Jump to content

E39 528i "violetul"


sax1987

Recommended Posts

Intotdeauna mi-au placut masinile mari si dupa ce am schimbat cateva masini am reusit sa cumpar ce am vrut eu.Masina a fost cumparata acum 2 luni la un pret OK zic eu dupa ceva cautari prin piete si site-uri de specialitate. Nu are foarte multe dotari dar nici nu le duc lipsa. Unicul lucru care imi lipseste sunt geamurile electrice pe spate care sper sa le montez eu la vara.Tehnic si optic(mici exceptii niste zgarieturi de la pietricele) arata bine, are 270.000 km si culoarea mi se pare bestiala. Are montat de fostul proprietar un kit xenon si o alarma aftermarket si un sistem audio format din statie si wofer Magnat de 1000w plus un player pioneer. Initial avea niste jante M6 replica pe 17 care nu mi-au placut si le-am schimbat cu Rial pe 18 de 8.5j si 10 j. Acum are folie omologata RAR si am schimbat stopurile si semnalizarile din aripi cu un model fumuriu.Planuri mai am multe dar toate la timpul lor.

Primele poze sunt cum am cumparat masina si restul sunt cu jantele noi montate, maine fac ceva poze recente.

post-29543-1262888474_thumb.jpg

post-29543-1262888487_thumb.jpg

post-29543-1262888501_thumb.jpg

post-29543-1262888517_thumb.jpg

post-29543-1262888532_thumb.jpg

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Sa te poarte sanatos . :)

 

Arata ca nuca-n perete cd-player-ul ala dar ....

 

==============================

 

Daca pozele au mai mult de 2 mb ( cred ) nu le poti uploada .

 

 

Edit : mi-e dor de a mea :lol:

Mersi la toti pentru urari.

Da, ai dreptate chiar arata rau CD-playerul dar n-am ce sa fac momentan. As monta un DVD dar nu stiu daca ar arata mai bine.

Cine imi recomanda un program pentru micsorat poze?

Link to comment
Share on other sites

Frumos E39, arata mult mai bine cu jantele astea decat cele de M6, daca ti-ai pune suspensie sport ar fi foarte agresiva ca aspect dar arata bine si asa.

 

In loc de DVD as merge pe una din variantele Oem, monitorul lat sau cel mic, oricare dintre ele, dar e alegerea ta :) .

 

S-o conduci cu placere multi km!

Link to comment
Share on other sites

La navigatia OEM m-am gandit dar e prea complicat de legat si costisitor. Farurile sunt comandate , vedem cand ajung si cu suspensia nu stiu ce sa fac ca ma distruge cand merg pe drumuri mai proaste. Am vrut sa iau doar arcuri sa o cobor dar am inteles ca nu e indicat si acum cred ca voi lua o suspensie sport reglabila . Voi ce ziceti? Cum e cu arcurile sport??
Link to comment
Share on other sites

Eu am gasit arcuri de la FK cu 140 e, cred ca astea le voi cumpara. Stiu si eu ca suspensia reglabila cu pret de nimic nu poate tine mult, am gasit cu 280 e completa si reglabila dar o marca fantoma!! CD-ul il schimb cu un DVD in vara asta.

post-29543-1263938321_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu am pus arcuri 30/40 la E39 si nu am avut nici o problema. S-a imbunatatit clar tinuta de drum, nu m-a deranjat absolut deloc in gropi (cu jante pe 18)...eu zic sa lasi amortizoarele stock si incearca niste arcuri de la Eibach

 

+1

 

Arcuri Weitec fata 40mm spate 30mm, nu ma deranjaza foarte tare la gropi, jantele sunt pe 17" gume 235/45.

 

O suspensie completa si de calitate pentru E39 e cam 700-800 Euro

 

Exista kit de arcuri sport Eibach facute special pentru a fi folosite cu amortizoarele stoc ale masinii astfel incat sa nu le distruga rapid.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zilele astea am aflat ca xenonul e OEM si becurile sunt D2S . Am cumparat 2 becuri si culmea ca merge doar un far, la celalalt ori e arsa siguranta ori balastul. Mi-am luat o janta de rezerva , ca la drumurile noastre nu sti niciodata cand foloseste.

post-29543-1264791017_thumb.jpg

post-29543-1264791090_thumb.jpg

post-29543-1264791129_thumb.jpg

post-29543-1264791300_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.