Jump to content

[VAND]BMW 525I 2002/11 Inmatriculat RO


blastergod

Recommended Posts

Ultima reducere de pretu :)

 

8.000 EUR

Sincer...imi place foarte tare masina...arata destul de bine si daca si merge asa cum arata eu cred ca merita 8000 de euro linistit...Daca as avea banii acum ti-i-as da...Nu cred ca merita sa mai scazi din pret...cine a condus un 525i, mai ales cu M paket, cam stie ca banii pe care-i ceri tu acum nu sunt multi deloc...Succes la vanzare...

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa dai masina tb sa-i pui un pret sensibil mai mic decat primul de prima data... Acum toti o sa intre pe anunt si o sa vada ca tot scazi, nu o sa sara nimeni cu banii pana cand nu vad ca o dai in 4000! Asa gandesc romanii si nu poate nega nimeni asta.
Link to comment
Share on other sites

Total deacord cu ce ati spus amandoi, insa mai jos de atat nu voi merge, nu se renteaza din nici un punct de vedere.

 

Adica nu o pot vinde cu 7.000 eur, adica la acelasi pret cu un diesel "obosit" fara M pachet + celelalte dotari.

Din pacate omul care nu are experienta, vede o masina cu 8.000 si una cu 7.000 si o ia pe aia cu 7000 eur dar nu ia in considerare faptul ca:

a)masina mai scumpa are M pachet fabrica (suspensii, volan, exterior etc...)

b)masina mai scumpa nu are nici o problema (nimic cum am mai spus)

c)masina mai scumpa nu necesita nici o alta investitie materiala in afara de pretul initial

d)masina mai scumpa are navi mare + toate celelalte dotari

 

Asta e ultimul pret, pana la urma cineva cu experienta tot o va cumpara, nu ma grabesc sa o vand :)

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nu se vinde ca nu prea cauta lumea masina pe benzina. Dar fac pariu ca ti-o cumpara careva si apoi o vedem pe autovit cu 2 mii mai scumpa. Am vazut un caz cu un 520i la fel ca al tau, M, dotari, etc. Se cerea 7k negociabil, s-a dat, apoi a aparut pe autovit la 8900 euro, cred ca mai e si acum. :)
Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar nu tu vinzi masina in topicul asta :)

La un 530I impozitul e de 3 ori mai mare +

era cumva din 2002 ? avea pachet M integral din fabrica?

Pai de ce m-as supara? Era mai dotata decat 525-ul din discutie...si nu compara performantele unui 530i cu 525i...impozitul nu e dublu...repet, sunt tare curios la ce pret se va ajunge....

Link to comment
Share on other sites

Pai de ce m-as supara? Era mai dotata decat 525-ul din discutie...si nu compara performantele unui 530i cu 525i...impozitul nu e dublu...repet, sunt tare curios la ce pret se va ajunge....

 

oricum consuma mai putin . :laugh: Undeva sub 8k se va vinde . Probabil nu are o oferta concreta . Nu are sens sa mai scada . cine doreste masina incearca o negociere oricum .

Link to comment
Share on other sites

oricum consuma mai putin . :laugh: Undeva sub 8k se va vinde . Probabil nu are o oferta concreta . Nu are sens sa mai scada . cine doreste masina incearca o negociere oricum .

Eh, cu asta nu doar eu nu sunt deacord...nu sunt convins ci stiu ca nu are comsumul mai rezonabil decat um 530i...garantez asta...si nu doareu ci oricine stie ce inseamna un bmw si este petrolhead...raman in continuare curios...estimarea mra este pe la 6000 euro...

Link to comment
Share on other sites

salut , cate trepte are masina?

 

cat ia in regim extern de autostrada 140-150?

 

uleiul din cutie cand a fost schimbat ultima data?

 

Unde are majoritatea reviziilor facute?

 

Multumesc.

 

PS: si uitasem al catelea proprietar esti?

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Salut,

cate trepte are masina?

->5

 

cat ia in regim extern de autostrada 140-150?

->7.5 la 140 la ora 2 persoane in masina. Am fost pana un munchen si inapoi si asta a fost consumul

 

uleiul din cutie cand a fost schimbat ultima data?

Unde are majoritatea reviziilor facute?

->De cand am masina nu am schimbat uleiul. Majoritatea reviziilor s-au facut la "Carlos", e un service in Timisoara la fel de bun (daca nu mai bun) ca cel de la BMW Bavaria, in special pentru masini mai vechi de 2003. Din cate am vorbit eu cu diversi mecanici, un schimb ar trebui sa il fac la 250.000 KM (adica cam in 40.000 KM)

 

si uitasem al catelea proprietar esti?

->Masina este in Romania din 2007 iar eu sunt al doilea proprietar in Romania (conduc masina din august 2009).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.