Jump to content

vand BMW e30 325i 12V


69FLR

Recommended Posts

Vand BMW e30 , an 1990 ( mai exact 22.11.1990 conform fluturasului cu care a iesit masina din fabrica , inca prezent in actele maisnii , alaturi de cartea service , manualele de utilizare si cele 2 chei originale )

intrat in ro si inmatriculat in ro ca si 316i

pe masina montanduse ulterior motor 2.5 12 v complet , radiator mare , cutie viteze 2.5 , esapament 2.5 .

in acte masina a rmas 316i , asa ca s anu va sperie asigurarea si impozitul .

care vrea poate omologa motorul , poate merge cu numerele acestea in continuare , ca doar sunt de bucuresti .

la maisna se elibereaza fisa radiere si certificat fiscal , pentru ca cel ce o va cumpara sa o poata lua in evidenta .

masina nu prezinta defecte de nici un fel , nu are gram de rugina , nu a suferit accidente , e practic in stare originala .

 

nu are aer ... dar are trapa ...

nu are abs sau discuri frana spate dar franeaza excelent . .

nu are geamuri electrice dar se gasesc cu 50 euro , sau ... personal parca imi era dor sa dau la o manivela si sa deschid geamul :) " it's a classic ..."

are servo frana , servo directie , oglinzi electrice , proiectoare ...

 

tinuta de drum impecabila

suspensie bilstein , foarte foarte rigida , care impreuna cu rotile toate 4 - 9J , flanse fata 2 cm , spate distantiere 1 cm , practic transforma masina intr un kart ( o buna parte din senzata aceasta de kart ... o da si volanul momo , care stiu ca multi il vor considera chich , eu n as renunta la el ) .

masina nu se inclina in nici o curba .

la articulatii este deasemenea perfecta .

 

interiorul impecabil .... lumina la portbagaj inca functioneaza cand il deschizi ... rezerva este noua .... parbriz original , geamuri originale .... bla bla bla ... bla bla bla ... v-ati facut o idee.

in concluzie maisna se vede ca a stat in germania la unic proprietar , fara sa circule prea mult , maisna are doar 175 000 km .

 

pretul este de 2800 euro . discutabil in limita bunului simt .

nu ma grabesc sa o vand .

vine vara ... in fiecare wk o voi scoate din garaj pt ceva serpentine .

 

esapament BORLA care se aude bestial .

 

ca variante de schimb pe care nu le pot refuza raman variantele moto .

 

 

0727154233

 

..................

post-31168-1269298695_thumb.jpg

post-31168-1269298719_thumb.jpg

post-31168-1269298738_thumb.jpg

post-31168-1269298769_thumb.jpg

post-31168-1269298777_thumb.jpg

post-31168-1269298821_thumb.jpg

post-31168-1269298837_thumb.jpg

post-31168-1269298851_thumb.jpg

post-31168-1269298866_thumb.jpg

post-31168-1269298951_thumb.jpg

post-31168-1269298967_thumb.jpg

post-31168-1269298988_thumb.jpg

post-31168-1269299006_thumb.jpg

post-31168-1269299017_thumb.jpg

post-31168-1269299032_thumb.jpg

post-31168-1269299040_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios daca motorul asta nu e omologat in acte, cum poate noul proprietar sa o inmatriculeze pe numele lui? Din cate stiu nu va primi identificarea de la RAR.

 

De ce nu-i treci motorul in acte si apoi s-o vinzi cu totul in regula. In felul asta cred ca vei avea potentiali cumparatori.

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios daca motorul asta nu e omologat in acte, cum poate noul proprietar sa o inmatriculeze pe numele lui? Din cate stiu nu va primi identificarea de la RAR.

 

De ce nu-i treci motorul in acte si apoi s-o vinzi cu totul in regula. In felul asta cred ca vei avea potentiali cumparatori.

 

 

arata bine, pretul este un picut cam mare avand in vedere caderea preturilor de pe piata auto, si mare pacat ca are frana pe burduf/tamburi pe spate...

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

pretul e ok,din pacate mai greu cu motorul ,se poate omologa cu ceva spaga,din cate imi dau seama depaseste cu 40% puterea initiala a masinii.Pacat ca are tamburi pe spate dar nu e problema.Daca avea motorul omologat m-ar fi tentat .bafta

PS:acum m-am uitat mai atent,am si vb la telefon cu proprietarul

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

eu l-am luat la finante pe numele meu , ca in cazul vanzarii sa pot elibera fiscal cumparatorului , si circul cu el asa . impozit mic , asigurare mica .

nu ma intereseaza sa il omologhez .

cand l-am luat am preferat o maisna impecabila , inmatriculata ro , cu o caroserie tzapana , fara tinichigerii facute , suduri , chit , etc ... , chiar si cu 1.6 in acte , decat una cu 2.5 in acte si sudata toata , lvoita si reparata sau stramba la serii etc . alergata 15-20 ani in ro de tot atatia proprietari .

asta este o masina f sigura .

 

chestia cu franele da , se pot pune oricand discuri , dar personal nu am simtit nevoia .

 

daca m avoi hotara sa o trec pe numele meu , 100-150 euro se face oricand autentificarea , ca oricum masina are folie , are alte roti decat in carte etc ...

dar suntem in ro si se rezolva treaba cu autentificarea .

 

in concluzie , cine vrea un urs nerulat in tara , maisna care a fost un 316 in germania la unic proprietar , fara sa fie alergata vreodata , NU ARE PREA MULTE VARIANTE CUM N AM AVUT NICI EU .

 

si acum sa fim seriosi , cati ursi au motoarele n acte ?

 

legat de " pretul piperat " sigur nu este asha . dar e greu sa o evaluezi fara sa o vezi .

 

oricum , astept oferte cash sau variante moto .

 

pana pe 31 , se discuta destul de mult la vizionare .

dupa care o sa fiu plecat o perioada de timp .

 

 

0727154233

Link to comment
Share on other sites

Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret.Topicurile vor fi redeschise DOAR la solicitarea initiatorului, in urma unui report trimis DUPA expirarea sanctiunii.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ms pt aprecieri .

si eu as fi vrut s-o pastrez , investitia nu i mare , impozit pana la sf anului 48 ron , asig la fel , mica , si pur si simplu satisfactia e maxima .

pt o a doua masina este ideala . masina de wk . bezina si anvelope ( le consuma repede :) ) ... atata cere masina asta .

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, un urs curat si frumos. parerea mea este ca pretul este ok, cred ca si proprietarul e de acord cu mine ca la fata locului se mai lasa ceva, oricat de putin, ca sa fie toata lumea impacata. daca era motorul omologat, asta era masina de 3000+ dupa parerea mea, nu dati cu paru`

 

PS: pare rau ca n-am acuma finante, ca il luam eu, ca veam nevoie de o masina de zi cu zi

Link to comment
Share on other sites

anuntul se suspenda pt a nu se depasi nr maxim de anunturi .( maisna inca nu este vanduta ) - 0727154233

 

anuntul se suspenda pt a nu se depasi nr maxim de anunturi .( maisna inca nu este vanduta ) - 0727154233

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.