Jump to content

Problema Soft-top BMW E36 Cabrio si altele


Giovanny

Recommended Posts

Salut,am achiziționat și eu un BMW E36 CABRIO fabricat in 1996,motorizare 2.0i vanos 2 150cp 6 cilindri. Acesta este cadoul meu de 18 ani :) primit de la parinti. Inca sunt incepator si de asta am nevoie de ajutorul vostru. Sper ca nu deranjez pe nimeni. Masina nu este chiar asa cum am vazut-o eu... Mai trebuie bagați niște bani in ea,si anume: telescoape fațĂŁ+spate,bucsi,plametare si tot ce ține de troncaneli in zona roților fațĂŁ. Vreau sa va intreb,se merita sa le cumpar noi,sau sa le iau la mana a2-a? Cam cat m-ar costa?

Si asta nu e tot... Mai am o problema cu gemulețul spate de la soft-top. In prezent circul cu Hard-top. E stricat fermoarul ala de prindere al geamului... Care nu e chiar un geam,mai degraba e un material plasticat fumuriu,care se indoaie foarte usor... Ati avut si voi probleme de genul? Ma puteti ajuta? Cum sa-l prind? Sa-l capsez sau sa ma duc la o firma care se ocupa cu asa ceva sa il pun cu fermoar?(nu stiu daca gasesc asa cv la mn in oras pt ca eu sunt din P.Neamt) Inca ceva,cand o decapotez,daca gemuletul ar fi prins de soft-top,intra in locul ala unde intra si prelata fara sa fiu nevoit sa il dau jos,sau trebuie dat jos? Scuze inca odata,sper ca nu o sa rada nimeni de mine... Inca sunt novice :"> astept sfaturile voastre. Multumesc anticipat.

PS: daca doreste cnv sa vada masina pot atasa cateva poze:)

Link to comment
Share on other sites

telescoape fata+spate, bucse, planetare ar fi bine sa le iei noi, dai un ban in plus dar sti ca sunt noi... din dezmembrari nu te sfatuiesc sa le iei ca nu sti cat te vor tine... te pot tine 2 saptamani sau 2 ani... dar e cu semnu intrebarii... in plus piesele noi montate in service-uri cat de cat de doamne ajuta vor avea garantie o perioada...

la preturi un telescop spate era vara trecuta intre 150 si 270 ron, depinde de firma producatoare... din pacate nu mai stiu producatorii sa iti spun preturile exacte de atunci...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.