Jump to content

bmw 850


Guest juststy

Recommended Posts

m-ai inteles gresit amalia...nu am aruncat cu pietre,crede-ma ca stiu ce inseamna sa intretii mai mult de o masina...dar e vorba ca acum 2 ani vorbeai cu pasiune despre acea masina si acum cand am auzit ca e inca acolo,tot stricata,am fost intr-un fel dezamagit...dar pana la urma masina ta,banii tai,viata ta faci ce vrei cu ele...ce pot eu sa spun...

 

 

 

P.S. oricum,as fi fericit sa ai posibilitatea de a reconditiona si sa vad cel putin pe forum ceva poze cu ea reconditionata...succes !!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maºina nu e stricatã. Puteam s-o iau de la Florin de acum 2 ani, Însã m-am mutat de atunci de vreo 3 ori, am un singur garaj ºi vreo 2 locuri de parcare pãzite la muncã. Maºina asta nu a fost o prioritate, nu cã nu mi-ar plãcea, dar mi-au fost mai de folos În ultimii ani maºini mari, nepretenÞioase, cu care sã car mobila, animale, cutii. Maºini de care nu Þi-e milã dacã se murdaresc, dacã se zgârie, etc. Sunt de pãrere cã fiecare trebuie sã aibã maºinile pe care le doreºte ºi le poate ÎntreÞine cât de cât. Dacã eu vreau sã am mai multe maºini, dar nu toate sunt la patru ace În faÞa porÞii, nu Înseamnã cã nu Îmi permit ÎntreÞinerea lor (cu schimbul, ce-i drept), ci cã am ÎnÞeles cã eu conduc maºinile, nu ele pe mine, deºi am ales sã am pasiunea fiarelor ºi poate uneori aº da ºi ultimul ban pentru o piesã care Îmi trebuie. Edited by Amalia
Link to comment
Share on other sites

esti bugetar? doar 2 dintre masini cer un impozit de peste 12000 lei.

 

oricum ar fi, e mare pacat de 850i.

 

O astfel de masina nu merita sa stea pe un trotuar 2-3 ani, asteptand sa-i vina randul la intretinere.

 

(vezi pozele lui Alex Lazeanu de pe pagina 3)

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

esti bugetar? doar 2 dintre masini cer un impozit de peste 12000 lei.

 

oricum ar fi, e mare pacat de 850i.

 

O astfel de masina nu merita sa stea pe un trotuar 2-3 ani, asteptand sa-i vina randul la intretinere.

 

(vezi pozele lui Alex Lazeanu de pe pagina 3)

Pãi ºi ai impresia cã statul român trebuie sã primeascã impozit pe toate maºinile? La momentul actual, nu mi se pare un preÞ corect.

Ănainte vroiam sĂŁ am totul pe numele meu, sĂŁ fie totul clar, sĂŁ fiu un bun cetĂŁĂžean. Mi-a trecut. MaÂşinile sunt niÂşte fiare, unele frumoase, altele funcĂžionale Âşi frumoase. DeÂşi le-am pus nume tuturor, Âşi mĂŁ simt ataÂşatĂŁ de ele, realizez cĂŁ nu sunt vii. ViaĂža mea se petrece ĂŽntre oameni Âşi animale. De ĂŁÂştia e pĂŁcat.

Link to comment
Share on other sites

Deocamdatã le Þin fix pe toate. Poate Cobra va face pasul mãreÞ (nu ºtiu Încã dacã la fier sau la vreun pasionat). Important e cã niciuna nu e stricatã. Se prea poate sã depozitez bmw-ul În garaj pânã o sã-l duc la ITP. Edited by Amalia
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Daca doriti un 850i sau ci va pot oferii.. I sau CI deoarece observ ca nu stie nimeni care este diferenta,insa vad ca toti isi dau cu parerea - inca am citit la unul ca CSI ar fi M8.., in fine.. diferenta intre I si CI nu este absolut niciuna doar de marketing - CSI-ul insa avea ceva mai multi caluti datorita motorizarii, iar M8-ul s-a fabricat o singura bucata care abia in 2010 s-a dat publicitatii in muzeul BMW fiind negata vehement ca existenta pana anul trecut.

Deci sa revin, asa cum spuneam am un 850 CI de vanzare in stare perfecta, totul original, masina etse impecabila..foarte bine intretinuta.. cine doreste ma gaseste pe mail : ncsl1us@yahoo.com

Doar pt cunoscatori !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.