Jump to content

un pret informativ


Marius Tudorache

Recommended Posts

Depinde cui o vinzi, daca te duci in targ unde sunt toti samsarii cu preturi sub alea din germania normal ca nu o dai.. daca ai vreun prieten care vrea sa-si ia si stie cum a fost intretinuta masina poti s-o vinzi la un pret bun <_<
Link to comment
Share on other sites

bataie de joc... cum s-o dai asa de ieftin... iara nici sa stai cu ea prin targuri sa pierzi bani incercand sa o dai la pret bun ... mai bine o dai la schimb ... si te intelegi cu omu... ma gandesc ca vrei sa treci la ceva mai nou ? la un 5-ar posibil ... <_<

mai bine mai stai pana dau drumu bancile la credite :)

Link to comment
Share on other sites

6000 in niciun caz. Adica deja 6000 e pret de dumping. O dai la acest pret in cazul in care ai deja destui bani pentru noua masina si iti mai trebuie ceva maruntis. Eu spun mai degraba un 8000. Eu am dat 8900 pe a mea acum 6-7 luni. E cu un an si ceva mai noua si mai are cateva optiuni in plus, insa are mai multi km. Ideea e ca am fost dispus sa platesc pretul pentru ca am luat-o de la cineva cunoscut din germania. La fel te sfatuiesc si eu pe tine. Sa o dai la cineva care cunoaste masina si stie felul in care a fost intretinuta...sau la schimb! Oricum mai asteapta putin. In preioada asta nimeni nu da, nimeni nu ia iar cine este dispus sa cumpere vine cu pretentii mari nu prea multi bani care sa le justifice pretentiile. Bafta la vanzare!
Link to comment
Share on other sites

6000 euro

Eu zic sa o dea MOCA frate !!! Sau poate sa dea si o bere celui care ii face favorul omului sa`i ia masina moca ....hai frate sa fim seriosi! o fi criza dar ..sa nu exageram!!

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca nu merita sa o vinzi acum, iei putin pe ea si sigur vei gasi ceva scump sa iti iei, cam asta va fi situatia.

oricat vei cauta, nu vei fi multumit si o sa fi deceptionat de rezultat.

dar de ce vrei sa o vinzi, mie imi place cum arata in poze, jantele sunt frumoase, interiorul este okay, din cauza motorului ?

Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca nu merita sa o vinzi acum, iei putin pe ea si sigur vei gasi ceva scump sa iti iei, cam asta va fi situatia.

oricat vei cauta, nu vei fi multumit si o sa fi deceptionat de rezultat.

dar de ce vrei sa o vinzi, mie imi place cum arata in poze, jantele sunt frumoase, interiorul este okay, din cauza motorului ?

sincer nu as vinde-o la cum arata masina...e super ingrijita...dar am nevoie de bani...eu am luat-o de un bun prieten sistiu ce masina este...

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca undeva la 7000 iti iei pe ea (+sau - 2-3 sute de euro) , gandeste-te ca in "vremurile noastre de criza" nu se mai vand masini aproape deloc iar samsarii stau cate 3-4 luni cu masinile in targ...

Daca masina e atat de buna cum zici parerea mea e sa incerci sa faci rost de bani altfel ca vei ajunge sa o dai pe un pret de mizerie

Link to comment
Share on other sites

Te apuca plansu la preturile astea... <_< Mi se pare ca totusi se exagereaza cu 6 - 7000 eur.

Eu as vrea de exemplu sa o dau pe a mea si sa imi iau dupaia un E46 325i sau un 330d >2004 si nu gasesc nimic intretinut decent sub 15.000 Eur. Nu e criza si la motoarele mai mari? Unde mai pui ca pe dincolo nu au scazut preturile chiar asa rau...

Poate gresesc eu...

Link to comment
Share on other sites

Te apuca plansu la preturile astea... <_< Mi se pare ca totusi se exagereaza cu 6 - 7000 eur.

Eu as vrea de exemplu sa o dau pe a mea si sa imi iau dupaia un E46 325i sau un 330d >2004 si nu gasesc nimic intretinut decent sub 15.000 Eur. Nu e criza si la motoarele mai mari? Unde mai pui ca pe dincolo nu au scazut preturile chiar asa rau...

Poate gresesc eu...

e criza adevarat...dar nici sa ne batem joc...

 

masina asta la cum arata pretul corect ar fi de 9000

 

masina asta la cum arata pretul corect ar fi de 9000

e cel mai mare pret de acum...cred ca se poate si mai bine un pic..

Link to comment
Share on other sites

sa ne anunti si pe noi cand ai banul in mana si ai facut actele care a fost suma.

acum nu spun ca masina ta nu ar face nu stiu cat, dar din pacate pretul e stabilit de cerere si oferta

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.