Jump to content

distributie f11/f10 530d


alexf11

Recommended Posts

salutare la toti prima intrebare -a schimbat cineva pana acum distributia la f10 530d?eu am 191.000km de aceaea intreb se aude un zornait din habitaclu cu aeru conditionat oprit zornaitu se aude dar nu foarte tare

-a doua intrebare a fost cineva la Bimmer Service din Bucuresti??pareri despre acest service

astept raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

inainte sa ajungi la ceva atat de extrem , verifica role / curele / tampoane motor si cutie

Chiar asa de extrem nu e avand in vedere ca au fost cazuri de distributie cu probleme si la 3.0d si totusi are ceva km...190k. Ce-i drept nu stiu exact daca si la N57. Dar la M57 au fost destule.

 

Dar inainte de toate du-te sa verifici in service daca se aude ceva suspect la distributie si la restul.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Topicurile sunt din 2013 vizavi de bimmer service, suntem in 2015 ... iar eu de cate ori am fost acolo, mereu era plin, deci e ceva daca nimeni nu s-a mai vaitat de ceva timp. Ultima oara cand am fost se schimba distributia la un e90 si un x3 model nou ... Din cate stiu eu distributii schimba saptamanal.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Topicurile sunt din 2013 vizavi de bimmer service, suntem in 2015 ... iar eu de cate ori am fost acolo, mereu era plin, deci e ceva daca nimeni nu s-a mai vaitat de ceva timp. Ultima oara cand am fost se schimba distributia la un e90 si un x3 model nou ... Din cate stiu eu distributii schimba saptamanal.

 

au avut reclamatie in 2014 la final cu chiulasa distrusa in urma unui simplu schimb de bujii , daca e sa fim corecti si fairplay . LA fel de bine pot face o distributie ieftin si bine :) E doar factor uman ca peste tot ...

Edited by Myx
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

au avut reclamatie in 2014 la final cu chiulasa distrusa in urma unui simplu schimb de bujii , daca e sa fim corecti si fairplay . LA fel de bine pot face o distributie ieftin si bine :) E doar factor uman ca peste tot ...

 

 

Tu nu stii nici 10% din ceea ce vorbesti dar iti place sa comentezi, daca ai fi corect si fairplay cum pretinzi nu ai mai comenta fara sa ai habar.

 

Chiulasa nu este stricata. Masina este in lucru la Bimmer Service.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.