Jump to content

aburire faruri depo


Recommended Posts

am achizitionat de curand un set de faruri depo cu lupa si imediat dupa ce le am montat intr un service, fara sa desfac sticla sau altceva, mi sau aburit-ambele. ce ma sfatuiti sa fac? bineinteles in primul rand o sa incerc sa le schimb

au un por in sticla...poate, vezi daca reusesti sa le schimbi

Link to comment
Share on other sites

Si tu mi-ai dat ban cand ti-am zis ca sunt panarame astea DEPO. Lasa ca asa inveti...

Tu ziceai cam asa:

Depo sunt cele mai ieftine/proaste piese aftermarket pt bmw. De exp "geamurile" lor de oglinzi sunt de fapt din plastic cu un strat care imita sticla. Am citit mai demult mai multe persoane care se plangeau de farurile depo.

N-am ce poze sa-ti pun, am fost cu ele la sablat dupa ce mi le-a furat si erau din plastic, nu se puteau sabla. Se face testul cu bancnota si vezi ca e plastic. Oricum nu degeaba sunt cele mai ieftine, fac rabat la calitate, crezi ca hella au preturile astea pentru ca asa vor ei?

 

Ai tu ceva cu bagatul asta in seama...Se pare ca te refereai la cu totul altceva.

Acolo ca si aici vorbeam de faruri iar tu te refereai la oglinzi in postul care ti-a adus acel ban...De fapt le cam amesteci.....

Apropo...acum nu se mai aburesc....probabil este greu sa citesti tot postul...De fapt cred ca ai vazut ca am raspunseu, si ce ti-ai zis tu....:download:

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Citeste mai sus tot pe forum cand ti-am zis ca am citit topic despre farurile DEPO, iar ce am spus despre oglinzi (claudiudwr stie) nu fac decat sa-mi intareasca, nu parerea ci convingerea ca depo fac cele mai proaste (si ieftine) piese aftermarket bmw.

 

Un far nou sa transpire tie ce-ti demonstreaza?

 

Vad ca ai niste posturi, ar trebui sa stii ca nu o sa fie si ultima data cand o sa ti se intample, o sa transpire din ce in ce mai des. Tu insa vad ca esti ocupat sa ai dreptate in loc sa accepta realitatea.

 

Cum ti-am mai zis, sunt prost eu ca-mi pasa.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce tot povestiti voi acolo de abureli dar eu unul am faruri DEPO de mai bine de 2 ani pe masina si nu s-au aburit niciodata. Sunt foarte multumit de ele.

 

Si nu stiu de unde pana unde plastic gros. E sticla toata ziua. Incearca cu o moneda sa il lovesti usor si vezi a ce iti suna. A plastic? Oare?

 

Inca un lucru; daca sunt din plastic fie si el gros dupa 2 ani s-ar fi matuit. Dar sunt transparente ca in prima zi...

Link to comment
Share on other sites

Tot depo am si eu,nu am probleme.poate ca banda de cauciuc intre sticla si corp farului sa nu fie bine pozitionata.am patit eu asta.

Oricum acum am o sticla sparta si nu stiu de unde sa cumpar una noua.aici e un minus.

In rest ca si calitate nu am ce reprosa.

Link to comment
Share on other sites

eu am luat o masina cu faruri Depo (faruri cu angeleyes pe e34)

 

dupa un an erau sa iau foc in aceiasi masina; problema a fost undeva la luminile de pozitie -> siguranta pt. ele fiind topita in soclu

 

poate ca cel care le-a instalat era ingrijitor la zoo si nu stia cum se leaga niste fire (eu prost ca nu le-am aruncat imediat ce am luat masina)

 

dar

 

ceva mai tarziu in timp am adaptat in prinderile lor lupele de la niste hella originale pt. ca "oglinda" din lupa se cam dusese si luminau destul de slab (faruri de cativa ani vechime vs. faruri de 20 de ani)

 

referitor la ce spune un coleg cu sticla crapata: daca e vorba de e34/e32 poti cumpara toate cele 4 "geamuri" aftermarket din plastic (eu am luat de la soringolf3cabrio) si le inlocuiesti pe toate.

Link to comment
Share on other sites

iar ce am spus despre oglinzi (claudiudwr stie) nu fac decat sa-mi intareasca, nu parerea ci convingerea ca depo fac cele mai proaste (si ieftine) piese aftermarket bmw.

 

La E46 oglinda este de tabla pecand la cele originale este din plastic

 

Un far nou sa transpire tie ce-ti demonstreaza?

 

Cauta topicul lui poleposition cand avea M6-le si ai sa vezi ca si lui i s-a aburit un far nou original...asta ce demonstreaza sau du-te in curte la Bavaria si uita-te la masinile noi ( E90 LCI, E60 etc ) ai sa vezi ca au farurile aburite.

 

o sa transpire din ce in ce mai des

 

In cateva zile se ususca si dispare definitiv condensul

 

Tot depo am si eu,nu am probleme.poate ca banda de cauciuc intre sticla si corp farului sa nu fie bine pozitionata.am patit eu asta.

Oricum acum am o sticla sparta si nu stiu de unde sa cumpar una noua.aici e un minus.

In rest ca si calitate nu am ce reprosa.

 

Se gasesc sticla mai pentru toate modelele. Ce masina ai?

Link to comment
Share on other sites

La E46 oglinda este de tabla pecand la cele originale este din plastic

 

 

 

Cauta topicul lui poleposition cand avea M6-le si ai sa vezi ca si lui i s-a aburit un far nou original...asta ce demonstreaza sau du-te in curte la Bavaria si uita-te la masinile noi ( E90 LCI, E60 etc ) ai sa vezi ca au farurile aburite.

 

 

 

In cateva zile se ususca si dispare definitiv condensul

 

 

 

Se gasesc sticla mai pentru toate modelele. Ce masina ai?

orificiile de aerisire a farului sunt pe partile laterale jos din cate am vazut eu

e36 cu faruri depo(cu lupa)...vorbesc de sticla exterioara...alea 2 din interior le-am eliminat:)

Edited by foscyucman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.