Jump to content

dxvalentin

Members
  • Posts

    1
  • Joined

  • Last visited

dxvalentin's Achievements

Newbie

Newbie (1/15)

  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputation

  1. Vă salut ! Am un f30 n47d20c Aveam următoarele probleme : - mașina nu trăgea lin până la 1500 de ture și trebuia să apăs tare accelerația sa am boost ul necesar . - smucituri puternice - vibrații ciudate la relanti , am aflat ca am un furtun vacuum spart ce acționa bypass ul , l am schimbat și erorile au dispărut ( 29EB00 și 24E800) . A mers mașina 2-3 zile ok chiar fără smucituri și super super lin după care au revenit : smuciturile sunt mai fine nu așa rele ca înainte și la 1500 rpm parcă tot are un blocaj așa ( merge mai lin decât mergea înainte dar tot nu e 100% la fel de bine ) Am făcut 2 teste în ista și mi au dat următoarele poză 1 , poza 2 . Intrebarea mea este : e arsă clapeta aia EGR sau poate fi altceva ? in prezent nu mai am nicio eroare pe mașina . Ținând cont de testele făcute , există vreo șansă să scap doar cu o curățare ? Multimesc
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.