Jump to content

Vand, Dezmembrez BMW E39 525d combi, cutie automata, 2004 ianuarie 70000km


Recommended Posts

Vand, Dezmembrez BMW E39 525d combi, cutie automata, 2004 ianuarie 70000km.

Preturi incepand de la 10 lei.

Trimit cu Posta Romana sau curier oriunde in Romania.

Locatie. Targu-Mures. Tel:0740-613567. e-mail: kovacs_csaba99@yahoo.com

post-33393-0-10116500-1302326316_thumb.jpg

post-33393-0-65065800-1302326338_thumb.jpg

post-33393-0-68328000-1302326356_thumb.jpg

Edited by csabi99
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pt un e39: duzele de stropit pe faruri din bara,furtunele care fac legatura intre duze si piesa aia de distribuitie a apei de la pompa la duze.Sunt piesele incercuite din imaginea atasata. Ms

Nu stiu daca am, maine ma duc la masini, verific si revin cu un mesaj.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca am, maine ma duc la masini, verific si revin cu un mesaj.

Nu am piesele cerute.

 

Va rog sa ma scuzati, dar nu pot sa raspund la mesajele private trimise fiindca imi da eroare.

Contactati-ma telefonic sau trimiteti e-mail sau mesaj in forum. Multumesc pentru intelegere.

Link to comment
Share on other sites

turbina pt bmw e39 de 184 cp motor 3.0 d bmw e din 09.1999 ai?

 

ce dimensiune au cauciucurile si cat de uzate sunt?si eventual un pret.multumesc

530d 184cp, 530d 193cp, 525d 2003, La toate codurile de motor si dimensiunea motorului e la fel: M57.

Am doua turbo identice. 1. este demontat de pe un 530d din 2001 193CP M57 170000-180000km(nu mai stiu exact)-350 euro (aprox 1438 lei)

2. este demontat de pe un 525d, prima inmatriculare 2004 ianuarie M57 68000 km -420 euro (aprox 1726 lei)

Ambele turbine sunt in stare foarte buna estetic si tehnic(motoarele si turbinele la ambele masini functionau bine, se dezmembreaza din cauza taxei auto, erau putin lovite dar se putea repara cu bani putini)

 

Cauciucurile de vara sunt de 225/55R16, dar sunt foarte uzate. Restul sunt de iarna, in stare buna.

Link to comment
Share on other sites

530d 184cp, 530d 193cp, 525d 2003, La toate codurile de motor si dimensiunea motorului e la fel: M57.

Am doua turbo identice. 1. este demontat de pe un 530d din 2001 193CP M57 170000-180000km(nu mai stiu exact)-350 euro (aprox 1438 lei)

2. este demontat de pe un 525d, prima inmatriculare 2004 ianuarie M57 68000 km -420 euro (aprox 1726 lei)

Ambele turbine sunt in stare foarte buna estetic si tehnic(motoarele si turbinele la ambele masini functionau bine, se dezmembreaza din cauza taxei auto, erau putin lovite dar se putea repara cu bani putini)

 

Cauciucurile de vara sunt de 225/55R16, dar sunt foarte uzate. Restul sunt de iarna, in stare buna.

 

Am sa te sun zilele urmatoare si o sa vedem cum facem si care o iau.Mersi

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile sunt rabatabil electric ,la ce pret?

Da sunt rabatabile electric si sunt alea mari, oglinda din partea stanga e vanduta deja, disponibil numai de pe partea dreapta- 200 euro.

Interiorul nu mai e complet am fete usi piele bej sau negru, bancheta din spate completa, piele neagra e 90 euro.

Scaune fata din material textil, diverse modele, reglabil mecanic sau electric.

Link to comment
Share on other sites

salut, ma interesaza niste plasticaraie de pe un interior pe negru:

 

pielea burduf de pe frana de mana

plasticul de sub volan de pe stalp pe ce se prinde clapeta ce deschide capota si mecanismul( fara clapeta si cablu)

scuturile de prag, mai exact cel ce acopera pompa de motorina de sub scaun si cel simetric opus de el fata de cutia de viteza

cheder usa sofer

odihnitorul de picior, pe culoare neagra.

 

 

 

in caz ca dezmembrezi un interior de piele de berlina, ma intereseaza tetierele din piele si cotiera neagra sau tot spatarul

si tot de la o berlina tapiteria de pe stalpii din spate de la luneta pe gri, in care intra plafonierele-luminile

 

 

Inormativ: senzor ABS dreapta fata, calculatorul de pe pompa de abs si pompa d emotorina de sub scaun(doar d e pe cel cu 70mii km)

Edited by HHH
Link to comment
Share on other sites

salut, ma interesaza niste plasticaraie de pe un interior pe negru:

 

pielea burduf de pe frana de mana

plasticul de sub volan de pe stalp pe ce se prinde clapeta ce deschide capota si mecanismul( fara clapeta si cablu)

scuturile de prag, mai exact cel ce acopera pompa de motorina de sub scaun si cel simetric opus de el fata de cutia de viteza

cheder usa sofer

odihnitorul de picior, pe culoare neagra.

 

 

 

in caz ca dezmembrezi un interior de piele de berlina, ma intereseaza tetierele din piele si cotiera neagra sau tot spatarul

si tot de la o berlina tapiteria de pe stalpii din spate de la luneta pe gri, in care intra plafonierele-luminile

 

 

Inormativ: senzor ABS dreapta fata, calculatorul de pe pompa de abs si pompa d emotorina de sub scaun(doar d e pe cel cu 70mii km)

1. pielea burduf de pe frana de mana................50 lei

2. plasticul de sub volan de pe stalp pe ce se prinde clapeta ce deschide capota si mecanismul( fara clapeta si cablu) si odihnitorul de picior, pe culoare neagra(cele 2 piese de fapt sunt 1, daca imi amintesc bine)............... 50 lei

3. scuturile de prag, mai exact cel ce acopera pompa de motorina de sub scaun si cel simetric opus de el fata de cutia de viteza......am 2 dar nu stiu de care, verific si revin cu un mesaj

4. cheder usa sofer.............din fata u mai am, este de la combi mai lung de pe spate si se poate taia la marime......50 lei

5. tetierele din piele si cotiera neagra sau tot spatarul..................... nu este

6. de la o berlina tapiteria de pe stalpii din spate de la luneta pe gri, in care intra plafonierele-luminile.....................nu este

7. senzor ABS dreapta fata...................80 lei

8. calculatorul de pe pompa de abs + pompa de abs(se vinde doar impreuna)...................360 lei

9. pompa de motorina de sub scaun(de pe cel cu 70mii km)..............100 euro

 

furtunele piesa 1 si 3 de aici ?

Nu este.

Link to comment
Share on other sites

Salut. ma intereseaza si pe mine capetele de bara stanga dreapta, capetele de bara si bratele drepte fata, cele care nu sunt cu cot. Si da-mi un pret si pentru cele cu cot, just in case. Ma intereseaza si un pret pentru bara spate de touring si pentru scaune fata manuale din stofa. M-ar mai interesa cateva plastice ce tin de estetic, dar dupa ce imi dai un pret pentru ce ti-am cerut.Multumesc.

LE:ma intereseaza bieletele de directie stanga dreapta(vad ca am scris de doua ori capetele de bara).Presupun ca sunt in stare buna, aman un pic unele noi din lipsa de bani si sunt prea rau pe dreapta ca sa mai merg cu masina asa.Multumesc inca o data

Edited by unqjohn
Link to comment
Share on other sites

Furtunele de la cutia automata la radiatorul de ulei le ai complete cu tot cu mufele de plastic de prindere pe radiator?

Daca le ai astept un mesaj. Mersi mult

Eventual, daca te rog sa-mi trimiti coduri de realoem sau bmwfans. Mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.