BMWClub: Service auto - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Service auto Rate Topic: -----

#1 User is offline   Claudiu320d 

• Începător
  • Group: Members

Posted 24 September 2017 - 10:02

Salutare tuturor! Vreau sa ma lamuriti cu ceva daca e cineva in tema cu problema mea care nu prea are de a face cu site-ul bmwclub.ro dar vreau sa incerc:
Vreau sa deschid un service auto. Locuiesc momentan in Italia de cand aveam 9 ani (acuma am 23 ), dupa ce am terminat a8a am decis sa fac o profesionala de mecanici de 4 ani, in loc de liceu. Cu ajutorul scolii acestea dupa ce am terminat profesionala ( unde in fiecare luna faceam practica cel putin o saptamana intr-un service din oras) mi-am gasit de lucru ca si mecanic,momentan lucru de 3 ani. Intrebarea mea este: Pot sa imi deschid un service auto in Romania? Sau de ce as avea nevoie sa imi deschid?. Ma refer strict la burocratie, adica acte (teren am si situatia financiara o am ca sa deschid). Va multumesc mult!
0

#2 User is offline   lospa alin 

• Nou venit
  • Pip

Posted 25 September 2017 - 17:47

Pai cine sa te opreasca?Daca ai bani, teren etc, mergi la Registrul Comertului, iti deschizi un srl, apoi te inarmezi cu rabdare pana iei toate avizele de functionare, de constructie etc
0

#3 User is offline   Claudiu320d 

• Începător

Posted 27 September 2017 - 12:24

lospa alin said:

1506354478[/url]' post='2417413']
Pai cine sa te opreasca?Daca ai bani, teren etc, mergi la Registrul Comertului, iti deschizi un srl, apoi te inarmezi cu rabdare pana iei toate avizele de functionare, de constructie etc

Am inteles, dar am inteles ca e nevoie de ceva aprobare de la rar, si iti trebuie ceva calificare.
0

#4 User is offline   .Bogdan 

• [ unknown ]
  • Group: Contributors

Posted 27 September 2017 - 13:30

http://media.hotnews...ervice-auto.pdf

Sfatul meu e sa dai xxx EUR cuiva care se ocupa exclusiv cu asta, sa-ti plimbe actele si sa-ti obtina toate autorizatiile.
Scutesti timp, bani si nervi.

This post has been edited by .Bogdan: 27 September 2017 - 13:34

0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro