Jump to content

Pierdere ulei bmw e46 318i


Recommended Posts

Dupa cum spune si topicu este vb de un bmw e46 318i din 99 motor 1.9cmc.De 3-4 luni imi pierde ulei undeva sub cotu de la termostat ...nu e o pierdere mare dar as vrea sa o rezolv.Pe la ce "mecanici" am fost si-au dat cu parerea ca ar fi o garnitura ba ca nush ce de la distibutie nimeni n-a zis ceva concret.Rog care ati mai avut aceeasi problma sau care stiti mai multa mecanica sa imi dati un raspuns . Multumesc !

post-38369-0-85322700-1309460690_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pai e ulei sau apa?....si mie imi curge tot peacolo(banuiesc ca nu se vad prea multe din poza ta)...si trebuie sa schimb cotul respectiv

la mine pierde ulei ...nu pierde pe la cot.Sub cot este o garnitura banuiesc ca e garnitura de _chiulasa_ si pe acolo pierde. Am sa fac maine o poza mai clara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

asta este o alta BOALA la e46.....

 

 

Si mie imi da putin ,am fost cu ea si este garnitura de la capacul de la distributie.Mai sunt baieti pe forum care au schimbat-o.

Oricum o sa coste manopera de 3 ori mai mult decat garnitura,undeva la 400ron

Edited by pasica8
Link to comment
Share on other sites

asta este o alta BOALA la e46.....

 

 

Si mie imi da putin ,am fost cu ea si este garnitura de la capacul de la distributie.Mai sunt baieti pe forum care au schimbat-o.

Oricum o sa coste manopera de 3 ori mai mult decat garnitura,undeva la 400ron

ms de raspuns ...ieri m-am intalnit cu un mecanic si mi-a zis aceeasi treaba ! deocamdata trebuie sa dau bani pe 2 brate ca s-au facut praf +ulei .sper sa o rezolv cat mai rapid ca ma dispera uleiul ala pe acolo parca ar fi dacie !

Edited by vlad asu
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

la mine pierde ulei ...nu pierde pe la cot.Sub cot este o garnitura banuiesc ca e garnitura de _chiulasa_ si pe acolo pierde. Am sa fac maine o poza mai clara.

 

cand schimbi garnitura aia, cred ca o sa ai nevoie sa schimbi si simeringul de la vilbrochen, daca nu pierde ulei pe acolo,o sa inceapa cat de curand, si oricum nu cred ca poti sa dai jos capacu fara sa-l strici.

Link to comment
Share on other sites

am rezolvat problema ... era garnitura de la capacu de distributie . acu am luat un e46 325i si pierde si asta ulei, trebuie sa ma ocup zilele astea sa o curat sa vad exact de unde curge . Edited by vlad asu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.