Jump to content

Vand/schimb Mini Cooper S


opinion

Recommended Posts

post-71446-0-92550100-1592490173_thumb.jpg

Salutare

Asa cum zice titlul, vand sau schimb un Mini Cooper S de 170 si ceva de cai.

- an 2008( de fapt final de 2007)

- km 121000 in crestere

- 2 usi

- 2 randuri de roti - Matador 16'' iarna M+S, Falken 18'' runflat vara

- plafon panoramic dublu

- lumini ambientale

- distributie si altele (termostat) schimbate in Germania in 2017 cu factura la 108500km

- carte service in Germania - ultima intrare in martie 2015 la 91731km

- diverse piese noi montate la final de 2019 (valve cover, tevile de apa si ulei de la turbina, garnituri) - am schimbat cam tot ce se uzeaza la acest tip de motor dpdv al ungerii si racirii la BTP

- revizie (filtre, ulei, bujii, antigel) facuta in urma cu aproximativ 500km la BTP

Masina e super sportiva dar nu ma pot obisnui cu ea, de aceea e la vanzare sau schimb cu o berlina.

Pentru schimb sunt interesat de masini doar cu volanul pe stanga, de preferinta E60 2008 - 2010 sau seria 7 din aceiasi perioada. Mai intra in discutie si: Toyota Hilux, E klass > 2010 sau S klass >2008 sau Q7 >2008.

In functie de dotari (head up display, night vision, carlig, trapa, soft close) si de an sunt dispus sa platesc diferenta. Pentru orice nelamuriri puteti sa ma contactati aici.

Nu reusesc nicicum sa adaug mai multe poze.

Link to comment
Share on other sites

Salut, un C200 2010.05 euro5 automat nu vrei ?

 

Multumesc frumos dar nu. Raman la modelele din cerere (deocamdata).

 

Imi cer scuze, dar am uitat cel mai important lucru din anunt :), pretul.

6200 euro negociabil.

Multumesc frumos

Edited by opinion
Link to comment
Share on other sites

prea rigida , consum mare ? Mai exact la ce te referi

Eu am 1.78 inatime si 110kg. Nu credeam ca o sa incap in Mini si nici nu imi placea pana nu am cumparat masina anul trecut, mai mult ca un moft. A doua masina a familiei este un A6 din 2010, motor de 170+ cai. Desi imi place caracterul super sportiv al Mini-ului, nu ma vad prea des in ea, deoarece prefer sa fac drumuri lungi in conditii mult mai relaxante. Mini e sportiva, consuma undeva in jur de 11 l in Timisoara. Oricum toti cei care locuiesc in orase mai mari stiu ca este irelevant consumul comparand orele de varf cu condusul seara - noaptea de exemplu, daca ar fi sa citez "mari clasici in viata" de pe forumul de audi, daca nu ai bani sa o intretii (masina) de ce ai luat-o (Btw - nu sunt de acord cu ei ;))? Cu rotile pe 16 e ok, cele pe 18 sunt prea rigide mai ales ca au run flat-uri, si implicit trebuie mult mai multa atentie cand conduci. Nu ma interesat si nu ma intereseaza consumul la masini, altii sunt factorii care determina alegerea, de aceea primele pe lista de schimb sau urmatoare achizitie sunt S class, Q7, E class. Nu neaparat in ordinea asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi-am mai adus aminte ca am schimbat si telescoapele fata si flansele :). Inca mai astept lista de la BTP cu tot ce am facut la masina, da na ... asta e gratis si vina mea e ca nu am cerut-o atunci cand am facut lucrarile.

Masina ramane in continuare la vanzare/schimb desi parca as vrea mai mult schimb, nu de alta dar daca o vand sigur fac vre-o prostie cu banii :). M-am mai uitat pe net si in lista de poate da mai intra si anumite SUV-uri (X5, ML, Touareg, Q7 sau cine stie ce oferta primesc si o sa imi placa).

Si ca sa fim corecti pana la capat, masina are 2 probleme de care stiu la momentul de fata (cum ar zice bancul: sunt sute, sunt sute):

- am reusit sa rup ornamentul cromat de la capota fata, nu stiu de ce dar nu se deschide intotdeauna capota din prima, m-am uitat pe youtube, am vazut care e posibila problema dar la mine nu pare sa fie aia,

- nu prea am frana pe stanga spate, cel putin frana de mana nu tine, am vazut cand am schimbat rotile. Cand ma va lovi cheful o sa desfac pe acolo sa vad ce si cum...

Edited by opinion
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.