BMWClub: Bmw x3 f25 problema angel eyes - BMWClub

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Bmw x3 f25 problema angel eyes F25 problema angel eyes

#1 User is offline   Baccela 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 13 September 2019 - 07:41

Detin un bmw x3 xdrive xline f25 dotat cu faruri cu xenon adaptive . O jumatate din unul dintre cele 2 angel eyes din farul stanga nu mai lumineaza intens ca celelalte si are o lumina slaba galbuie . In bord nu imi apare nici un martor . Doresc sa stiu cum pot remedia problema .
0

#2 User is offline   dan22y 

• Nou venit
  • Pip

Posted 21 September 2019 - 19:09

Aceeași problem„ o am.si eu la al meu F26 2015. Nu are nici o eroare pe tester. Reprezentanta da din umeri. Cu cine am mai vorbit cic„ ar fi problema in far...pe la modulul care alimenteaz„ ledurile din angel eyes. Trebuie dat jos si verificat„ partea electronica.
0

#3 User is offline   Baccela 

• Nou venit
  • Pip

Posted 03 October 2019 - 13:38

View Postdan22y, on 21 September 2019 - 19:09, said:

Aceeași problemă o am.si eu la al meu F26 2015. Nu are nici o eroare pe tester. Reprezentanta da din umeri. Cu cine am mai vorbit cică ar fi problema in far...pe la modulul care alimentează ledurile din angel eyes. Trebuie dat jos si verificată partea electronica.

Am aprofundat problema aparuta , am discutat si cu cei din reprezentanta si se pare ca ar fi intradevar o problema cu acel modul mai exact cu o siguranta din interiorul farului .
Ei mi au recomandat sa schimb farul cu totul . Intre timp si la farul din partea dreapta a aparut aceiasi problema , la acelasi segment din angel eyes ( acum macar e simetric ) . Eu incerc sa gasesc un electrician care sa rezolve problema . Daca nu apelez la ultima solutie sa le inlocuiesc ( nou este 2500 ron un far sau cu riscul de a avea sau aparea aceiasi problema in viitor second hand intre 700 ron si 900 ron) .

Mentionez ca masina este F25 din 2014 cu facelift de F26

This post has been edited by Baccela: 03 October 2019 - 13:31

0

#4 User is offline   matose 

• Senior

Posted 03 October 2019 - 14:23

Probabil ti-a intrat apa la modulul TMS din far, da-l jos si vezi cum sta situatia

This post has been edited by matose: 03 October 2019 - 14:23

0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro