Otopeni si pe acolo soseaua te cam invita sa o calci.

Deci pe centura Bucurestiului cat e limita legala(nu ma refer la zonele cu restrictii)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.