Jump to content

Problema afisare ora pe bord si navi F30


StefanD23

Recommended Posts

Salutare,

 

Am si eu o problema foarte ciudata, am cautat inainte, dar nu am gasit nimic legat de chestia asta. Nu imi afiseaza ora corect orice as face, setare timp manual/automat din navigatie. Cand dau setare automta imi afiseaza ora corect, dar nu creste niciun minut, ramane blocat, la fel si la setarea manuala.

A mai intalnit cineva asa ceva?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Da, si eu am patit la fel mai de mult. La mine s-a rezovat dupa ce am deculpat - cuplat bateria (pentru alta lucrare). Asta dupa ce reprezentanta mi-a facut update de soft ca sa o rezolve si la final s-au recunoscut invinsi, in urmatoarea etapa planificand sa inlocuiasca nu stiu ce unitate :)))
Link to comment
Share on other sites

Am sunat si eu la reprezentata si mi-au spus ca s-ar rezolva cu un update general care ma costa undeva la 100 de euro, inainte de toate as incerca varianta ta. Dar mai am o intrebare, daca scot bateria exista vreun risc sa raman cu vreun bec aprins prin bord? Intreb daca exista cumva vreun risc la decuplarea bateriei. De asemenea eu nu stiu codul de la NAVI (asta daca are asa ceva), am achizitionat masina de 2 luni.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna, am avut aceeasi problema si la fel mi s-a spus, ca trebuie o resoftare generala. Fiind o operatiune destul de costisitoare am amanat-o. Am mers la service pentru o alta problema si a dat jos borna de plus de pe baterie timp de fix 20 min, dupa care si-a revenit ora de pe afisaj. Eu zic sa incerci si tu. Bafta!

 

Nu exista nici un risc daca scoti borna de pe baterie.

Link to comment
Share on other sites

Buna, am avut aceeasi problema si la fel mi s-a spus, ca trebuie o resoftare generala. Fiind o operatiune destul de costisitoare am amanat-o. Am mers la service pentru o alta problema si a dat jos borna de plus de pe baterie timp de fix 20 min, dupa care si-a revenit ora de pe afisaj. Eu zic sa incerci si tu. Bafta!

 

Nu exista nici un risc daca scoti borna de pe baterie.

 

Salut, multumesc mult de sfat, dar nu cred ca borna de plus a fost data jos, poate cea de minus.

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Share on other sites

Am sunat si eu la reprezentata si mi-au spus ca s-ar rezolva cu un update general care ma costa undeva la 100 de euro, inainte de toate as incerca varianta ta. Dar mai am o intrebare, daca scot bateria exista vreun risc sa raman cu vreun bec aprins prin bord? Intreb daca exista cumva vreun risc la decuplarea bateriei. De asemenea eu nu stiu codul de la NAVI (asta daca are asa ceva), am achizitionat masina de 2 luni.

 

Multumesc!

 

Daca vrei sa faci update de soft, iti recomanda sa te duci la reprezentanta si le spui de problema, nu ca vrei tu update. Mai mult ca sigur ca asta nu va rezolva problema, ceasul tot blocat o sa fie.

 

Nu mi-au cerut nici un ban (doar problema nu s-a rezolvat) insa am update-ul facut. Cand m-au sunat sa ma reprogrameze si le-am zis cum s-a rezolvat intre timp, a urmat o tacere la telefon de cateva secunde.

 

Na, asta a functionat la mine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Aceeasi problema am avut-o si eu doar ca rezolvarea este una amuzanta. Dupa ce am dus masina la spalatorie am plecat cu ea de acolo cu eroare la senzorii de parcare.

Am fost la reprezentanta si mi s-a spus ca e eroare in modulul senzorilor de parcare si ca trebuie resoftat. Zis si facut, cand am luat masina de acolo, dupa resoftarea modulului pentru senzorii de parcare, problema cu ceasul s-a remediat.

 

Cred ca a fost o intamplare, ma indoiesc ca sunt cumva conectate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.