Jump to content

Hoteluri Anvelope - București


deeJayOg

Recommended Posts

Am zis să deschid un topic nou pentru că sunt într-o oarece dilemă - focusul este pe București aici pentru că aici ne luptăm din greu pentru spațiu. (nu numai, sunt convins)

 

Așadar - recomandări pentru Hoteluri Anvelope?

 

Eu la fosta mașină le țineam aici http://www.primatgold.ro/

 

Ce nu mi-a plăcut și de aceea vreau să renuț la serviciile lor:

- Manipulare destul de proastă din service până în depozit. Le cărau pur și simplu "de-a dura". O singură dată i-am văzut cu carucioare dedicate.

- Deși păreau că au rafturi pentru toate, unele cauciucuri stăteau grămadă toate 4 unul peste altul. Mi-e greu să cred că le făcea cineva rotație

- Înfășurau pentru identificare anvelopele în scotch de proastă calitate. La ultima montare a celor vechi nu a mai reusit să dea jos scotch-ul de pe cauciuc. Era 70% scotch și restul cauciuc. Au vrut să le monteze așa și le-am cerut să le curețe. Un "Meseriaș" mi-a confirmat că pot merge așa, că se duce în timp - l-am rugat să meargă el cu mașina lui așa dacă vrea.

 

De ce vreau Hotel - Lipsa spațiului e clară - dar cel mai tare urăsc cărat, montat, demontat. Sunt dispus să dau o sumă de bani pentru asta. PS - la Reprezentanțe n-am găsit că ar exista opțiunile.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

anvelope-discount.ro , am inteles ca au si ei hotel de anvelope. Undeva la 100lei/ set/ sezon anvelopele sau 150lei cu jante.

Dar cred ca cel mai bine vb cu un consultant de al lor.

 

Mai este PIT CAR(Barbu Vacarescu), au si ei servicii de Hotel dar am impresia ca sunt putin mai scumpi(hotel si schimb),un schimb la ei ar fi undeva la 160-180 lei/ set R16,(dar iti spala rotile).

Despre Hotel nu stiu prea multe, tot asa tre sa iei legatura cu un consultat de la ei. Au servicii foarte okay si lucreaza foarte mult cu clienti mici(nu flote).

 

Mai era Autosoft, dar am inteles ca au luat-o rau la vale si incep sa cedeze multe flote catre centrele Autozone.

 

Vianor ODAI, am impresia ca astia lucreaza impreuna cu anvelope-discount, au undeva la 2-3 depozite, aici preturile sunt undeva la 24lei/ set/ luna( nu am idee cat este roata cu totul), tot un consultant te poate ajuta.

 

 

In ce zona cauti mai exact ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vianor odai, Ptc, vianor sos chitilei, autozone barbu vacarescu, astea le stiu mai okay prin sect 1 si 2.

Or fi ele mai multe dar astia stiu ca iti asigura si anvelopele in caz de incendiu, asta daca ai mai multe seturi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buni si Best-tyres.ro, undeva pe metalurgiei si razoare aveau service-uri.

La astia foloseam si eu hotelul de anvelope, NU va recomand locatia de pe Iuliu Maniu... mai ciobani decat mesterii de acolo doar la autobaze gasesti.

Motivele sunt cam asa:

- am cumparat cauciucuri noi, in nici o saptamana in care am mers de 2 zile la servici cu masina si apoi a stat parcata, m-am trezit cu rotile respective aproape desumflate. M-am dus frumos la sediul de pe Bd. Metalurgiei si i-am rugat sa rezolve problema si surpriza, verdictul dat de ei "montaj prost"

- depozitul lor de anvelope de pe Bd. Iuliu Maniu pana in iarna trecuta era fix in spate in aer liber, nu mai am pozele in care se vedea clar cum depozitau cauciucurile unul peste celalalt, cate 2-3 seturi unul peste altul in aer liber. Am geamul de la birou fix spre ograda lor.

- de cand au "modernizat" depozitul de anvelope nu cred ca se ocupa sa le tina la ceva temperatura constanta sau cum se aude prin diverse locuri, e fix un depozit acoperit cu tabla si cam atat... vara e sauna inauntru, iarna e fix ca afara.

 

Ca si locatie ii prefer pe cei de pe Bd. Metalurgiei pentru orice problema legata de roti(de obicei de acolo le achizitionez si le montez), in afara de indreptat. Indreptatul rotil il fac doar la Sirius.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

doar ce au luat-o la vale si best-tires.ro, mult succes pe mai departe :goodjob:

 

\\

[15:16, 3/14/2018]: Dragi Clienti, Va aducem la cunostiinta noile conditii de depozitare intrate in vigoare incepand cu data de 09 Ianuarie 2018: Perioada minima de depozitare: 6 luni. Perioada de facturare: 6 luni sau 12 luni. Plata se efectueaza in avans. Deoarece este o perioada de tranzitie, la efectuarea schimbului de anvelope in aceasta primavara se va achita din urma suma datorata, plus plata in avans pentru o perioada de 6 luni sau 12 luni. Pentru mai multe informatii va rugam sa accesati linkul https://www.best-tires.ro/hotel-anvelope sau sa sunati la 021/9260. De asemenea va reamintim ca aveti posibilitatea de a va programa online pentru schimbul de anvelope. Link programare https://www.best-tires.ro/programari. Va multumim.

 

[15:16, 3/14/2018]: Chat started on 14 Mar 2018, 12:43 PM (GMT+0)

(12:43:56) * xxx joined the chat *

(12:43:56) xxx: Buna ziua Depozitez la DVS de 3 ani rotile de iarna/vara. Daca politica de majorare a preturilor am inteles-o si am acceptat-o, pe cea cu depozitarea minim 6 luni chiar nu o pot intelege momentan. Imi puteti spune va rog elementele logice ce au dus la impunerea unor astfel de politici? Va reamintesc ca rularea cu anvelope de iarna in conditii de temperatura ridicata diminueaza semnificativ performantele de manevrabilitate si franare ale automobilului, aceeasi poveste este valabila si pentru anvelopele de vara. Consider ca ne faceti un mare deserviciu implementand o astfel de regula, sau poate nu am inteles eu exact comunicarea primita prin SMS. Multumesc xxx

(12:44:43) * Antonia F. joined the chat *

(12:44:44) Antonia F.: Buna ziua !

(12:44:56) Antonia F.: Nu sunteti obligat sa montati anvelopele acum

(12:45:05) Antonia F.: le puteti schimba cand doriti dvs

(12:45:25) Antonia F.: Singura diferenta va fi faptul ca dvs va trebui sa achitati in avans acum hotelul si nu la sfarsitul perioadei de depozitare.

(12:46:35) Antonia F.: Explicatia este una logica, spatiul pentru depozitare este destul de costisitor pentru noi si sunt multe seturi lasate de clienti si de 4 ani care nu au fost ridicate, am fost fortati de imprejurari sa abordam in acest fel aceasta problema.

(12:48:38) xxx: adica ce incercati sa-mi spuneti este ca daca vin si-mi las rotile de vara in noiembrie si mi le pun inapoi in martie, adica dupa 4 luni, atunci voi fi platit deja la inceput depozitare pentru 6 luni

(12:49:12) xxx: si sa zicem ca in martie iau si decizia sa nu mai tin rotile de iarna la depozit best-tires.ro

(12:49:30) xxx: diferenta de doua luni ramane pe factura sa zicem

(12:53:44) Antonia F.: Raman tot 6 luni facturate

(12:53:52) Antonia F.: Indiferent daca le veti lasa 3 luni 4 sau 6.

(12:54:02) xxx: pai si cum este asta corect pentru mine

(12:54:17) xxx: care aparent sunt client onest, adica vin si-mi las rotile si le mai si iau

(12:54:26) xxx: comparativ cu clientii care vin si le lasa 4 ani

(12:54:30) xxx: ca inteleg ca astia deranjeaza

(12:54:50) Antonia F.: Va inteleg, imi pare rau ,dar acestea sunt deciziile luate de catre conducere.

(12:57:18) xxx: Puteti sa va suparati pe mine, dar doar ce am rugat o persoana de sex feminin care habar nu are despre ce e vorba sa citeasca mesajul primit. Rezultatul a fost exact acelasi cu motivatia mea pentru care am deschis aceasta discutie

(12:58:01) xxx: In primul rand comunicarea prin sms este ambigua si nu reflecta intocmai ceea ce am discutat pana acum aici

(12:58:36) xxx: si in plus, este si defectuoasa si in detrimentul clientilor pe care ii aveti, v-am oferit exemplul concret mai sus

(12:59:48) xxx: daca acesta este modul prin care s-a dorit "eficientizarea si imbunatatirea" serviciilor pe care le oferiti clientilor dvs, atunci inseamna ca eu nu voi mai fi clientul dvs in curand

(01:00:08) xxx: puteti trimite aceasta discutie "conducerii"

(01:00:26) Antonia F.: Aceasta discutie se inregistreaza, da.

(01:00:31) xxx: chiar daca nu o veti face, o voi trimite eu, consider ca merita citita

(01:00:45) xxx: multumesc pentru ajutor si explicatii si va doresc o zi buna

(01:00:59) Antonia F.: Va multumesc si eu, va doresc o zi placuta !

(01:03:04) * xxx has rated the chat Bad *

(01:03:04) * xxx has commented: noua politica de depozitare mi se pare aberanta *

(01:03:06) * xxx left the chat *

 

[15:17, 3/14/2018]: From: xxx

To: "vanzari@best-tires.ro" <vanzari@best-tires.ro>; "pr@best-tires.ro" <pr@best-tires.ro>

Sent: Wednesday, March 14, 2018 3:18 PM

Subject: Fw: Your chat transcript with www.best-tires.ro (14 Mar 2018, 12:43 PM GMT)

 

Buna ziua

 

Aveti mai jos transcrierea unei discutii avuta cu un angajat al DVS pe marginea noii politici de depozitare, despre care am fost informat de curand prin SMS.

Totodata, din perspectiva mea, aceasta transcriere reprezinta si dovada transformarii unui serviciu excelent intr-unul derizoriu.

Dar hey, nu numai perspectiva mea spune asta, ci si perspectivele prietenilor mei, carora le-am sugerat serviciile best-tires.ro, actuali clienti ai DVS.

 

O primavara frumoasa,

xxx

//

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.