Jump to content

grad de transparenta geamuri fumurii originale


edit

Recommended Posts

stie careva cu ce grad de transparenta vin masinile dotate din fabrica cu geamuri spate fumurii? stiu ca se exprima in procente.

vreau sa imi pun niste folii pe geamuri si mi se pare ca masinile care vin gata echipate astfel, au o opacitate potrivita si as vrea sa raman in limitele respective.

Link to comment
Share on other sites

stie careva cu ce grad de transparenta vin masinile dotate din fabrica cu geamuri spate fumurii? stiu ca se exprima in procente.

vreau sa imi pun niste folii pe geamuri si mi se pare ca masinile care vin gata echipate astfel, au o opacitate potrivita si as vrea sa raman in limitele respective.

 

Daca te referi la cele ionizate, au o transparenta intre 35% si 50%.. depinde de model.. Pe spate..

Si depinde si de folia care vrei tu sa o pui, de marca etc.. Difera mult si transparenta,modelul de folie, de exemplu am vazut folie 3M de 50% care era la fel de inchisa ca un Llumar de 35%... Recomand sa pui 3M sau Llumar..Dar cel mai bine, 3M..

 

ps. la modelele noi, X5 X6 am vazut ca sunt si mai inchise, 20%..tot din fabrica.. Dar se poate masura opacitatea geamului cu un aparat, daca mergi la cei care monteaza folii, ar trebui sa aiba acel aparat, si iti spune exact ce si cum.

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce masina ai vazut tu sa vina cu folie pe geamuri din fabrica...poate au geamurile o tenta de ionizare sau sunt inchise la culoare dar folie nu

 

 

 

El cred ca se refera la faptul ca ar vrea sa puna folie pe geamurile fata astfel incat sa arate la fel de inchis ca si geamurile spate privacy glass.

Ca sa iti raspund eu on topic, chiar si fara privacy glass, geamurile au un grad de transparenta de 85%. Adica sunt cu tenta circa 15% chiar si cele care nu au optiunea "privacy glass".

Asadar, daca pui o folie cu transparenta 70%, scazi cei 15% si rezulta ca o sa fie 55% gradul de nuantare.

Link to comment
Share on other sites

da, asta era ideea: sa pun folie iar rezultatul sa fie identic cu ceea ce vine din fabrica "privacy glass".

ma gandeam sa pun ceva cu transparenta 50% atat pe fata(stiu ca nu e legal) cat si pe spate...3M sau Llumar

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.