Jump to content

pareri bmw 320ic e90


clipa

Recommended Posts

Citind topicul asta mi-am amintit cum s-a nascut in mine admiratia pt BMW.

In fiecare zi cand mergeam la scoala, vedeam in parcarea din fata blocului un BMW Rosu, foarte frumos care imi atragea privirea. Era un 320d e46 nFL. Pierdeam cel putin 10 minute doar stand si uitandu-ma la el. Era una dintre cele mai frumoase masini pe care le-am vazut vreodata. De atunci imi doresc sa am si eu unul. DUpa aceea am inceput sa caut tot mai multe informatii despre BMW, cumparam toate revistele in care aparea o poza sau numele de BMW.

Pe urma, in fata scolii a aparut un e46 nFL gri, suspensie sport, era foarte frumos. Mai tarziu am aflat ca era al profesorului meu de religie. DUpa multe discutii, l-am convins sa ma duca la o tura cu masina. De atunci am fost si mai convins ca nu vreau altceva decat BMW.

Desi prima masina pe care am condus-o dupa ce mi-am luat permisul a fost un Peugeot 206(al surorii mele) tot nu mi-am luat gandul de la BMW, pana in ziua in care visul mi s-a indeplinit.

Aveam emotii la inceput, gandindu-ma la ce zicea toata lumea..ca sa am grija, ca tractiune spate[care e defapt propulsie], etc .. povesti nemuritoare. Legat de asta, inca nu am avut nici o problema. O singura data m-a furat intr-o curba. Era iarna, zapada pe jos si pe sub gheata, am virat putin mai brusc si mi-a derapat putin spatele dar noroc ca aveam viteza mica, gen 30 km/h, am contrabracat, iar DSC-ul si-a facut treaba cu brio. De atunci am incercat in parcare cateva derapaje controlate si pot sa spun ca imi iubesc masina tot mai mult pe zi ce trece si nu regret ca mi-am ascultat sufletul si am BMW.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Salut. As dori sa cumpar un e92 saptamana viitoare, am gasit 2 masini care imi fac cu ochiul :1 ) http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330xd-coupe-automatik-allrad-navigation-ahk-bielefeld/146196102.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=27501&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=200000&categories=Cabrio&categories=SportsCar

2) http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-330d-coupe-x-drive-m-paket-naviprof-leder-egsd-berlin/167089067.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=7%2C8%2C9%2C10%2C11%2C12%2C13%2C14%2C15%2C56&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2006-01-01&maxPrice=27501&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&features=FOUR_WHEEL_DRIVE&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=200000&categories=Cabrio&categories=SportsCar

Se merita diferenta pentru a-2-a masina (cea cu M-Pak)?

In alta ordinde de idei, care sunt diferentele intre : o masina stock si una cu M-paket?

Link to comment
Share on other sites

Dude!! ia-ti Audi si o sa fi fericit.

 

Mda, la masina care voiam s-o iau, cea cu M-Pak din berlin s-au gasit nemtii repede sa nu o dea la pret netto la romani si bulgari :), halal natie ce suntem ..

A5 nu-mi iau ca nu-mi place . Dar de ce zici c-o sa fiu fericit daca iau audi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.