Jump to content

Oferta preturi speciale Automobile Bavaria Group


BMWAS

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Mă interesează un update de harti (Europa, in deosebi RO) pentru un e90 LCI cu navi professional CIC, astept sa'mi comunicati un preț va rog.

In momentul update'ului, fisierele salvate in hard'ul mașinii (aici mă refer la muzica salvată ), vor fi automat sterse sau rămân in continuare stocate ?

 

Va multumesc !

 

 

Am uitat sa precizez VIN: VJ90407

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Ma intereseaza pentru un 318Ci Cabrio 2002 (JY80610) cele 2 capace care vin peste gaurile de la hardtop (nu am gasit cod, sunt cele din poza asta: http://img269.images...7845/capace.jpg).

Ma puteti ajuta?

 

Multumesc anticipat.

 

 

Am trimis la colegii de la piese codurile si astept un pret.

 

O seara buna.

 

AB Aftersales

 

Se pare ca ai dumneavoastra colegi nu stiu foarte bine despre aceasta promotie.

A trebuit sa sun de 3 ori, ca sa fiu plimbat de la receptie la mecanica, apoi la piese. N-am reusit sa vorbesc cu cineva care sa-mi confirme oferta dumneavoasta. Referitor la retrofitul aux, mi s-a spus ca trebuie sa platesc intai piesa, sa fie comandata, apoi sa ma programeze pentru montaj. Asa este normal? BMW nu-si permite o piesa de 200RON, trebuie sa o achite clientul inainte?

Sincer, mi se pare o abordare de 2 centi.

 

Buna ziua,

 

Intr-adevar este inaceptabil ca un receptioner sa nu fie informat cu privire la ofertele existente si vom lua masuri. Va rog sa imi spuneti la ce dealer si cu ce receptioner ati discutat. Va trimt pm cu detaliile de contact ale unui receptioner care este informat.

In ceea ce priveste avansul pentru retofit este justificabil pentru ca nu este un kit foarte solicitat si din dorinta de a nu avea stoc fara miscare se procedeeaza astfel. Am avut sute de clienti care au comandat ceva si nu au mai venit sa monteze piesele respective si am stat cu piesele respective pe stoc ani.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

 

Am uitat sa precizez VIN: VJ90407

 

 

Buna ziua,

 

Muzica va ramane salvata.

Astept oferta de pret de la colegii de la Piese.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

 

pentru VIN:FY30362 pret(eventual manopera)pentru plasa(senzorul de prezenta pasager) de sub scaunul pasagerului.

cu stima

 

Buna ziua,

 

Astept raspuns de la colegii de la Piese si Service pentru pret piese si manopera.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Ma intereseaza pentru un 318Ci Cabrio 2002 (JY80610) cele 2 capace care vin peste gaurile de la hardtop (nu am gasit cod, sunt cele din poza asta: http://img269.images...7845/capace.jpg).

Ma puteti ajuta?

 

Multumesc anticipat.

 

 

Buna ziua.

 

Pretul este 46.81 ron / bucata. Nu sunt pe stoc dar se pot comanda la orice dealer Automobile Bavaria Group.

 

AB Aftersales

 

Am uitat sa precizez VIN: VJ90407

 

Buna ziua,

 

Pretul pentru update navi 2/2012 este 947 ron.

 

Cu stima.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua. Sticla oglinda dreapta pt E90(VIN: VA22583)cat costa?

Buna ziua,

 

Geamul costa 485 ron.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

 

Buna ziua,

 

Intr-adevar este inaceptabil ca un receptioner sa nu fie informat cu privire la ofertele existente si vom lua masuri. Va rog sa imi spuneti la ce dealer si cu ce receptioner ati discutat. Va trimt pm cu detaliile de contact ale unui receptioner care este informat.

In ceea ce priveste avansul pentru retofit este justificabil pentru ca nu este un kit foarte solicitat si din dorinta de a nu avea stoc fara miscare se procedeeaza astfel. Am avut sute de clienti care au comandat ceva si nu au mai venit sa monteze piesele respective si am stat cu piesele respective pe stoc ani.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

 

 

Buna ziua,

Asa cum m-ati sfatuit, am intrat pe http://www.bmw-bavaria.ro/localizeaza-un-dealer/bucuresti---baneasa.html si am sunat la 40 21 2006263.

De aici (receptie), am fost redirectat la piese, unde am vorbit cu un domn Adi (nu stiu mai mult), care nu stia despre ce e vorba, si m-a pus pe hold. Dupa vreo 2 min de asteptare s-a inchis apelul. Am sunat din nou la receptie, unde am cerut din nou cu Adi, care s-a informat, si mi-a spus ca intr-adevar, ar exista si oferta. L-am rugat sa imi confirme oferta primita de la dvs, si mi-a zis ceva de genul "da, o revizie costa cam treispe-paispe milioane"...A manifestat interes ZERO sa ajute mai departe...

Referitor la int. aux, nu mai retin cu cine am vorbit, insa mi s-a spus ca trebuie sa platesc eu in avans piesa, ca dureaza cateva zile, si cand vine se poate monta.

Ideea este ca n-am rezolvat nimic cu niciuna dintre probleme.

Se pare ca atitudinea asta este unul dintre motivele care tin clientii departe de reteaua AB. Sincer, dupa atata caz parca nu-mi mai vine sa vin cu masina la dvs. in service...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Asa cum m-ati sfatuit, am intrat pe http://www.bmw-bavaria.ro/localizeaza-un-dealer/bucuresti---baneasa.html si am sunat la 40 21 2006263.

De aici (receptie), am fost redirectat la piese, unde am vorbit cu un domn Adi (nu stiu mai mult), care nu stia despre ce e vorba, si m-a pus pe hold. Dupa vreo 2 min de asteptare s-a inchis apelul. Am sunat din nou la receptie, unde am cerut din nou cu Adi, care s-a informat, si mi-a spus ca intr-adevar, ar exista si oferta. L-am rugat sa imi confirme oferta primita de la dvs, si mi-a zis ceva de genul "da, o revizie costa cam treispe-paispe milioane"...A manifestat interes ZERO sa ajute mai departe...

Referitor la int. aux, nu mai retin cu cine am vorbit, insa mi s-a spus ca trebuie sa platesc eu in avans piesa, ca dureaza cateva zile, si cand vine se poate monta.

Ideea este ca n-am rezolvat nimic cu niciuna dintre probleme.

Se pare ca atitudinea asta este unul dintre motivele care tin clientii departe de reteaua AB. Sincer, dupa atata caz parca nu-mi mai vine sa vin cu masina la dvs. in service...

 

V-am raspuns pm cu detaliile de contact.

Vom verifica informatiile pe care le cunosc colegii de la departamentul Piese.

 

Seara buna.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

V-am raspuns pm cu detaliile de contact.

Vom verifica informatiile pe care le cunosc colegii de la departamentul Piese.

 

Seara buna.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

Aveti PM. Evident, ca nici prin email nu am reusit sa comunic cu persoana indicata. Sunt convins ca exista o explicatie si pentru asta; probabil sunteti extrem de ocupati, deci nu va mai deranjez si eu. Oricum, din cate vad maine expira si oferta promotionala. :)

Merci/zi buna!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Aveti PM. Evident, ca nici prin email nu am reusit sa comunic cu persoana indicata. Sunt convins ca exista o explicatie si pentru asta; probabil sunteti extrem de ocupati, deci nu va mai deranjez si eu. Oricum, din cate vad maine expira si oferta promotionala. :)

Merci/zi buna!

 

Buna seara,

 

Oferta va fi valabila pentru Dvs. Maine va va contacta un coleg de la receptie service.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna seara,

 

Oferta va fi valabila pentru Dvs. Maine va va contacta un coleg de la receptie service.

 

Toate cele bune.

 

AB Aftersales

 

Buna ziua,

M-a contactat in cele din urma colegul dumneavoastra cu o oferta care n-are legatura cu ce mi-ati dat dumneavoastra.

Multumesc frumos pentru ajutor, dar renunt. E ok cel putin ca ca mi-am clarificat eu anumite lucruri.

 

Zi frumosa!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am un e90 318d LCI "power reduction" , deci 136cp. Am ĂŽnțeles ca se poate dezactiva la reprezentanta aceasta nefericita opțiune ? DacĂŁ da, care este costul lucrĂŁrii ?

Va multumesc !

 

O zi buna

 

 

Buna ziua,

 

Din pacate, nu putem dezactiva aceasta functie cu sistemul BMW de resoftare.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am un e90 318d LCI "power reduction" , deci 136cp. Am ĂŽnțeles ca se poate dezactiva la reprezentanta aceasta nefericita opțiune ? DacĂŁ da, care este costul lucrĂŁrii ?

Va multumesc !

 

O zi buna

 

 

Buna ziua,

 

Dati-mi seria de sasiu, va rog.

Vom cere o rescriere a DDE celor de la BMW.

 

Cu stima,

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am un e90 318d LCI "power reduction" , deci 136cp. Am ĂŽnțeles ca se poate dezactiva la reprezentanta aceasta nefericita opțiune ? DacĂŁ da, care este costul lucrĂŁrii ?

Va multumesc !

 

O zi buna

 

 

Buna ziua,

 

Am obtinut softul pentru modificarea calculatorului de motor.

Operatiunea va costa 210 ron.

Sa imi comunicati daca doriti o programare si la ce dealer.

 

Multumesc.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Salut, cat ma costa va rog, piesa 51476958162, este manerul de la partea de jos din portbagaj, cea care se ridica.. am reusit sa-l rup zilele trecute.

 

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Salut, cat ma costa va rog, piesa 51476958162, este manerul de la partea de jos din portbagaj, cea care se ridica.. am reusit sa-l rup zilele trecute.

 

multumesc.

 

 

Buna ziua,

 

Este 150 ron dar nu il avem in stoc. Daca doriti va trimit o proforma pentru a-l putea comanda.

 

AB Aftersales

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.