Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salut,

Ma poate ajuta cineva cu un istoric pentru:

WBA5C31070D049750

 

Multu'

 

P.S. Daca simte cineva sa isi dea cu parerea despre masina asta:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?action=parkItem&id=313944892

 

Pretul este inca in discutii si sper sa ajung la 16.500 cu ea.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Volanul pare cam 'nenatural'. L-ai intrebat pe neamt daca stie romana? :)

este natural.

din cate am vb pe whatsapp.....eu ii scriu in engleza, el imi raspunde in germana.....pare serios.

optiunile corespund. tipul lucreaza la bmw si zice ca a fost si in romania.

mi-o poate aduce la Bucuresti, probabil tot prin reteaua BMW....inca ma gandesc daca e cea mai buna varianta.

 

Una peste alta, la cate pozemi-a trimis, masina e ok.

Link to comment
Share on other sites

am mai specificat in trecut, fiecare VIN trebuie insotit de anunt.

 

exista variante sa va verificati viitoarea masina cu 10 euro si totusi preferati sa postati aici doar seria si aveti asteptari sa va ajute cineva.

 

thread-ul a fost deschis cu gandul sa ajutam lumea prezenta pe aici sa se fereasca de anumite masini care sunt puse la vanzare, nu sa va verificati viitoarele masini.

 

@bgcnet ti-am editat postarea.

Link to comment
Share on other sites

am mai specificat in trecut, fiecare VIN trebuie insotit de anunt.

 

exista variante sa va verificati viitoarea masina cu 10 euro si totusi preferati sa postati aici doar seria si aveti asteptari sa va ajute cineva.

 

thread-ul a fost deschis cu gandul sa ajutam lumea prezenta pe aici sa se fereasca de anumite masini care sunt puse la vanzare, nu sa va verificati viitoarele masini.

 

@bgcnet ti-am editat postarea.

 

Ai dreptate aici, dar te pot intreba ceva :

Daca am de verificat 100 de masini, se merita sa dau 1000 Eur sau e mai usor sa scriu aici ?

 

thread-ul a fost deschis cu gandul sa ajutam lumea prezenta pe aici sa se fereasca de anumite masini care sunt puse la vanzare, nu sa va verificati viitoarele masini.

 

Tocmai asta e ideea, ca in functie de ce scrie aici la VIN ma decid daca o iau sau nu; asa te poti feri de anumite masini, dar cele de care nu te feresti ce garantie ai ca sunt ok ?

 

Pe viitor am sa pun si anuntul, multumesc.

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate aici, dar te pot intreba ceva :

Daca am de verificat 100 de masini, se merita sa dau 1000 Eur sau e mai usor sa scriu aici ?

 

thread-ul a fost deschis cu gandul sa ajutam lumea prezenta pe aici sa se fereasca de anumite masini care sunt puse la vanzare, nu sa va verificati viitoarele masini.

 

Tocmai asta e ideea, ca in functie de ce scrie aici la VIN ma decid daca o iau sau nu; asa te poti feri de anumite masini, dar cele de care nu te feresti ce garantie ai ca sunt ok ?

 

Pe viitor am sa pun si anuntul, multumesc.

 

daca ai de verificat atatea masini e clar ca te ocupi cu masini si faci profit din asta, deci sa cheltui 1000 euro la 100 masini, nu mi se pare mult deloc. nu inteleg de ce o spui ca sa sune a ceva mare. tot 10 euro / masina vin, indiferent de cum calculezi.

 

daca postezi anuntul de vanzare cu mine esti ok. acum nu stiu ce coleg vrea sa te ajute la nesfarsit.

 

+ ca thread-ul se numeste "masini puse la vanzare in Romania" nu "masini de pe licitatii de afara". hai sa fim un pic seriosi si sa nu intram in polemici.

 

deci singurul care are de castigat in urma postarilor tale, esti tu.

Link to comment
Share on other sites

daca ai de verificat atatea masini e clar ca te ocupi cu masini si faci profit din asta, deci sa cheltui 1000 euro la 100 masini, nu mi se pare mult deloc. nu inteleg de ce o spui ca sa sune a ceva mare. tot 10 euro / masina vin, indiferent de cum calculezi.

 

daca postezi anuntul de vanzare cu mine esti ok. acum nu stiu ce coleg vrea sa te ajute la nesfarsit.

 

+ ca thread-ul se numeste "masini puse la vanzare in Romania" nu "masini de pe licitatii de afara". hai sa fim un pic seriosi si sa nu intram in polemici.

 

deci singurul care are de castigat in urma postarilor tale, esti tu.

 

Am inteles, imi cer scuze atunci, deci acest thread este exclusiv dedicat masinilor puse la vanzare in Ro.

Nu ma ocup deloc cu masini si nici nu fac profit din asta. Pur si simplu imi caut o masina pentru uzul personal si verific mai multe variante.

Cu atat mai mult in 14 ani de cand sunt pe acest forum am avut o singura masina la vanzare dupa aproximativ 3 ani de utilizare.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/187861-vand-bmw-f10-530d-xD-2012/page__p__2495184#entry2495184

 

La Multi Ani :) !

Edited by bgcnet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

De ceva timp caut sa imi achizitionez un bmw seria 3 GT.

Am gasit la autocobalcescu modelul urmator: https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320d-ID7GEop7.html

Masina are ceva probleme care ma zgarie putin pe creier :

1. bara spate este fisurata ( necesita schimbare)

2. bara fata este infundata in dreapta jos (necesita schimbare)

 

Credeti ca merita acesti banii masina tinaind cont de nr de km ( 158400 km) si problemele prezentate mai sus?

Interiorul este exceptional, dotarile sunt aproape de maxim plus ca are si garantie 2 ani.

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.