BMWClub: Vreau niste recomandari daca se poate ! - BMWClub

Jump to content

• 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

Vreau niste recomandari daca se poate !

#1 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 27 January 2011 - 20:39

Mi-a mers muuuuuult mai bine decat ma asteptam saptamana trecuta si prin urmare vreau BMW nou si am cateva intrebari pentru voi.
- ce inseamna exact ''individual'' la BMW
- vreau sa stiu daca BMW are ceva gen ''designo'' la mercedes...adica niste culori mai speciale la interior si alte chestii dastea
- sa aleg motorizarea in defavoarea optionalelor sau invers (impozit si consum nu ma intereseaza pentru ca impozitele nus mare branza si consumu nu ma intereseaza pt ca va fi ca o a doua masina)
- si ultima intrebare dar nu cea din urma, ce motorizare imi recomandati (exclus M)

edit : mai am o intrebare, ce e acela PDC

This post has been edited by Wilson: 27 January 2011 - 20:44

0

#2 User is offline   keth 

• SIAR
  • Group: Contributors

Posted 27 January 2011 - 20:54

View PostWilson, on 27/Jan/2011, 20:39, said:

Mi-a mers muuuuuult mai bine decat ma asteptam saptamana trecuta si prin urmare vreau BMW nou si am cateva intrebari pentru voi.
- ce inseamna exact ''individual'' la BMW
- vreau sa stiu daca BMW are ceva gen ''designo'' la mercedes...adica niste culori mai speciale la interior si alte chestii dastea
- sa aleg motorizarea in defavoarea optionalelor sau invers (impozit si consum nu ma intereseaza pentru ca impozitele nus mare branza si consumu nu ma intereseaza pt ca va fi ca o a doua masina)
- si ultima intrebare dar nu cea din urma, ce motorizare imi recomandati (exclus M)

Ai dat lovitura boss ? :twoup:

This post has been edited by keth: 27 January 2011 - 20:55

0

#3 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 January 2011 - 21:10

Cam da, dar legal :twoup:) am cumparat 12 baruri in germania si de alaltaieri produc pentru mine :))
0

#4 User is offline   keth 

• SIAR

Posted 27 January 2011 - 21:14

View PostWilson, on 27/Jan/2011, 21:10, said:

Cam da, dar legal :twoup:) am cumparat 12 baruri in germania si de alaltaieri produc pentru mine :))

Boss, pai cam merge un Septar din ala periculos cu motor de 5mii, leduri, joystickuri, full, e jmecherie zau.
0

#5 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 January 2011 - 21:17

Nu, daca voiam lux mergeam la Mercedes nu la BMW ... vreau dinamica unui 5-er ...putin sportivitate si totusi mult confort. Deci niste recomandari...si imi explica si mie cineva ce e ''individual''?
0

#6 User is offline   keth 

• SIAR

Posted 27 January 2011 - 21:19

View PostWilson, on 27/Jan/2011, 21:17, said:

Nu, daca voiam lux mergeam la Mercedes nu la BMW ... vreau dinamica unui 5-er ...putin sportivitate si totusi mult confort. Deci niste recomandari...si imi explica si mie cineva ce e ''individual''?

INDIVIDUÁL, -Ă, individuali, -e, adj. 1. Care este propriu unui individ; personal, specific. ♦ Care privește sau aparține unui singur exemplar dintr-o categorie de lucruri sau de ființe. 2. Care este executat de individ. Muncă individuală. ♦ (Adverbial) În mod izolat, fiecare în parte, fiecare pentru sine. [Pr.: -du-al] – Din fr. individuel.
0

#7 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 January 2011 - 21:21

Nu, ce inseamna ''individual'' la BMW adica sunt niste optiuni mai exclusiviste sau ceva. Am citit aici pe forum despre un 745 sau 740 individual...si deaia intreb.
0

#8 User is offline   ralfy 

• Începător

Posted 27 January 2011 - 21:51

http://www.bmw.com/com/en/insights/corpora...individual.html
0

#9 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip

Posted 27 January 2011 - 22:03

Aha deci pot sa combin culorile cam cum vreau si alte chestii dastea nu? Si probabil si ceva optionale in plus...
0

#10 User is offline   Gabriel.B 

• Senior
  • Interests:life.

Posted 27 January 2011 - 22:05

View PostWilson, on 27/Jan/2011, 20:39, said:

PDC = Park Distance Control = Senzori de parcare
0

#11 User is offline   Catalin BMW 

• dedicat marcii
  • Interests:profit minim 90%

Posted 28 January 2011 - 00:05

Individual inseamna ceva mai special decat restul turmei... :twoup:
0

#12 User is offline   sax1987 

• "PaSiOnAt"

Posted 28 January 2011 - 00:32

Individual e cum era la Dacia Solenza .... SCALA ......

This post has been edited by sax1987: 28 January 2011 - 00:33

0

#13 User is offline   EdY D 

• Membru
  • Interests:Fotografie, imagine , automobile , calatorii , alpinism

Posted 28 January 2011 - 00:36

Insemna ca ai toate motivele sa te orientezi spre un F10 ...

Legat de motorizare, poti alege un motor pe benzina , cu o cilindree pe masura .550 i sau 535i sunt optiuni mai mult decat performante.
Asta in ideea ca nu rulezi mult si nu vei folosi masina drept mijloc principal de transport.

Versiunea M Power pentru F10 nu este inca disponibila pe piata. In schimb pachetul M, da !
Ca sa iti faci o idee, apasa AICI !

Mult succes !
0

#14 User is offline   adi_fox07 

• Pasionat

Posted 28 January 2011 - 09:10

te felicit. la varsta ta sa ajungi sa iti iei un bmw nou din banii castigati de tine e o mare realizare. eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara ultimul model de seria 5. cel aparut in 2010. nimic in lume nu imi doresc mai mult decat masina aia. e criminala. ca motorizare as alege ceva pe benzina un 535i sau chiar un 550i.

daca intri pe www.bmw.ro, poti sa iti configurezi masina cu ce optiuni vrei, asa vei avea si o statistica a preturilor

bafta multa si sa ne prezinti noua achizitie
0

#15 User is offline   zeky 

• Pasionat

Posted 28 January 2011 - 09:29

am inteles ca vrei un 5-ar si stiu cu nu te intereseaza ce-si doresc altii sau ce si-ar cumpara altii insa eu mi-as lua un e92 f bine dotat si cu un motor pe masura....
0

#16 User is offline   Wilson 

• Nou venit
  • Pip

Posted 28 January 2011 - 21:05

Nu mi-a prea placut de baietii de la BMW ieri. Am fost la reprezentanta sa ma programez pt testdrive (550iX sau Xi nu-mi vine in cap acu) i-am spus ca nu ma intereseaza ce optionale are masina eu vreau motorizarea aceea sa vad cum e (in prima faza am vrut 535i dar apoi am vazut o lista cu preturi si imi permit deocamdata un 550i cu absolut toate optiunile disponibile in momentu actual, zic actual pt ca miau zis ca din 3 februarie o sa puna si cotiere incalzite care habar n-am la ce te-ar ajuta da no), si mi-a zis ca poate sa-mi aduca masina peste 2 saptamani, am zis ca inebunesc. Apoi am scos 500 de euro de la spate si mi i-am pus in palma si am dat mana cu el, la care zice e asa luminat la fatal : aaa stai sa vezi ce noroc avem una chiar aici in spate, imi venea sa-i rup picioarele, am fost la testdrive (am mai fost odata la testdrive cu 550i dar acum voiam sa vad 550iX). Si vreau sa va spun ca e o bestie sub acoperire, daca o vezi asa poti sa crezi ca e 520d daca nar avea modelu scris pe spate.
Mi-au aratat baietii o lista cu optionale, si am niste idei fixe in legatura cu cateva lucruri, vreau sa fie neaparat Alpine white si chiar daca nu au la BMW asa ceva vreau in interior lemn de cires. Am trimis un mail la BMW Deutschland sa vad daca pot sa ma rezolve de un interior cu lemn de cires. Raspunsu imi vine maine pe la 11 dimineata din ce mi-au spus si daca raspunsu e afirmativ la ora 3:45 e un avion dragut care zboara la Munchen si o sa fiu in el daca raspunsu e afirmativ :twoup:).

Cat despre varsta mea si faptu ca imi castig banii singur as putea sa va spun povestea mea pe topicul asta daca am voie.

This post has been edited by Wilson: 28 January 2011 - 21:07

0

#17 User is offline   Motan94 

• Membru
  • Interests:Money

Posted 28 January 2011 - 22:33

Felicitari ,sigur masina care o achizitionezi o sa te faca fericit si tu pe ea din ce spui iti permiti intretinerea,te asteptam cu poze si lasa viata personala departe de forum,aici doar masina vorbeste......
0

#18 User is offline   rdzt 

• Începător

Posted 28 January 2011 - 22:50

story time please

This post has been edited by rdzt: 28 January 2011 - 22:50

0

#19 User is offline   Catalin BMW 

• dedicat marcii
  • Interests:profit minim 90%

Posted 28 January 2011 - 22:50

Despre ce model e vorba,F10?
0

#20 User is offline   WLF 

• .....................
  • Group: Banned

Posted 28 January 2011 - 22:55

View PostWilson, on 28/Jan/2011, 21:05, said:

Cat despre varsta mea si faptu ca imi castig banii singur as putea sa va spun povestea mea pe topicul asta daca am voie.

Hai povesteste-ne, suntem numai ochi si urechi.

View PostWilson, on 28/Jan/2011, 21:05, said:

Apoi am scos 500 de euro de la spate si mi i-am pus in palma si am dat mana cu el, la care zice e asa luminat la fatal : aaa stai sa vezi ce noroc avem una chiar aici in spate, imi venea sa-i rup picioarele,

Interesant. :twoup:
0

Share this topic:

• 5 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • This topic is locked

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users