Jump to content

Care ar fi couza?


Recommended Posts

Buna seara. Poate sa imi zica cineva din ce cauza sa rupt drãcia asta? Am suspensie sport reglabilã. De ceva vreme tot imi pocnea ceva la denivelãri si cand luam curbe strânse la viteze mici, si odata a pocnit mai tare si gata.:) azi cand am schimbat cauciucurile de iarna am gasit buburuza.:)) E din cauza la suspensie sau la bilete? La suspensii spor reglabile trebuie si bieletele modificate? Multumesc https://s15.postimg.org/yzchyxxp7/IMG_3622.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, se poate suda insa nu pot sa-ti garantez ca o sa si tina.

 

Trimis de pe al meu SM-J500F folosind Tapatalk

Am sudat si am pus si bielete sport si acea pocnitura a revenit. Asa pocnea si inainte pana sa se rupa. Curios ca am suspensia sport de 2 ani si doar anu asta sa intamplat chestia asta. Sa fie problema de la bara stabilizatoare? aia se poate defecta intrun fel? sau doar bucsele se duc? Si care e diferenta dintro bara stabilizatoare normala si una sport? mecanic vorbind. multumesc.

Edited by g.alin
Link to comment
Share on other sites

Mecanic...nu stiu insa tehnic bara stabilizatoare fiind mai groasa (implicit bucsi mai mari/groase/largi) nu se mai inclina atat de mult masina in curbe si este mai stabila masina.

 

Asta cu bielete normale pe suspensie sport sa fie problema nu prea o cred deoarece nu stiu cati pun bielete sport cand isi pun si suspensie sport, ca nu se potriveste o suspensie sport din cauza ca pur si simplu nu e facuta pt masina respectiva(gen alt model), e altceva.

Link to comment
Share on other sites

Mecanic...nu stiu insa tehnic bara stabilizatoare fiind mai groasa (implicit bucsi mai mari/groase/largi) nu se mai inclina atat de mult masina in curbe si este mai stabila masina.

 

Asta cu bielete normale pe suspensie sport sa fie problema nu prea o cred deoarece nu stiu cati pun bielete sport cand isi pun si suspensie sport, ca nu se potriveste o suspensie sport din cauza ca pur si simplu nu e facuta pt masina respectiva(gen alt model), e altceva.

iam pus acuma si bielete sport. si tot se aude o pocnitura rosatura nici nu stiu cum sa ii zic, si in special cand virez volanul in partea dreapta. Sa fie de la bucsele de la bara stabilizatoare sa fie cea de pe dreapta dusa? sau se fie capatul de bara dus si de asta sa se auda cand virez dreapta? Culmea este ca, chiar ieri am facut controlul tehnic, in belgia si aici chiar ti-0 controleaza calumea si nu mia gasit nimic. Cred ca primul pas o sa fie in schimbarea bucselor de la bara stabilizatoare. alte sfaturi de la cei mai priceputi? multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.