Jump to content

Stare drum centura Bucuresti nord


VladTz

Recommended Posts

Vreau sa o intind la mare saptamana viitoare . Plec de la Alba , pe Ramnicu Valcea , spre Costinesti. Am mai facut drumu' asta da nu cu roti pe 19, daca ma puteti ajuta cu niste infromatii legate de traseu , in special centura Bucurestiului de Nord daca e ok. Stiu ca cea din Sud e grava.
  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Centura de nord de la A1 pana la A2 este in stare buna spre ff buna. (primii km dupa A1 sunt mai nasoli in rest f buna, o mare parte va fi chiar si pe 4 benzi gen autostrada cu asfalt de nota 10) dar exista o problema. Am citit zilele astea ca va fi .. inchisa.

http://www.capital.ro/centura-bucuresti-se-inchide-doua-luni-la-chiajna.html

 

din cate inteleg nu a fost deja inchisa dar .. urmeaza.

 

totusi in functie de ora la care ajungi eu iti recomand sa o iei prin Bucuresti. Daca ajungi noaptea chiar nu are rost pe centura iar daca ajungi ziua centura este fffffff aglomerata (in special portiunea de la Voluntari pana o sa intrii pe A2, poti sta si 1-2 ore).

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa o intind la mare saptamana viitoare . Plec de la Alba , pe Ramnicu Valcea , spre Costinesti. Am mai facut drumu' asta da nu cu roti pe 19, daca ma puteti ajuta cu niste infromatii legate de traseu , in special centura Bucurestiului de Nord daca e ok. Stiu ca cea din Sud e grava.

fara suparare dar cred ca e mai nasol drumul pana in apropiere de bucuresti asa ca nu iti face prea mari probleme si oricum , cam toata tara e naspa in privinta drumurilor mergi fara grija( e la fel peste tot ) :download:

Link to comment
Share on other sites

Nu prea ai cum sa mergi fara griji, stiam ca e praf cea de sud , pe nord nu am fost niciodata. In jur de 9 dimineata , desi acum ma gandesc sa plec mai repede si sa o iau prin oras.

Mersi de sfaturi :thumbsup:

 

In Buc de la 7.00 la 10.00 si de la 17.00 la 20.00. este aglomerat,iar daca intri pe Militari pe la 8-9 iti ia min 1 ora sa ajungi pe A3.

Link to comment
Share on other sites

Exagerati, zici ca mergeti in Grecia sau in nu stiu ce tara de va faceti rute si planuri la ce ora sa ajungi nu stiu unde....eu am mers ff mult prin Bucuresti si peste tot prin tara si in afara cu 19 si nu am avut niciodata probleme...doar nu te astepti sa faci un thread pe forum si sa iti spuna cineva ca dupa 3,4 km dupa ce intrii in Bucuresti e o groapa pe stanga si una pe dreapta sau chestii de genu...

 

A spus cineva bine, problema e pana ajungi in Bucuresti, nu aici...mie chiar nu mi se pare ca avem drumuri asa rele, sunt altele mult mai rele dar stii cum e fiecare le vede pe ale lui...sau in cazu de fata pe ale altora...

 

E simplu, e lume care e obisnuinta si are rabdare si stie sa mearga pe 19-20 si multi care trebuie sa ramana la 16-17 :D (glumesc)

Edited by ckh
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pe centura de sud e chiar jale ckh. de la glina (dupa iesirea de pe splai)pana la intersectia cu A1 (spre pitesti) toata bucata e bombardata. nu zic ca e de evitat dar trebuie mers cu mare grija iar noaptea nu m-as risca sa merg peste 60-70 pe anumite portiuni (in special pe la Jilava - Magurele).

oricum pe nord e chiar foarte bine,inainte era nasoala si asta (ckh stii cum arata acum 1 an cum coborai podul la tuborg si te duceai spre a2) bucata pana la cernica era terminata maxim si aia, dar de vreo 5-6 luni au asfaltat acum de 1-2 luni au asfaltat chiar si urcarea si coborarea de la podul de la Tuborg era nasol rau si acolo.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Da, asta e ca stiu, si am facut perioduc cu 19 si anvelope trase si masina lasata si altele dar daca esti atent pana la urma mergi pe oriunde, nu e chiar asa o tragedie :D

 

Nu am vrut sa par rautacios dar chiar nu am vazut rostul acestui thread

Link to comment
Share on other sites

Da, asta e ca stiu, si am facut perioduc cu 19 si anvelope trase si masina lasata si altele dar daca esti atent pana la urma mergi pe oriunde, nu e chiar asa o tragedie :D

 

Nu am vrut sa par rautacios dar chiar nu am vazut rostul acestui thread

 

Pe care dintre ele mergi periodic, sud sau nord? Pe sud ma intereseaza daca ai ceva de mentionat

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

pe centura de la sud sunt 34km, pe centura de nord 41. eu as merge clar pe centura de nord, crede-ma nu are ce sa nu iti placa, ai vreo 20km de autostrada (drum cu 4 benzi cu separatoare - de la Chitila pana la Voluntari), nu ai nicio portiune unde ai cedeaza trecerea (pe centura de nord ai destule). pe nord nu ai parte deloc nici de sleauri din alea in asfalt cum ai parte pe toata portiunea din sud.

 

dar oricum inainte de orice disctuie esti sigur ca ajungi la o ora la care iti e favorabil sa mergi pe centura? in timpul zilei este aglomeratie f mare pe centura, nu iti recomand decat seara/noaptea dar si atunci tot mai ok iesi prin Bucuresti. crede-ma se fac niste cozi infernale pe centura in perioada zilei.

 

iar prin Bucuresti chiar se circula ok, cu o navigatie/telefon/waze ceva mergi de nu ai treaba.

 

pe centura de sud cea mai nasoala portiune este de la Magurele si pana la iesirea de la Berceni/Aparatorii Patriei (zona intre intersectia cu drumul 19 si drumul 401 cum te uiti pe google maps).

dar se merge si pe acolo doar ca mare grija in special noaptea, daca mergi 60-70 e ok dar nu ii da mai tare, sunt zone unde e 500m bun si bam vine un crater :)).

Edited by CosminE46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa despicam firu' in 4, vreti ? <_< Ziceam ca plec la mare in stanga si in dreapta si prima intrebare era..doar nu cu jantele pe 19?(trase si ele) Urma partea cu centura de sud ca e jale . M-am gandit ca e ok sa postez aici , la Auto info , primesc si eu un sfat prietenesc nu reprosuri , zic .

Accesibil , neaccesibil , bun , rau ..ce adjective simple.

 

Plec acum la 12 , numar si gropi contra unei sume modice.Hai sa aveti un week' fain! :drinks:

Edited by VladTz
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pe centura de la sud sunt 34km, pe centura de nord 41. eu as merge clar pe centura de nord, crede-ma nu are ce sa nu iti placa, ai vreo 20km de autostrada (drum cu 4 benzi cu separatoare - de la Chitila pana la Voluntari), nu ai nicio portiune unde ai cedeaza trecerea (pe centura de nord ai destule). pe nord nu ai parte deloc nici de sleauri din alea in asfalt cum ai parte pe toata portiunea din sud.

 

dar oricum inainte de orice disctuie esti sigur ca ajungi la o ora la care iti e favorabil sa mergi pe centura? in timpul zilei este aglomeratie f mare pe centura, nu iti recomand decat seara/noaptea dar si atunci tot mai ok iesi prin Bucuresti. crede-ma se fac niste cozi infernale pe centura in perioada zilei.

 

iar prin Bucuresti chiar se circula ok, cu o navigatie/telefon/waze ceva mergi de nu ai treaba.

 

pe centura de sud cea mai nasoala portiune este de la Magurele si pana la iesirea de la Berceni/Aparatorii Patriei (zona intre intersectia cu drumul 19 si drumul 401 cum te uiti pe google maps).

dar se merge si pe acolo doar ca mare grija in special noaptea, daca mergi 60-70 e ok dar nu ii da mai tare, sunt zone unde e 500m bun si bam vine un crater :)).

 

Mersi, pe centura am facut si 30min, prin bucuresti aprox. 2 ore dar nu mereu, in functie de ora si zi...., pe centura poti sa stai si jumatate de zi intre camioane stiu si asta.... o sa ma orientez la fata locului....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.