Jump to content

RETROFIT FX-R pt Upgrade faruri BiXenon E46


X X L

Recommended Posts

Ai putea sa ma ajuti/sau ai sti de unde pot cumpara/reconditiona oglinzile de la farurile cu xenon OEM. Cele de pe masina sunt praf de arse ptr ca sunt din plasic.

daca vrei sa le reconditionezi, iti recomand sa le pui banda din aluminiu adeziva (tesa, din Praktiker, Metro, etc.) pe interiorul oglinzilor din proiector...

http://www.thermotronicsystems.com/pliki/g_2utxy84d_Aluminium_Foil_Tape.jpg

 

costa putin (vreo 25 lei), insa schimbarea este semnificativa !

 

am mai facut de 2 ori chestia asta si cei in cauza au fost de-a dreptul incantati de rezultat...

 

Salut,ma intereseaza sa pun lupa pe faza lunga la un E46 Facelift fara xenon,am pe faza scurta lupa cu xenon de fabrica.Se poate pune?daca da un pret cu tot cu manopera.

Multumesc.

eu nu prea inteleg... E46-le asta are xenon sau nu ? :blink:

 

ca lupa inteleg ca este OEM...

 

Sa curga pozeleeeeeeee :D

ete una... "persoana" nu a dorit sa isi puna angel-eyes... :whistling:

PH...JMS.JPG

Link to comment
Share on other sites

Salut Laurentiu! O sa imi pun angel-eyes cat de curand, iar asta implica la mine desfacerea farului. M-am gandit ca daca tot fac operatiunea asta sa arunc un ochi si in far, eventual sa schimb oglinda sau ce mai trebuie pe acolo...pot apela la tine pt ce e nevoie pe acolo? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

...O sa imi pun angel-eyes cat de curand, iar asta implica la mine desfacerea farului...

banuiesc ca deja stii ca farurile tale sunt lipite, adica sticla farurilor nu e capsata ci pur si simplu lipita de corpul acestora

Link to comment
Share on other sites

ne descurcam noi cumva, ideea era ca va trebui sa dam farurile jos cu totul, nu doar sticlele :D

 

Pai de asta se ocupa brandex, 100ron montajul angel eyes. Am zis sa fac ceva si mai bun si sa verific si tot ce tine de far daca tot o sa fie desfacut..Astept de la brandex un semn cand vin angel eyes, astept deja de mai bine de o luna :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

astazi mai "deschidem ochii" inca unui coleg de forum... pozele urmeaza sa apara !

 

oglinzile proiectoarelor de far sunt TOPITE !

 

Salut,

 

Mie mi s-au deschis ochii, am cumparat proiectoarele FXR bixenon de la Florin KX iar de montat ii multumesc lui XXL ca m-a ajutat sa le pun. Pot spune ca alucrat foarte bine si va recomand daca aveti farurile slabe sa urmati aceeasi procedura. Ale mele erau moarte, se vede si in pozele atasate.

 

P.S. incerc sa atasez pozele dar nu pot mai mult de una. la restu am urmatoarea erroare: Upload Skipped (Error503)" Stie cineva de ce?

 

Seara buna

post-7977-0-73795000-1309373843_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Am un coupe nfl fara xenon.

Cat costa montaj+piese? Ai si angel eyes sau pe ala trebuie sa il gasesc eu?

Mersi.

1. costuri totale:

450 lei proiectoare FX-R + + tb sa vad ce situatie ai in faruri

 

2. eu nu am angel-eyes, dar iti recomand sa iti iei cu LED SMD, daca iti permite bugetul (vreo 250 lei)

sunt cativa comercianti pe forum pe care ti-i pot recomanda: Sorin_Golf3_Cabrio, BRANDEX, MAS, etc...

 

angel-eyesurile CCFL nu costa mai mult de 180 lei...

 

Salut, pe E39 se pote face acest upgrade?

personal eu nu am facut retrofitul pe E39, dar in principiu e posibil pe orice model de masina cu oglinda detasabila de far...

Link to comment
Share on other sites

cumparat un set de la Florin...foarte multumit ..farurile mele sau intors la viata :yahoo:

recomand lupele...montate de XXL...la fel recomand 100%......multumesc baieti...BAFTA

felicitari !

 

pe masina am lupe normale (nu bixenon)

in afara de lupe imi mai trebuie ceva?

mai trebuiesc schimbate becuri sau mai trebuiesc facute modificari la prinderi?

multumesc

 

p.s. cand spun lupe , ma refer la ansamblul oglinda+lupa :wink:

inseamna ca ai deja instalatie D2S pe masina...

mai trebuie doar date jos proiectoarele actuale si montate noile proiectoare FX-R...

http://xenondesigncreations.weebly.com/uploads/4/2/7/9/4279880/2376551_orig.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.