Jump to content

Apa in portbagaj si pe bancheta


andualx

Recommended Posts

Salut, de cand cu ploile astea am descoperit o noua problemĂŁ la maÂşinĂŁ (e46 coupe). Roata de rezervĂŁ plinĂŁ ochi cu apĂŁ .... bancheta din spate la fel imbibatĂŁ cu apĂŁ de m-i sa stricat si pielea (interior parĂžial piele) a inceput sĂŁ crape. Am verificat chederele sunt ok , la locul lor....Ce naiba poate fi?

 

Precizez ca in portbagaj e uscatĂŁ toata mocheta , doar pe interior la roata de rezervĂŁ se prelinge apa pe undeva....

 

 

PS: Miroase a picioare nespĂŁlateeeeeeeee!!!!! Help

Link to comment
Share on other sites

Salut, de cand cu ploile astea am descoperit o noua problemĂŁ la maÂşinĂŁ (e46 coupe). Roata de rezervĂŁ plinĂŁ ochi cu apĂŁ .... bancheta din spate la fel imbibatĂŁ cu apĂŁ de m-i sa stricat si pielea (interior parĂžial piele) a inceput sĂŁ crape. Am verificat chederele sunt ok , la locul lor....Ce naiba poate fi?

 

Precizez ca in portbagaj e uscatĂŁ toata mocheta , doar pe interior la roata de rezervĂŁ se prelinge apa pe undeva....

 

 

PS: Miroase a picioare nespĂŁlateeeeeeeee!!!!! Help

 

Sa nu ai probleme cu luneta, in sensul ca poate nu-i lipita bine! Poate are gauri in masticul prin care se lipeste luneta si astfel apa poate ajunge in interior! Din zona lunetei poate sa-ti intre in ambele zone, dar la portbagaj, verifica si chederele de etansare din portbagaj!

Link to comment
Share on other sites

Salut, chederele la portbagaj sunt ok, le-am verificat. Ma gandesc ca daca intra apa pe la triple/portbagaj se uda inauntrul lui , pe cand la mine e uscat complet portbagajul....doar in gaura de la roata de rezerva se strange apa....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ca sa nu deschid alt topic,mai devreme stergeam pielea si ce sa vezi,surpriza,jos la pasagerul din dreapta,era plin cu apa...

Pozele vorbesc de la sine:

post-64167-0-83020500-1401546327_thumb.jpg post-64167-0-10083900-1401546346_thumb.jpg

 

Chedarul din dreapta este putin umflat in zona oglinzii,dar era asa demult si n-am avut probleme,ba din contra,cel din partea soferului este mai umflat decat cel din dreapta si n-am avut probleme...

 

Sincer...cer ajutor ca tare mi-e frica de ploile astea....

Link to comment
Share on other sites

la tine este dezlipita folia de pe usa , desfa fata de usa si relipeste-o

Acum am citit mai multe despre scurgerile astea,da,se pare ca asta ar fi problema...dar acum iar ploua :| si nu pot sa fac nimic...unde este folia mai exact? la baza usii? intre fata de usa ?

Sincer, nu prea ma pricep,m-ar ajuta un desen/schema :D

Edited by Daniels13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.