Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

prietenul de care iti povesteam, a luat-o cu 16 000. luna 10 : 2009. M-pack. int-ext, alcantara, navi prof, bixenon, manuala, vreo 140 k km, probabil vreo 170 k reali, deoarece avea ultima verificare in Germania, cu cateva luni in urma la 140 k.

 

si sa stii ca treaba cu TVA-ul e foarte reala. ei le iau fara TVA. daca te uiti la preturile NET de pe mobile, o sa vezi ca alea sunt preturile.

 

oferta pe acest nivel de pret si dotari, e totusi mica in Ro. probabil vei sta luni de zile sa gasesti exact ce vrei.

Edited by Paleonte
Link to comment
Share on other sites

Asta e de mai bine de o luna la vanzare, dar ori era mai scumpa, ori pretul asta nu e cu TVA. Are unele lipsuri, nu grave ce-i drept: piele fara incalzire, volanul. Sunt curios cum se prezinta live.

 

Da, e o combinatie dubioasa care din pacate sustine lipsa ta de interes pentru masinile din Romania.

Este masina personala a unui angajat Bavaria Romania care se pare ca a cumparat-o din Germania unde mama lui este doctor... dar nu e samsar or else - mie imi suna putred. Acum se explica de ce pretul avea TVA dar nu era deductibil.

Daca nici in Bavaria nu mai poti avea incredere, e groasa...

Edited by CaraMarin
Link to comment
Share on other sites

m primit un schimb cu un coupe FL http://www.autovit.ro/bmw-318-C31301462.html masina mea e asta http://www.autovit.ro/bmw-316-C31307959.html ambele au taxa recuperata, cam cat ar fi ok sa dau diferenta?

 

Ce are in plus masina asta fata de a ta? Roti mai mari? Km mai putini in bord?

 

Daca nu ai vreun fix cu faptul ca e coupe, nici eu nu as schimba-o. E vorba doar de confortul psihic pentru ca iti cunosti masina si stii ce bube are sau nu.

Edited by jeezy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mersi de sfaturi, azi am tot umblat sa vad masini in special a3 coupe, toate s masini de samsari pe autovit, cand le vezi te sperii...una singura era ok, dar m a speriat cutia, avea padele pe volan, desi mergea ok nu stiu cat ar costa o eventuala reparatie...

 

creca ma razgandesc si scot masina de la vanzare..

Link to comment
Share on other sites

mersi de sfaturi, azi am tot umblat sa vad masini in special a3 coupe, toate s masini de samsari pe autovit, cand le vezi te sperii...una singura era ok, dar m a speriat cutia, avea padele pe volan, desi mergea ok nu stiu cat ar costa o eventuala reparatie...

 

creca ma razgandesc si scot masina de la vanzare..

pai nu inteleg ce te-a speriat . Era multitronic ? E f ok cutia . Ca sa vezi ce are o duci la tester .

Link to comment
Share on other sites

daca e DSG6(6 trepte) sau S Tronic verifica sa aiba service-ul facut, la astea se schimba uleiul la fiecare 60k km. In rest sunt foarte bune cutiile si tin la abuzuri, eu am pe GTi si nu mai e stoc ca putere si cuplu, masina a vazut si track days si coafura rezista. Multitronic, aici e cu dus si intors, mie nu imi place, e o cutie care se axeaza doar pe consum, ca feeling e lipsita de sportivitate, nici nu are trepte propriu zis, senzatia de schimbat trepte e artificiala, data de software plus ca are delay la plecarea de pe loc, am mers o vreme cu asa ceva si nu mi-as cumpara-o, in schimb e silentioasa pentru ca tine motorul foarte jos in ture la viteze mari, ai sub 2000rpm la vreo 140kmh, are 8 trepte.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daca e DSG6(6 trepte) sau S Tronic verifica sa aiba service-ul facut, la astea se schimba uleiul la fiecare 60k km. In rest sunt foarte bune cutiile si tin la abuzuri, eu am pe GTi si nu mai e stoc ca putere si cuplu, masina a vazut si track days si coafura rezista. Multitronic, aici e cu dus si intors, mie nu imi place, e o cutie care se axeaza doar pe consum, ca feeling e lipsita de sportivitate, nici nu are trepte propriu zis, senzatia de schimbat trepte e artificiala, data de software plus ca are delay la plecarea de pe loc, am mers o vreme cu asa ceva si nu mi-as cumpara-o, in schimb e silentioasa pentru ca tine motorul foarte jos in ture la viteze mari, ai sub 2000rpm la vreo 140kmh, are 8 trepte.

 

 

DSG 6....156.000KM, mi am facut cont pe audi club, aia se pare ca sunt in silentio stampa

Link to comment
Share on other sites

Imi place foarte mult DSG, prietena mea are un Golf 6 cu DSG si e o placere sa conduc masinuta aia :rolleyes:

 

 

intrebare de nestiutor...padelele pe volan sunt optiune la DSG6, sau e diferita si cutia?...n am mai condus automat niciodata pana sa testez a3-u..la toate automatele e asa violenta frana??

Link to comment
Share on other sites

cred ca cu stangul:))

 

:)) d'aia era asa violenta franarea:)).. O sa te obisnuiesti rapid, si nu o sa mai ai treaba cu stangul, o sa-l tii relaxat, doar cu dreptul franezi si accelerezi.. Pune un link sa vedem si noi masinuta, pare interesanta..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.