Jump to content

Camera supravechere auto


Recommended Posts

Imi poate recomanda cineva o camera sa filmeze 360 sau macar sa pun 2 camere una pe luneta una in parbriz....ma tot trezesc cu noi zgarieturi la cateva sapt...

Noaptea sa filmeze numai cand simte miscare pe langa masina.

Am vazut la cateva masini dar nu am dat de propietari sa ii intreb de unde au cump.

Edited by ReSp3cT
Link to comment
Share on other sites

Imi poate recomanda cineva o camera sa filmeze 360 sau macar sa pun 2 camere una pe luneta una in parbriz....ma tot trezesc cu noi zgarieturi la cateva sapt...

Noaptea sa filmeze numai cand simte miscare pe langa masina.

Am vazut la cateva masini dar nu am dat de propietari sa ii intreb de unde au cump.

 

Salut, este greu de facut o recomandare pentru ceea ce iti doresti. Daca ai un loc fix de parcare iti recomand o camera de supraveghere care sa filmeze zona respectiva. Aici sunt ceva restrictii pentru ca legislatia spune ca ar trebui montanta de cineva autorizat. Nu stiu in ce masura camerele montate in masina te vor ajuta. Gandeste-te ca atunci cand cineva iti zgarie usor masina, senzorul de soc din camera nu se activeaza si apoi ce faci cu lateralele masinii? Pui alte 2 camere si acolo? Nu cred ca merge. Eu folosesc un 70mai pro si o camera de supraveghere pe locul de parcare. Pentru o varianta cu 2 canale (fata-spate) ai putea face o alegere buna cu Viofo A129Duo, de exemplu dar sunt si alte alternative, depinde de buget.

Link to comment
Share on other sites

Ai grija ca nu ai voie legal sa filmezi pe strada.. la modul sa supraveghezi, bineinteles. Am vrut sa imi instalez si eu o camera intr'un copac care sa imi bata pe masina cand mi'au furat oglinzile si mi'a spus domnul de politie care a venit sa investigheze furtul ca daca sunt prins risc o amenda incredibil de mare
Link to comment
Share on other sites

Daca supraveghezi locul tau de parcare privat nu are ce sa-ti faca , eu am camera pt parcare care bate si pe masina vecinului si am luat acordul lui scris pt supraveghere . Nu vine nimeni sa te intrebe ceva eventual daca e vreun incident in zona cauta camerele pt a solicita imagini .
Link to comment
Share on other sites

Daca supraveghezi locul tau de parcare privat nu are ce sa-ti faca , eu am camera pt parcare care bate si pe masina vecinului si am luat acordul lui scris pt supraveghere . Nu vine nimeni sa te intrebe ceva eventual daca e vreun incident in zona cauta camerele pt a solicita imagini .

 

eu nu am loc de parcare privat, e la bordura

Link to comment
Share on other sites

Ai grija ca nu ai voie legal sa filmezi pe strada.. la modul sa supraveghezi, bineinteles. Am vrut sa imi instalez si eu o camera intr'un copac care sa imi bata pe masina cand mi'au furat oglinzile si mi'a spus domnul de politie care a venit sa investigheze furtul ca daca sunt prins risc o amenda incredibil de mare

Serios ? Eu tot ma gandeam de ceva vreme sa imi instalez o camera de supraveghere care sa bata pe locul unde imi parchez masina...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.