Vă salut ! Am un f30 n47d20c
Aveam următoarele probleme :
- mașina nu trăgea lin până la 1500 de ture și trebuia să apăs tare accelerația sa am boost ul necesar .
- smucituri puternice
- vibrații ciudate la relanti ,
am aflat ca am un furtun vacuum spart ce acționa bypass ul , l am schimbat și erorile au dispărut ( 29EB00 și 24E800) . A mers mașina 2-3 zile ok chiar fără smucituri și super super lin după care au revenit : smuciturile sunt mai fine nu așa rele ca înainte și la 1500 rpm parcă tot are un blocaj așa ( merge mai lin decât mergea înainte dar tot nu e 100% la fel de bine )
Am făcut 2 teste în ista și mi au dat următoarele poză 1 , poza 2 .
Intrebarea mea este : e arsă clapeta aia EGR sau poate fi altceva ? in prezent nu mai am nicio eroare pe mașina .
Ținând cont de testele făcute , există vreo șansă să scap doar cu o curățare ?
Multimesc