Jump to content

BMW E90 2006 cateva intrebari


Lucian M.

Recommended Posts

Salutare, sunt noul posesor al unui E90 2.0D din 2006, si, deci, nou pe forum.

 

Cateva intrebari am si eu daca ma puteti ajuta. Nu sunt neaparat foarte priceput la masini, dar explicatiile in mare parte sper sa le pot intelege.

 

VIN: WBAVC31060VG03230

 

Intrebarile mele ar fi:

 

Ce trebuie sa fac / cumpar sa mi se inchida oglinzile din telecomanda? Trebuie doar codare pentru acest model sau trebuie cumparat ceva in plus? Daca da, ce?

 

Am doar Home Lights, nu si Welcome Lights in setari. Ce trebuie sa cumpar sa pot avea si welcome lights? Mentionez ca e model fara xenon.

 

Am model CIC cu ecran mic la navigatie. Am gasit un model CCC din 2008 cel cu 2 sloturi de DVD si cu ecran mare pe la 1500 de lei. Ar merita investitia?

 

Va multumesc!

Edited by Lucian M.
Link to comment
Share on other sites

Ce trebuie sa fac / cumpar sa mi se inchida oglinzile din telecomanda? Trebuie doar codare pentru acest model sau trebuie cumparat ceva in plus? Daca da, ce?

 

Trebuie sa ai oglinzile rabatabile din fabrica iar apoi se codeaza.

 

Am doar Home Lights, nu si Welcome Lights in setari. Ce trebuie sa cumpar sa pot avea si welcome lights? Mentionez ca e model fara xenon.

 

Upgrade FRM(modul lumini) daca vrei tot felu de optiuni pe partea asta a luminilor. Frm 1, cel pe care il am si eu, e destul de limitat.

 

Am model CCC cu ecran mic la navigatie. Am gasit un model CCC din 2008 cel cu 2 sloturi de DVD si cu ecran mare pe la 1500 de lei. Ar merita investitia?

 

Nu merita nici ccc nici cic, decat daca il prinzi la o super mega oferta. NBT/chinezarii, cam atat se merita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut, si cum aflu daca sunt rabatabile din fabrica si ce trebuie sa cumpar daca nu sunt? Am un pitic pe creier cu oglinzile astea si ma mananca rau sa le fac sa se inchida din telecomanda :D

 

In legatura cu FRM, am citit un pic, imi trebuie minim FRM2, am vazut ca este si FRM3. Vreo idee de diferenta intre ele? ca FRM2 e 300 de lei si FRM3 e 800. Merita sa iau FRM3 daca nu am xenon si nici nu planuiesc sa pun pe viitor? Ce stie FRM3 in plus fata de FRM2?

 

Am gasit un CIC profesional la 2000 de lei. Ma gandesc ca e mult nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.