Jump to content

Alternativa Leatherique?


Recommended Posts

Buna ziua

 

Nu mai gasesc sa cumpar produse de la Leatherique. Cel putin rejuvinator oil este peste tot “out of stock”

 

Imi puteti da un sfat unde sa gasesc? Sau poate o alternativa la fel de buna de la alti producatori. Mentionez ca am Dakota Coralrot

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Este sansa ta sa incerci chestii cu adevarat bune. Leatherique nu este asa bun pe cat se spune. Marketing ff agresiv, Depinde cat de murdara/deshidratata este pielea.

Eu am avut experienta placuta cu produsele de Koch Chemie. Pentru curatare PO sau MZR cu dilutia in functie de cat de murdara este pielea. Iti mai trebuie o perie pentru piele dar nu agresiva.

Pentru hidratare poti folosi Leather Star care este foarte bun. Incearca sa gasesti la paintexperts.ro sau la intrijireauto.ro Sunt magazine cu preturi decente

Edited by Andrei525
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Este sansa ta sa incerci chestii cu adevarat bune. Leatherique nu este asa bun pe cat se spune. Marketing ff agresiv, Depinde cat de murdara/deshidratata este pielea.

Eu am avut experienta placuta cu produsele de Koch Chemie. Pentru curatare PO sau MZR cu dilutia in functie de cat de murdara este pielea.

Confirm. Leatherique nu e cel mai potrivit pentru pielea moderna si protejata, cum e si Dakota. Si eu am folosit Koch Chemie PolStar pe Dakota si a iesit foarte ok, curata bine si lasa suprafata mata. Dup-aia poti folosi un sealant daca vrei.

https://i.imgur.com/NGaS4N7.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ca sa nu mai deschid alt topic, ma intereseaza sa cumpar o solutie pt intretinere, nu neaparat pt curatare. Nu folosesc f mult masina si oricum am grija suficient de mare a.i. sa nu se murdareasca exagerat. Am avut pana nu demult acel foam de la BMW cumparat din reprezentanta. Din pacate l-am lasat peste iarna in masina si nu mai face spuma ci mai mai mult un lichid. Oricum nu mai este mult in recipient. Ma tot uit si vad ca-s multe solutii si nu mai am timp sa ma documentez. Acest Meguiars ar fi OK pt un end-user ?!?! Meguiar's

As vrea sa comand si vreau sa stiu ca-i cat de cat OK sa le mai hidratez din cand in cand.

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.