Jump to content

E90-ul meu


xgoldmine

Recommended Posts

Pozele cu masina sunt din Germania, acum nu i-am facut poze ca e inghetata de tot smile.gif

 

Masina este un 320d E90 din 5/2005 si are 100.000 km. Ca si dotari are:

 

-xenon

-jante aliaj pe 16 inch

-trapa

-comenzi in volan

-piele

-pachet lumini

-incalzire in scaune

-tempomat

-perdeluta electrica spate

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice incalzite heliomate

-Audio BMW Profesional (sunt incantat de calitatea sunetului din masina, cate boxe are? nu am reusit sa localizez decat vre-o 6)

-8 airbag-uri

-coada rechin smile.gif

-klimatronic

 

Sigur am mai uitat optionale dar astea mi le-am amintit acum.

Am adus masina si sunt f incantat de ea, singura problema e ca astfel de masini nu sunt facute pt drumurile noastre si mi-a cam curatat pietrele la rinichi. O avea pachet sport sau asa fac toate? blush.gif

post-7623-1200218552_thumb.jpg

post-7623-1200218563_thumb.jpg

post-7623-1200218569_thumb.jpg

post-7623-1200218573_thumb.jpg

post-7623-1200218579_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pozele cu masina sunt din Germania, acum nu i-am facut poze ca e inghetata de tot smile.gif

 

Masina este un 320d E90 din 5/2005 si are 100.000 km. Ca si dotari are:

 

-xenon

-jante aliaj pe 16 inch

-trapa

-comenzi in volan

-piele

-pachet lumini

-incalzire in scaune

-tempomat

-perdeluta electrica spate

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice incalzite heliomate

-Audio BMW Profesional (sunt incantat de calitatea sunetului din masina, cate boxe are? nu am reusit sa localizez decat vre-o 6)

-8 airbag-uri

-coada rechin smile.gif

-klimatronic

 

Sigur am mai uitat optionale dar astea mi le-am amintit acum.

Am adus masina si sunt f incantat de ea, singura problema e ca astfel de masini nu sunt facute pt drumurile noastre si mi-a cam curatat pietrele la rinichi. O avea pachet sport sau asa fac toate? blush.gif

Eu am la a mea pachet sport care include si scaune cu sustinere laterala si crede-ma ca iti vine sa iti bagi ceva in rovigneta lor cand dai de drumuri cu gropi ex:timisoara-severin :blink:

PS:nu cred ca ai suspensie sport pt ca nu ai scaune sport si din ceea ce stiu eu de la dealerul care mi-a configurat masina astea vin impreuna.

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina!

ceva planuri de viitor?

cat a costat in Germania?

 

Multumesc, masina a costat 21.300 de euros in Germania.

 

Ma gandesc la un chip tunning mai spre vara :) oricum masina fuge bine de tot, e adrenalina curata cand te dai la ea

 

Pozele cu masina sunt din Germania, acum nu i-am facut poze ca e inghetata de tot smile.gif

 

Masina este un 320d E90 din 5/2005 si are 100.000 km. Ca si dotari are:

 

-xenon

-jante aliaj pe 16 inch

-trapa

-comenzi in volan

-piele

-pachet lumini

-incalzire in scaune

-tempomat

-perdeluta electrica spate

-4 geamuri electrice

-oglinzi electrice incalzite heliomate

-Audio BMW Profesional (sunt incantat de calitatea sunetului din masina, cate boxe are? nu am reusit sa localizez decat vre-o 6)

-8 airbag-uri

-coada rechin smile.gif

-klimatronic

 

Sigur am mai uitat optionale dar astea mi le-am amintit acum.

Am adus masina si sunt f incantat de ea, singura problema e ca astfel de masini nu sunt facute pt drumurile noastre si mi-a cam curatat pietrele la rinichi. O avea pachet sport sau asa fac toate? blush.gif

Eu am la a mea pachet sport care include si scaune cu sustinere laterala si crede-ma ca iti vine sa iti bagi ceva in rovigneta lor cand dai de drumuri cu gropi ex:timisoara-severin :blink:

PS:nu cred ca ai suspensie sport pt ca nu ai scaune sport si din ceea ce stiu eu de la dealerul care mi-a configurat masina astea vin impreuna.

 

Ghici pe unde am venit eu cand am adus-o: Arad - Timisoara - Lugoj - Severin - Craiova (aici locuiesc)

Mi-a facut capul calendar + mi se rupea sufletul cand treceam cu masina prin gropile alea. Acum masina are pe ea runflat-uri, si se simteau la greu gropile.

Parca ar fi uitat de lume traseul asta pana in Severin, am cautat un restaurant vre-o 100 de km pana sa gasim.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos,masina scutura asa si cu suspensia normala dar mai ales din cauza anvelopelor runflat.Eu mi-am pus pe 18 normale si nu scutura asa tare ca alea de 16 cu runflat-uri.Daca ai sistemul Hi-Fi ar trebuii sa ai 2 twetere fata,2 medii in usile din fata,2 basi sub scaunele din fata si mai 2 boxe de medi+2 tweetere pe polita din spate.Bafta.
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos,masina scutura asa si cu suspensia normala dar mai ales din cauza anvelopelor runflat.Eu mi-am pus pe 18 normale si nu scutura asa tare ca alea de 16 cu runflat-uri.Daca ai sistemul Hi-Fi ar trebuii sa ai 2 twetere fata,2 medii in usile din fata,2 basi sub scaunele din fata si mai 2 boxe de medi+2 tweetere pe polita din spate.Bafta.

 

Multumesc pentru urare, as pune si eu anvelope normale dar ce fac pt ca nu am roata de rezerva

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu am dar mi-am luat un spray de pana si compresor.Eu am jante de vara pe 18 225/40/18 fata si 255/35/18 spate si la aceste dimensiuni sunt foarte scumpe gumele runflat asa ca am pus normale.Pana acum in 43.000km nu am avut nici o pana si sper sa nici nu am.
Link to comment
Share on other sites

Ai cumparat roata ingusta pentru E90 sau universala?Daca e pentru E90 de unde ai luat-o?

Roata ingusta e de BMW(nu stiu ce model,dar se potriveste si este nou-nouta) si am cumparat-o de la o vulcanizare.

 

Si unde tii roata ingusta? Cred ca arata urat si se plimba prin portbagaj toata ziua (cel putin a mea nu are loc pt roata de rezerva)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
la banii astia gaseai un 5 ,si e cu navigatie...

sa o stapanesti cu placere

 

Ms pt urare

Exact cum zicea Dan98, mi-am dorit un 3er si asta mi-a facut cu ochiul si ca dotari & stare & pret.

 

Multi mi-au zis ca la pretul asta imi luam 5er dar iti spun eu ca nu il gasesti in toate mintile lui, cu alte cuvinte iti iei belea pe cap. Dar asta e o alta discutie.

 

Navigatie nu mi-am dorit in mod special pentru ca o luam doar pentru aspect, neputand-o folosi in Romania.

 

Ce imi place la ea ca in fiecare saptamana mai descopar cate o optiune de care nu stiam :D zilele trecute am citit pe forum ca se pot inchide geamurile, trapa si rabata oglinzile dc tin apasat mai mult butonul de inchidere al masinii, si am regasit optiunea pe masina, mi se pare f utila acum ca vine vara.

 

da asa e .dai 21 mii€ pe o masina simpla ,macar putea sa o ia cu nav. sa nu mai dea vreo300€ pe un GPS,

 

Am un Smart Phone pe care il folosesc ca si GPS atunci cand am nevoie :twoup:

 

foarte frumoasa masina sa o styapanesti sanatos fara incidente

 

Multumesc :twoup:

Edited by xgoldmine
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Frumoasa masina. Sa o stapanesti sanatos.

 

Si eu vreau sa imi iau una la fel. M-am gandit la vreo 18-20 mii.

Poate ne zici si noua din punct de vedere al intretinerii cum se comporta si daca apar ceva probleme. Eu unul as fi recunoscator.

 

Din cate se vede ai ceva optiuni dar parerea mea, fara navi e cam "seaca"! Oricum banii tai, optiunea ta!

 

Bafta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.