Jump to content

problema senzori presiune roti


Alex_wly

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cum adica a disparut optiunea de reinitializare din bord? Era inactiva aceasta optiune sau nu mai exista deloc?

Nu mai exista deloc. Nu am iDrive; meniul din BC e destul de limitat, nu cred ca suporta dezactivarea unor optiuni.

In dimineata asta optiunea a reaparut, si am folosit-o stand pe loc, dar fara nici un efect. Eroarea tot apare. Tot azi am schimbat si cauciucurile, cu cele de iarna, si initializarea iar nu a avut nici un efect.

Stiti cumva sa fie un bug in soft care sa nu imi permita resetarea erorii in anumite conditii?

Link to comment
Share on other sites

Da, normal. Ultima oara dupa schimbarea cauciucurilor, si ieri de vreo cateva ori, ca sa vad daca pierdea vreo roata presiune.

ca sa reinitializezi apesi o dara si apare reset apoi mai apesi o data lung.apoi se reseteaza. :twoup:

deci este nevoie de 2 apasari.prima scurta apoi una lunga

Link to comment
Share on other sites

@Mario Z: pe rosu ai pana, pe galben - malfunction, te duci iar la tester. Incearca un reset/ reinitializare.

 

 

 

o sa incerc la un tester si revin cu informatii.

daca ai presiunea egala in roti si rotile de aceasi dimensiune toate ,reseteaza si apoi trebuie sa dispara

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

postez aicea ca sa nu deschid un topic nou :

 

am avut pana si nu a semnalat nimic in bord, de fapt de cand am masina s-a aprins pe bord avertizarea de doua ori, indicand toate patru rotile, iar la verificare am constat ca erau toate ok de fapt, in schimb cand am avut un cui in una din rotile de pe spate nu a semnalat nimic, am vazut eu, erau rotile de iarna non-rft, cand am bagat presiune era deja la 0.5 atm.

 

am reclamat problema la service, si pauza ... ma rog in prima faza au zis ca sigur se rezolva cu resoftare, bla bla, mai ales ca in calculator nu este nici o eroare inregistrata, ideea este ca de doua luni se scarpina in cap si nu stiu ce sa-i faca, mai intai au testat-o si rastestat-o, pe urma au deschis o sesizare Puma, asta in urma cu aproape o luna si nici un raspuns.

 

la cei de la reprezentanta nu am ce sa le reprosez, chiar au stat si s-au chinuit, in schimb BMW Romania sunt nesimtiti si praf.

 

idei sfaturi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.