Jump to content

New kid on the block


Schumi

Recommended Posts

In primul rand vreau sa salut toti membrii forumului bmwclub.ro..

In al doilea rand sa trecem la subiect :bashwall:

 

De aproape o luna de zile in familia mea a aparut cel de-al doilea E90..de data asta al meu <_< Este vorba despre un 320d steptronic, fabricatie 2005, are aproape 100.000 km, arata si functioneaza impecabil. Lista de optionale este destul de cuprinzatoare si o sa le enumar pe cele mai importante:

 

- navigatia profesionala cu bluetooth + magazie 6 cd-uri (din pacate nu citeste MP3 - sper la un upgrade de soft, dar parca n-as merge la AB)

- scaune incalzite cu reglaj lombar electric

- tapiterie partial din piele

- parctronic fata/spate

- xenon

- jante aliaj originale 17"

- comenzi volan

- cruise control

- senzori ploaie+lumina

- oglinzi heliomate+rabatile electric (inclusiv din cheie)

- pachet lumini interior+exterior

 

Mi-ar fi dorit in plus trapa si scaunele sport..dar din pacate n-a fost sa fie.

 

Primele modificari constau intr-un schimb de grile fata cu tatal meu (eu le vroiam pe cele negre ale lui, iar el pe cele cromate ale mele :) ) si schimbarea luminilor de angel-eyes (galben -> alb).

 

Ca planuri de viitor am montarea volan M, stopuri blackline (sau cu leduri..nu m-am decis inca) si a unui paket-M exterior.

 

Atasez si cateva poze cu masina

post-2862-1243587307_thumb.jpg

post-2862-1243587314_thumb.jpg

post-2862-1243587319_thumb.jpg

post-2862-1243587334_thumb.jpg

post-2862-1243587342_thumb.jpg

post-2862-1243587353_thumb.jpg

post-2862-1243587402_thumb.jpg

post-2862-1243587413_thumb.jpg

post-2862-1243587428_thumb.jpg

post-2862-1243587442_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Felicitari pentru masina ! Dotat graphite metallic-ul <_< !

Ce inseamna pachet lumini exterioare ? Led-urile din clantele usilor ?

Cam la aceleasi planuri de viitor m-am gandit si eu :).

Nu imi zici te rog la ce pret si de unde ai luat angel-eyes-urile albe si eventual sa imi pui o poza cu un angel-eye demontat. Inca nu am reusit sa vad cum arata unul si cum se numeste; in plus am auzit ca este tare greu de inlocuit.

Link to comment
Share on other sites

@tiger 1 - cam 16.000

 

@shimano - intr-adevar la led-urile din clantele usilor m-am referit. Angel-eyes-urile le am de la un prieten, da-mi un PM si vorbim, as putea sa iti fac rost la 270 ron/set daca vrei. Atasez si o poza sa vezi cum arata unul, se pun destul de dificil in sensul in care e necesara demontarea contraaripilor pentru a avea un acces facil la ele. Din pacate nu am niste poze facute in timpul montajului.

post-2862-1243699677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, probabil ca nemtii s-au gandit ca cele galbene se vad mai bine ziua decat cele albe. Atasez niste poze si cu celelalt E90 din familie, de fapt sunt amandoua..imi cer scuze pentru faptul ca sunt murdare, promit sa pun altele cu ele clean & shiny. Precizez ca ambele au ajuns la noi prin prietenul meu mirceagsm <_<

post-2862-1243701308_thumb.jpg

post-2862-1243701315_thumb.jpg

post-2862-1243701322_thumb.jpg

post-2862-1243701330_thumb.jpg

post-2862-1243701340_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ins1dez - e luata din RO

 

@poleposition - mai am de investit sa o apropii de a tatalui meu..a lui e oricum 2007, 30.000 km..dar si alti bani. Suntem fericiti amandoi cu ce avem oricum <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Da..a fost vanduta in Neamt. Acum am pus si eu M-paket pe a mea, urmeaza stopuri si tips .. o sa revin cu poze prin primavara :)

Am vazut-o prin oras si mi s-a parut prea mare asemanarea intre ele, nu aveau cum sa fie masini diferite decat aceeasi masina. De curiozitate imi spui si mie cu cat ai vandut-o? pe pm si cat te-a ajuns pachetul M pe a ta. Bafta si spor in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.