Jump to content

vand senzor temperatura exterioara E36


Recommended Posts

vand mai multe bucati senzori de temperatura exterioara pentru BMW E36

in bucuresti asigur eventual si montajul

senzorul de temperatura indica precis si corect temperatura

senzorii sunt noi !

PRET 50 ron (usor negociabil in functie daca se asigura montaj sau nu)

 

pentru mai multe detalii 0763.646.100

Edited by cobrelu
Link to comment
Share on other sites

nu este OEM ... nu are PN ... este o piesa electronica - eu fiind electronist de meserie

daca ai drum prin bucuresti ti-l montez (ceea ce nu e complicat, de lipit 2 fire) , daca esti multumit, imi dai banii, daca nu e din partea casei

Edited by cobrelu
Link to comment
Share on other sites

Pai atunci nu induce lumea in eroare, spune ca vinzi niste termistori care se pot pune in locul senzorilor de temperatura exterioara.

incearca tu cu un termistor si spune-mi daca functioneaza corect. Eu m-am oferit sa dau solutii reale si viabile, nu sa primesc critici si pareri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poate la fel de tipica este si lipsa de apreciere a cunostintelor cuiva :twoup: . Nu zic ca are neaparat legatura cu prezentul topic, este o povestioara care circula sub diverse forme, dar esentialul este acelasi :

 

A guy comes in to fix something and he hits it with a hammer, and says, That’ll be $250.

The customer says, What for? You just hit with a hammer.

The guy says, ‘That’s $1 for hitting it with a hammer, and $249 for knowing where to hit it.’

 

v2 : http://www.haqislam.org/make-the-right-effort/

 

Nici pe doctor nu il platesti nu pentru cat trage cu sapa sau cat se osteneste cu tine, ci pentru cunostintele sale :) .

Link to comment
Share on other sites

De acord cu ce zici tu Paul, dar nu uita ca scopul acestui forum este sa schimbam informatii si sa ne ajutam intre noi atunci cand putem, asa cum a facut un anume user care a facut un DIY cu exact aceasta treaba. Parerea mea este ca se schimba putin conditiile.
Link to comment
Share on other sites

si scuteai oamenii de 100-150 lei platiti pe un senzor din dezmembrari

Senzorul nou costa 120 de lei, deci e absurd sa dai pe el mai mult la dezmembrari.

 

@cobrelu : Pe acest forum sunt permise comentariile in sectiunea de MP. Asa cum mi-am spus eu parerea si-o pot spune si ceilalti useri. Atata vreme cat au legatura cu subiectul si nu este vorba de jigniri, injurii sau expresii indecente, comentariile sunt binevenite :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

Da, paul si la fel de absurzi sunt cei care cer 350 pe stopuri m, care sunt 340 noi. Sau 60 lei semnalizari albe noi si 100 lei din dezmembrari (e vorba de piese de e36). Aici vorbim de alte persoane care profita de oamenii care au impresia ca la dezmembrari sunt mai ieftine piesele, e alt subiect :twoup:
Link to comment
Share on other sites

si scuteai oamenii de 100-150 lei platiti pe un senzor din dezmembrari

Senzorul nou costa 120 de lei, deci e absurd sa dai pe el mai mult la dezmembrari.

 

@cobrelu : Pe acest forum sunt permise comentariile in sectiunea de MP. Asa cum mi-am spus eu parerea si-o pot spune si ceilalti useri. Atata vreme cat au legatura cu subiectul si nu este vorba de jigniri, injurii sau expresii indecente, comentariile sunt binevenite :twoup: .

 

90 lei nou, la Dan Groza.

 

Culmea e ca la VW este doar 25 lei nou, presupunand ca doar face exact acelasi lucru, de ce oare e diferenta asta. Intr-adevar, cel de VW are 2 cm si cel de BMW 10 cm, ce de material irosit ....

 

Si am uitat sa specific, la dezmembrari unul second hand intr-adevar este 100 lei, am intrebat chiar aici pe forum. Si mai culmea este ca cel de recirculare, care e vreo 250 lei nou, costa 50 lei la dezmembrari.

Link to comment
Share on other sites

mai oameni buni!!!!

ce mama ma-sii, un senzor costa mai mult decat il da omu asta!

ce aveti voi impotriva lui?

daca stiti alte solutii, sau alte piese, tehnici de inlocuire etc. aplicati-le sau faceti si voi un topic in care sa explicati sau sa va vindeti ideea.

ba mai mult omu il da si gratis daca nu esti multumit de el.....

PS a nu se intelege gresit abar nu am cine e, de unde, sau ce piesa vinde, dar ma enerveaza unii carcotasi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.