Jump to content

Accident Iasi


cefi

Recommended Posts

1. Păi tati să trăiască, nu ? Că, altfel, putem să luăm toate răsadurile din Iaşi la rând. Şi în Iaşi sunt, nene...

2. You'll be surprised, dar pentru unii e mai mult decât o simplă bucată de fier... Parole onoarea mea... :thumbsup:

3. Da, maşina e mai mult decât drăguţă... :popcorn:

 

Nu inteleg de ce tot comentati despre tipa .. nici macar nu e de vina. Va tot plangeti de faptul ca posesorii de BMW sunt vazuti nu stiu cum .. si chiar voi va comportati asa. Uite, fata aia nu a fost de vina, insa tot s-a trezit lumea sa spuna ca o doare in cot de masina, ca nu a muncit pt ea, ca i-a cumparat-o tati .. bla bla bla.

 

 

Daca are CASCO, i-o repara sau ii da alta. Pentru ce trebuie sa se agite atata? Si in plus e un e90 standard .. Inteleg sa te superi pentru o masina modificata, insa pentru o masina standard nu cred ca e cazul sa faci atata scandal. Si in plus, atitudinea ei e una occidentala. Doar noi suntem asa frustrati cand cade un fir de par in masina, daca ne murdareste cineva presurile sau se aseaza o insecta pe capota.

Edited by Gearhead
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi se facea rau daca imi vedeam masina in halul ala... :mellow:

+1 :unsure:

 

Si in plus e un e90 standard .. Inteleg sa te superi pentru o masina modificata, insa pentru o masina standard nu cred ca e cazul sa faci atata scandal. Si in plus, atitudinea ei e una occidentala.

 

Da, când îţi dă mâna, corect, îţi permiţi să ai o atitudine... cum era ? Ah, da, "occidentală". :popcorn:

Nu s-a "luat" nimeni de ea şi nu a învinovăţit-o nimeni, era vorba, în speţă, doar de faptul că pe alţii, în locul ei, i-ar fi durut inima după maşină, indiferent din a cui culpă s-ar fi produs accidentul relatat. <_>

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

dy2, in tara asta se omoara oamenii pentru o zgarietura pe masina, ce sa te mai intereseze ca putea fi mai rau.

 

Letty, ce sa iti dea mana? Un e90 nu e o super-masina. Sa fim seriosi. Si in plus, nu trebuie sa scoata un leu din buzunar, pentru ca isi va face masina pe asigurarea celuilalt.

 

Am spus occidentala pentru ca am vazut cum procedeaza ei in cazuri de astea si nicidecum nu e tragedia pe care o vedem aici. Se exagereaza prea tare pentru o usa indoita si o baie sparta .. cand putea sa aiba mana rupta sau cine stie ce alte traumatisme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

dy2, in tara asta se omoara oamenii pentru o zgarietura pe masina, ce sa te mai intereseze ca putea fi mai rau.

 

Letty, ce sa iti dea mana? Un e90 nu e o super-masina. Sa fim seriosi. Si in plus, nu trebuie sa scoata un leu din buzunar, pentru ca isi va face masina pe asigurarea celuilalt.

 

Am spus occidentala pentru ca am vazut cum procedeaza ei in cazuri de astea si nicidecum nu e tragedia pe care o vedem aici. Se exagereaza prea tare pentru o usa indoita si o baie sparta .. cand putea sa aiba mana rupta sau cine stie ce alte traumatisme.

 

Cum spuneam... e vorba doar că nimeni nu şi-ar dori să îşi vadă maşina "parcată", nu de bună voie, în halul ăsta...

Sigur că scoţi bani, dacă e, şi o faci, sau ţi-o repari pe asigurarea celuilalt. Banii se fac şi se cheltuie, nu ? E vorba strict de situaţie, una pe care nu cred că şi-o doreşte cineva.

Eu, una, ştiu sigur că nu aş vrea... :rolleyes:

Dar, fireşte, fiecare reacţionează "în stil propriu" în asemenea circumstanţe... :pardon:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

in tara asta se omoara oamenii pentru o zgarietura pe masina, ce sa te mai intereseze ca putea fi mai rau.

 

Poi se omoara ca nivelul de trai este asa cum este plus meseriasii care sunt pusi ori pe munca deanpururea ori pe jecmaneala .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si mai este un aspect , pe care tantii aia din poza nu cred ca il are , desii cuvantul in ultima vreme a luat o intorsatura si un sens de batjocura dar majoritatea de pe aici sunt pasionati si ne place sa bagam bani in fiarele astea vechi sau mai putin vechi si e normal sa ni se rupa ceva din noi cand o vedem julita zgariata sau sa injuram sanatos cand dam intr-o groapa .

 

Daca pasiunea fetii de mai sus amintita este colectarea de timbre e normal sa nu acorde mare atentie tablei sifonate .

Edited by Billy_e36
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si mai este un aspect , pe care tantii aia din poza nu cred ca il are , desii cuvantul in ultima vreme a luat o intorsatura si un sens de batjocura dar majoritatea de pe aici sunt pasionati si ne place sa bagam bani in fiarele astea vechi sau mai putin vechi si e normal sa ni se rupa ceva din noi cand o vedem julita zgariata sau sa injuram sanatos cand dam intr-o groapa .

 

Daca pasiunea fetii de mai sus amintita este colectarea de timbre e normal sa nu acorde mare atentie tablei sifonate .

 

+1 :thumbsup: :hyper:

Link to comment
Share on other sites

era fericita pt ca a fost trezita de ala cu fordu' :Devil: , ca altfel dormea in continuare ...

„Eu am plecat regulamentar de la verde, iar după aceea m-am trezit pe trotuar. Nu am idee ce s-a întâmplat", a spus Ioana , şoferul din BMW.

 

sau poate pana atunci nu gasise o modalitate de a se infige in rasadu' ala de pe trotuar si acum era fericita ca la imprastiat pe tot bulevardul :blush:

Edited by adi_JOL
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce tot comentati despre tipa .. nici macar nu e de vina. Va tot plangeti de faptul ca posesorii de BMW sunt vazuti nu stiu cum .. si chiar voi va comportati asa. Uite, fata aia nu a fost de vina, insa tot s-a trezit lumea sa spuna ca o doare in cot de masina, ca nu a muncit pt ea, ca i-a cumparat-o tati .. bla bla bla.

 

 

Daca are CASCO, i-o repara sau ii da alta. Pentru ce trebuie sa se agite atata? Si in plus e un e90 standard .. Inteleg sa te superi pentru o masina modificata, insa pentru o masina standard nu cred ca e cazul sa faci atata scandal. Si in plus, atitudinea ei e una occidentala. Doar noi suntem asa frustrati cand cade un fir de par in masina, daca ne murdareste cineva presurile sau se aseaza o insecta pe capota.

 

Absolut corect si frumos spus, (si) din punctul meu de vedere :)

Pe de alta parte, fata arata bine, asa ca frustrarea (asprimea) are motivatiile ei. :p

Link to comment
Share on other sites

Letty e o "ea" , mai degraba sa stea linistita :) vezi ca iti atrage imediat atentia .

Şi mai e şi moldoveancă, adică s-a născut neliniştită, deci da. :p

 

ups,imi cer scuzele de rigoare.Sunt la prima abatere,cred ca ma va ierta de data asta. :rolleyes:

Desigur, dar sĂŁ nu se repete. :super: :drinks:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.