Jump to content

bmw 320d e46


RaduAdrian

Recommended Posts

Imi cer scuze daca a mai fost discutat subiectul insa dupa un search nu am gasit nimic:)

 

Este vorba de un bmw 320 diesel nfl an fab 2000,136 cp, 1951 cmc3

Am fost la service si am vrut sa o pun pe tester sa vad daca masina are vreo problema insa surpriza...cei de la service nu au putut gasi mufa pentru tester:\

Daca stie cineva si ma poate ajuta rog sa posteze, multumesc

Link to comment
Share on other sites

Daca este fabricat dupa 09/2000:

La facelift mufa este in interior in partea stanga deasupra footrest-ului.Este un capacel acolo ce acopera mufa.

 

Daca este fabricat pana in 09/2000:

La nfl trebuie sa fie in compartimentul motor si nu obd ci mufa cu 20 pini ca la e36

Cel mai bine te uiti la cheie. Daca ai cheie diamant, este ca la facelift la picioare. Daca ai cheie godzilla este la motor.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze daca a mai fost discutat subiectul insa dupa un search nu am gasit nimic:)

 

Este vorba de un bmw 320 diesel nfl an fab 2000,136 cp, 1951 cmc3

Am fost la service si am vrut sa o pun pe tester sa vad daca masina are vreo problema insa surpriza...cei de la service nu au putut gasi mufa pentru tester:\

Daca stie cineva si ma poate ajuta rog sa posteze, multumesc

 

La ce service ai fost Dacia?

Link to comment
Share on other sites

La facelift mufa este in interior in partea stanga deasupra footrest-ului.Este un capacel acolo ce acopera mufa.

mersi

 

La nfl trebuie sa fie in compartimentul motor si nu obd ci mufa cu 20 pini ca la e36

ar fii aiurea:(

Eu le am pe amandoua.

hmm

 

Daca este fabricat dupa 09/2000:

 

 

Daca este fabricat pana in 09/2000:

 

Cel mai bine te uiti la cheie. Daca ai cheie diamant, este ca la facelift la picioare. Daca ai cheie godzilla este la motor.

 

am cheie diamant

Exact acolo este si la NFL!

mersi..o sa ma uit:D

 

Eu zic sa cauti un alt service care sa nu te mai puna pe tine sa le faci treaba ;)

 

m am dus acolo din recomandari dar cred ca o sa fac mai bine cum zici tu mersi

La ce service ai fost Dacia?

 

nu..am fost la un service normal unde se repara orice fel de masina si care are diagnoza si pentru cele mai noi modele..mi au spus ca au mai avut de a face cu modele cum am eu insa au gasit mufa..acuma nu stiu

Edited by RaduAdrian
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 months later...

Azi mi-am comandat Interfata Diagnoza / Tester BMW Inpa cu tot cu adaptor,eu nu am mufa OBD2 dupa cum am mai spus mai sus,ce ziceti e ok?

Singura problema e ca nu am Laptop,o sa folosesc calculatorul,il iau in brate si merg cu el in garaj :rolleyes:.

post-66841-0-84684700-1493669096_thumb.jpg

post-66841-0-85943900-1493669187_thumb.jpg

Edited by Alexandru30
Link to comment
Share on other sites

Am testat eu fix cu adaptor obd 2 cum ai pus tu in poza pe e46 318i din 2004 cu program cumparat pe android si nu imi citea ecu...acuma nu stiu..am incercat la un renault si a mers sa citesc coduri si alti parametrii...

La tine ar fi trebuit sa mearga,vezi ca am citit ceva pe forum cum ca ar trebui facuta o punte intre 2 pini dar nu mai stiu ezact care.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.