BMWClub: M3/M4 ca daily driver - BMWClub

Jump to content

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

M3/M4 ca daily driver

#41 User is offline   Cookie 

• Membru
  • Group: Members

Posted 10 February 2017 - 09:16

Bine ca esti tu atat de destept incat nu stii sa extragi ideile din spusele omului. Nu ai vazut ca are discount diplomatic la cumparare? De ce oare? Iti spun tot eu ca vad ca nu prea le ai cu dedusul. NU E ROMAN!!!

This post has been edited by Cookie: 10 February 2017 - 09:17

3

#42 User is offline   Midas 

• Începător

Posted 10 February 2017 - 10:54

Nu e o scuza ca nu ești roman sa pocesti limba... așa cum noi romanii învățăm sa vb la perfecție alte limbi..sa învețe și el limba romana..De asta spuneam de meditații... ce dacă e strain ? Hai sa I permitem multe..
-18

#43 User is offline   alexxs 

• Nou venit
  • Pip

Posted 10 February 2017 - 11:49

Multumesc tuturor de pareri, doomsnoopy, m-a ajutat enorm ce ai spus legat de cat de ok e masina ca daily driver. :) Mai ramane sa aleg doar M3 sau M4.

Ai probleme sa intri cu ea in parcari subterane? De ex, cu GTI-ul, ating in parcarea subterana de la Mall Vitan, in cea de la Universitate, la AFI in anumite situatii, Baneasa etc.

PS: Nu cred ca e fair sa ne luam de el ca nu scrie bine in romana, gramatica lb romane e destul de complicat de invatat. Si Midas, vezi ca "..." nu se folosesc chiar oricum, asta ca sa iti arat ca nimeni nu e fara greseala :)
4

#44 User is offline   Cookie 

• Membru

Posted 10 February 2017 - 13:11

Midas ar invata chineza in 3 zile.
3

#45 User is offline   qwerty84 

• Membru

Posted 10 February 2017 - 13:16

cati romani stiu o limba straina perfect, ca sa poti critica un strain?
daca vrei sa te iei de cineva, vezi ca ai material destul printer romanii de pe forum ;)
0

#46 User is offline   B-490-RZV 

• El Diablo

Posted 10 February 2017 - 13:16

In cazul unei masini noi, Casco e mic in primii 2 ani. Exemplu: Ml250 nou, 1050e/an la Tiriac. In al 3-lea an a sarit de 2000e.
-1

#47 User is offline   doomsnoopy 

• Începător

Posted 10 February 2017 - 16:03

mi cer scuze pentru limba romana puteam sa scriu in engleza dar eh asta e cred ca cine vrea ma intelege cine nu nu e problema mea:)

NU ating nimic in parcari nic la promenada nic la baneasa nic la afi.
eu sunt fara familie prefeream m4.
o ziua placuta
5

#48 User is offline   wolfenstein99 

• Membru
  • Interests:Masini

Posted 10 February 2017 - 17:17

Tot respectul pentru ca a incercat sa scrie in limba romana; se intelege usor ceea ce spune, si sunt info relevante pentru cel care a lansat acest topic; sunt o gramada de conationali ai nostri care scriu asemanator in acest forum.
Eu nu am auzit vreodata un englez care sa comenteze ca scriu prost in engleza, si sunt sigur ca fac o gramada de greseli.
4

#49 User is offline   georgeg 

• Începător

Posted 10 February 2017 - 17:27

View Postryoraul, on 09 February 2017 - 13:05, said:

DaCA COmpari Alfa cu BMW e clara treaba.

Daca suntem obtuzi in gandire sau avem ochelari de cal nu ne ajuta in viata, zic eu. Acum ca tie sau mie ne place ceva diferit asta e alta treaba.
Am pus linkul respectiv deoarece este o masina de luat in calcul, in orice comparativ cu m3/m4 a iesit peste all-round, are si parti mai putin bune, la fel cum are si parti mult mai bune.
La final, fiecare alege ce vrea sa faca cu banii sai, e simplu.
3

#50 User is offline   dorubimotoru 

• Membru

Posted 10 February 2017 - 17:57

View Postgeorgeg, on 10 February 2017 - 17:27, said:

Daca suntem obtuzi in gandire sau avem ochelari de cal nu ne ajuta in viata, zic eu. Acum ca tie sau mie ne place ceva diferit asta e alta treaba.
Am pus linkul respectiv deoarece este o masina de luat in calcul, in orice comparativ cu m3/m4 a iesit peste all-round, are si parti mai putin bune, la fel cum are si parti mult mai bune.
La final, fiecare alege ce vrea sa faca cu banii sai, e simplu.

Alfa aia chiar e masina si este fabricata sa fie concurent direct cu M-ul.Desi am masina personala un BMW si imi place mult masina nu pot sa ignor stirea ca Mercedes este acum cea mai vanduta marca premium din lume(vanzarile divizie AMG au explodat),iar VW este cel mai mare producator auto din lume....cu tot cu scandalul Dieselgate si oare Audi a contribuit la asta ?Sa fim corecti,si alte marci fac masini bune dar asa suntem noi.....astia care avem BMW......nu mai e nimeni ca noi.

This post has been edited by dorubimotoru: 10 February 2017 - 17:59

2

#51 User is offline   alexxs 

• Nou venit
  • Pip

Posted 13 February 2017 - 11:04

Dupa specs si ce teste am vazut, Giulia QV chiar e o alternativa de luat in seama. Eu am decis sa nu merg mai departe din cauza faptului ca e prima masina moderna facuta de Alfa cu o asemenea putere si nu se stie ce surprize o sa apara. Nu mai pun faptul ca nu vreau ca mecanicii din Ro sa invete cu ce se mananca pe banii si timpul meu :)
-1

#52 User is offline   WIN60 

• Pasionat

Posted 13 February 2017 - 22:12

E o minunatie de masina din ce se vede pe internet...totusi nu cred ca se compara cu un M de la Bmw...insa masina e OZN.
-1

#53 User is offline   nyhctrip 

• Începător

Posted 06 October 2017 - 23:48

am avut m4, si-a indeplinit sarcina de daily driver ft bine.
cu aglomeratia din bucuresti iti va consuma cat un tanc
masina o sa mearga ca o caruta pe drumurile pline de denivelari si gropi , chiar si cu suspensia pe modul comfort.
suspensia nu se uzeaza asa repede , doar e construita pentru un stress mult mai puternic de atat , dar ia-ti 2-4 rinichi de rezerva .
1

Share this topic:

• 3 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro