Jump to content

Vand BMW 320d/330d - Ambele NFL


AFk^

Recommended Posts

Cum spune si titlul topicului, vand ambele e90-uri. Pe prima, multi dintre voi o stiti. Are istoric pe forum aici - "click pe link"

Pe cea de a doua, 330d, nu am prezentat-o aici, desi sunt in posesia ei de aproximativ un an jumatate.

BMW E90 320D 2006- cea cu istoric pe forum

Optiuni ce merita mentionate:

- pachet M interior exterior (nu este complet - frana de mana si inca ceva ce imi scapa)

- scaune sport (retrofit - nu are conectata incalzirea in scaune - trebuie doar modulul)

- navigatie mare

- sistem hi-fi

- xenon

- eleron + tips

- arcuri sport eibach (nu am avut timp sa ii schimb amortizoarele spate - trebuiesc neaparat schimbate)

- incalzire in scaune (trebuie modulul)

- oglinzi anti-orbire

- bancheta spate rabatabila - ski pack,

- suporti pahare fata spate (am schimbat plansa de bord doar pentru a face retrofit la suportii de pahare)

 

 

Schimb ulei facut acum 1000km, placute schimbate.

Parbriz nou, schimbat din cauza ciobiturilor. Schimbat electrovenitlator aer motor

 

Anvelope noi, geamuri fumurii si detailing interior recent.

Asigurare + revizie facute recent.

KM in prezent 316.000

 

Las link cu anuntul de pe olx - gasiti si poze acolo https://www.olx.ro/oferta/bmw-e90-320d-163-cai-manual-pachet-m-IDbzEzS.html

Pretul pentru forum este de 5900 euro

 

BMW E90 330D 2006 - 231CP - Paket M Fabrica - fara istoric pe forum

 

Nu am prezentat-o pe forum, masina este la mine de aproape un an jumatate.

Masina a fost cumparata de noua din Romania, un singur proprietar pana la mine (de fapt 2 pe cartea masinii, din 2012 a trecut-o pe numele bunicii din cauza impozitului si asigurarilor)

Intrari in reprezentanta - atasez raportul auto-records de cand am verificat-o eu. Il gasiti aici "click pe link".

 

Optiuni ce merita mentionate:

- Pachet M de fabrica

- M sport Suspension de fabrica

- Active Steering (optiunea geniala si foarte rara pe E90)

- Adaptive Cruise Control (optiune foarte rara pe E90 - pastreaza distanta fata de masina din fata - franeaza si accelereaza singura pentru cei care nu stiu)

- Adaptive Lightning + Bi-Xenon

- Incalzire in scaune

- Interior negru, piele alcantara si trim-uri aluminiu. masina este neagra.

- Navigatie mare - adaptor bluetooth

- Suporti pahare (de fabrica)

- Keyless go / keyless entry

- Pachet shadowline - lumini pe manere

- Soft motor AVD Turbo - aprox 290 cai 620nm (se poate instala softul original daca se doreste).

- inca are filtrul de particule pe ea.

- Sistem audio Alpine (a avut standard si s-a facut upgrade in reprezentanta la sistemul alpine - asemanator cu hi-fi)

 

De cand este la mine, am schimbat la 211k km volant + ambreiaj (3800 lei), fulie alternator si filtru epurator (aprox 350 lei), 224k km ambele becuri xenon (580 lei), anvelope de iarna (2400 lei). Volan retapitat (cel vechi dadea semne de oboseala - 500 lei). Parbriz (l-am ciobit de la o pietricica, nu era rau, dar am zis sa il schimb - 700 lei).

Schimbat ulei si filtre, ieri, 10/23/2018. Impozit platit pe anul 2018.

 

Masina are in prezent 239.000 km. Nu este pusa la vanzare momentan pe niciun website de vanzari. Pretul cerut este de 8400 Euro, negociabil bineinteles.

Masina nu arata perfect, are cheie luata pe toata partea stanga (nu am revopsit-o pentru ca eu nu tin masinile mai mult de 1-2 ani si nu vreau discutii "de ce e revopsita, domnu'?") Scaunul de la sofer trebuie retapitat (vedeti poza 5 - posibil sa il retapitez eu, am vorbit deja la shop dar sa vad cum imi permite timpul.)

De investit:

- are nevoie de placute de frana pe spate - posibil sa i le schimb eu luna asta

- debitmetru.

Masina are eroare pe pompa de apa (are eroarea de cand am luat-o, am verificat pompa, este in regula), si are nevoie de detailing (cadou pentru noul cumparator).

 

1.jpeg

2.jpeg

3.jpeg

4.jpeg

5.jpeg

6.jpg

Edited by AFk^
  • Like 2
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Up. Parbrizul la 330d a fost fisurat iar, in mai putin de o luna de cand l-am schimbat. Km 241.000. Echipata de 2 saptamani cu anvelope de iarna noi, continental ts 860 17", cumparate anul trecut si rulate 2000km maximum. Vine cu ambele seturi, iarna/vara, la pachet.

 

E90 320d scade la 5600€ pentru forum.

E90 330d scade la 7650€ (pentru parbriz fisurat).

 

330d se poate vedea/testa in bucuresti.

Edited by AFk^
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

7500€.

 

CumpĂŁrĂŁtorul voia 320d, a fost sĂŁ ĂŽl vadĂŁ, i-a plĂŁcut, dar s-a dat o turĂŁ cu 330d și a uitat și de impozit și de asigurare și a cumpĂŁrat-o. Am rĂŁmas și eu surprins, cĂŁ el cauta neapĂŁrat 2.0.

 

Nici mãcar nu i-am zis cã 330d e de vânzare...

Edited by AFk^
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.