Jump to content

VAND JANTE BBS RX 2 - ORIGINALE


Recommended Posts

Da, imi pare rau de accident! O sa "explic" o singura data!

M-ai sunat si am discutat (telefonic si pe pm) de multe ori. Ti-am spus ca pozele sunt REALE, ca jantele sunt ok. De asemenea, nu sunt strambe, lovite, julite de borduri etc (ceea ce ai constatat si singur). Daca au fost reconditionate, eu asa le-am primit (nu au fost puse pe masina nici 5 metri).

Ti-am spus (si poti verifica pe intenet) ca pretul unei jante noi este de aprox 650 euro!

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-18-inch/oferta-jante-bbs-rx-ii-10138660.html

..si un set second (aprox in aceeasi stare ca al meu) se vinde la 1,000 euro (FARA negocieri!!)

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante-aliaj/jante-18-inch/jante-originale-bbs-rx-2-bmw-9560148.html

 

Mereu ai "negociat" pretul, mi-ai oferit diverse la schimb (desi am spus CLAR ca NU ma intereseaza niciun schimb si ca pretul e FIX!!!). Chiar si AZI, pana sa pleci spre mine, mi-ai explicat ca ai probleme, ca ai cheltuieli, ca ai de platit nu-stiu-ce si multe altele, ca sa mai "tragi" inca 200 lei din pret !! (oricum, de sila, iti mai scazusem 50 euro din pret!!). Deci, deja cand ai venit, eram ...... Dar, am scos jantele din ambalaje (exact asa cum le-am primit - ai vazut ca NU erau scoase de la expediere!!), le-ai vazut cat ai vrut, am fost de acord sa mergem la o vulcanizare, deci ....

Daca tu credeai ca poti lua cu 500 euro jante NOI, in cutie, cand un set este 2,300 euro, ce sa fac?

NU te-a pacalit nimeni; jantele arata f bine. Si, daca vrei sa arate perfect, se pot reconditiona PERFECT cu minim efort! Daca nu ti-au placut, e ok!

Bafta la cautari!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Problema este, ca ai mintit la telefon ca vopseaua pe jante este originala si m-ai pus la drum si ai mintit cu nerusinare si in prezenta mea si a colegului meu, care nu stii, dar este vopsitor profesionist

Referitor la negocieri, mi se pare normal, de asta exista telefon, PM, forum, piata. Este vanzator si altul e cumparator, e normal pretul sa se negocieze. NE_AM INTELES la 2000 ron, ce mi se pare ok pentru un set vechi de jante model 1999-2000, fie ele si mama lui BBS

Referitor la cheltuiala, asa este am bagat ieri in masina 1800 ron, dupa ce am luat o groapa plina cu apa, la o cotitura dupa HUSI

Da ce stil aveti, sa prostiti lumea, --- dom`ne eu ma grabesc, la mine timpul inseamna bani---- cand eu stau la el in casa cu banii in mana sa-i cumpar jantele, pai inainte de asta ai stat toata ziua in casa, ca te-am sunat periodic

Stai linistit ca la 500 euro se poate lua jante frumusele, am sa-ti dovedesc

Zici ca de sila, ai negociat 50 euro? da cat ai vrut pe niste jante jerpelite cu buzele rujate,

Te-ai bucurat ca vine un prost de la Buzau sa il tragi in teapa

Link to comment
Share on other sites

Ti-am spus ca NU am ce discuta cu tine!! Stii de ce si nu continui aici, o discutie fara rost !

E ultimul meu raspuns.

DACA aveam de ganduri ..... nu discutam la fata locului; trimiteam prin curier si le vedeai DUPA ce plateai! Dar NU am facut asta vreodata! Discut INTOTDEAUNA cu produsul "pe masa"!

Dar, ATITUDINEA ta m-a deranjat! Eu nu sunt vanzator (si nici nu cred ca o sa fiu vreodata). Nu am "abilitatea" de a trece peste stupizeniile cumparatorilor. Apoi, nu VROIAM sa negociez cu tine. Iti spun si DE CE (cu toate ca nu-mi place nici sa ma justific si nici ..."noroiul")

Mi s-a facut sila cand mi-ai spus , teribil de afectat, ca ai dat intr-o groapa imensa si acum ai nevoie de bani sa repari jantele TALE, ca sa i le poti vinde unuia!! Deci, tu TREBUIE sa vinzi porcariile alea, la pretul TAU (chiar si lovite, indrepate etc) si, pt asta, trebuie sa-ti fac eu un discount!!!! Suna excelent!!

In concluzie, discuta cu cine vrei tu. Eu am inchis ORICE discutie cu genul asta!

Bafta

Link to comment
Share on other sites

draga domnule, eu v-am lamurit clar ca am dat in groapa, si am schimbat un cauciuc, care a facut galma si la verificarea geometriei rotilor spate, a trebuit sa scimb un brat, in total s-a dus la 1800 ron, in schimb jantele mele nu au patit nimic, ca dovada ca le-ai vazut azi pe masina (apropo in cat timp am ajuns de la mine pana la bucuresti cu niste jante) si am zis ca atat pot sa ofer azi, ca atat am 2000

Pur si simplu mi-au placut cum aratau jantele in poza si am vrut sa le cumpar si am fost sincer in relatarile mele

dar cred ca eu sunt prea naiv si cred prea mult oamenii

cu asta am terminat discutia

Link to comment
Share on other sites

mi-ai oferit diverse la schimb(desi am spus CLAR ca NU ma intereseaza niciun schimb si ca pretul e FIX!!! )

In titlu ai scris altceva...

VAND JANTE BBS RX 2 - ORIGINALE Dim: 18"x8,5" - eventual, schimb
Edited by alex 83
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat 4 roti complete de la c.sainz si le-am gasit exact in aceesi stare cum mi le-a descris la telefon, iar omul a fost serios.

Posibil sa fi fost o neintelegere.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce ca ai pus omul pe drumuri aiurea, tot tu esti ala cu atitudinea asta de rahat ?

Cred ca discutiile nu-si au rostul! E ULTIMA mea discutie despre episodul cu individul de mai sus!

Pentru @Mihai: as vrea sa-ti vad atitudinea cu un asa cumparator!! Apoi, mai vorbim! Dar, daca nu ai fost de fata, e usor sa discuti din spatele ecranului!!!

Nu am pacalit pe NIMENI, niciodata (si nici nu am intentia asta!!). Omul a primit EXACT ce am scris/aratat in anunt! S-a "tiganit" o groaza de timp (telefoane si PM) asupra pretului si mi-a tot oferit jante pe care le avea prin "batatura", care NU aveau nimic in comun cu cele mentionate de mine, EXPRES, ca fiind POSIBILE "monede" de schimb!

Pe mine m-a deranjat tare ATITUDINEA lui: le voia ca si noi, la pret de nimic! (desi, i-am facut o reducere de 100euro, el tot mai spera .. si negocia!).

IN plus, ma deranjeaza negocierea stupida FARA sa vezi, macar, produsul! Accept discutii LA FATA LOCULUI, dar nu prin telefon, FARA sa vezi "marfa"! (asta se intampla frecvent , chiar si aici, si ....)

 

Deci: NU am spus: originale si i-am dat replici, NU am spus: nelovite si i-am dat sudate/lovite etc, NU am spus un pret si i-am cerut altul, NU i le-am trimis prin curier ca sa nu le poata vedea etc! TOT ce i-am spus si oferit a fost REAL! Atunci? La pretul pe care mi-l oferea, le putea reconditiona EXACT cum si le dorea! Si, avea jante ca si noi la nici un sfert din pretul lor de magazin!! Dar .....

Ca, ar fi dorit sa ia jante noi (sau ca si noi) la un sfert de pret, e alta poveste!! Asta vreau si eu si voi, dar .... se poate?

Si, in alta ordine de idei, cum am scris si mai sus, NU sunt vanzator, deci.... Prefer sa-mi aleg cumparatorii exact cum fac si cu clientii! Multumesc lui D-zeu ca nu am nevoie sa fac "afaceri" decat cu cine vreau! Si ma bucura asta!

 

In rest, nu am nimic de spus! Jantele stau pe balcon; nu am nevoie sa le vand. Prefer sa le fac cadou unui amic, decat sa le vand pe pret de nimic unui astfel de cumparator!! Asa "functionez" eu (e bine, e rau, ...cine stie?). La fel voiam sa fac si cu franele care mi-au fost schimbate si cu altele!

Cu stima tuturor!

Edited by c.sainz
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Beldiman

Nu am pacalit pe NIMENI, niciodata (si nici nu am intentia asta!!).

 

in josul paginii: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/58742-user-review/page__st__300

 

am mai inteles din diverse surse ca a mai dat comanda de niste piese la alex.teile pe care nu le-a mai ridicat, iar pe brandex l-a pus sa-i aduca bara de M si nu o mai ia.

 

concluzii?

 

si stiti ce e cel mai amuzant, el comenteaza pe toate topicurile despre jante si anvelope.

moderatorii ar trebui sa faca ceva in sensul asta

Edited by Beldiman
Link to comment
Share on other sites

Sa ne lamurim, Eu te acuz de minciuna la telefon, ca mi-ai confirmat ca vopseaua este originala- adica nevopsite, ai zis" ca sunt nevopsite" si ai raspuns asta de 2 ori, afirmand ca jantele sunt ca noi!!!!!!!!!

Ca jantele sunt sudate sau lovite, eu nu te-am acuzat, asta urma sa le verific la vulcanizare, ca nu puteam sa-ti dau banii fara sa le verific

Am negociat prin telefon si prin PM, un singur pret 500 euro, care ti l-am propus de la inceput, daca e nevoie am sa dau public copiile MESAJELOR. Nu am negociat cand am ajuns la fata locului, da fapt puteam in batjocura sa-ti propun 250 euro ( ca sa-mi ramana bani pentru reconditionare adevarata)

Dar asa este un escroc, care a crezut ca poate trage in teapa, dar te-ai inselat

DE CE NU AI MENTIONAT PE FORUM CA JANTELA SUNT RECONDITIONATE si INCA SUNT PROST LUCRATE? AI ASCUNS INTENTIONAT cu scopul de a le vinde mai profitabil

500 euro te-ai gandit ca este suficient de a da o lovitura

Mi se pare normal sa negociezi un pret, sa oferi la schimb ceva, din moment ce singur ai cerut asta

Sa stii ca imi vreau banii pe motorina consumata pe un drum aiurea

Ma intreb de unde ai pozele expuse pe forum, cu jantele echipate, daca cand am ajuns la tine le aveai impachetate in cartoane cu scotci- care era motivul- le-ai camuflat, si sub masca unui om grabit sa mi le bagi cu JAPCA sau ti le-o fi returnat tot asa vre-un cumparator nervos ca mine.

Vad ca incepe lumea sa-si dea seama de fapt cine esti, pacat ca nu am stiu eu inainte de a negocia, ca iti pregateam ceva surprize

Link to comment
Share on other sites

Private Message: jante 18"

29-04-2011, 09:50

 

c.sainz

vanzator mincinos, feriti-va de el

 

Join Date: Jan 2011

Location: Bucuresti

Posts: 8

 

Car: E 90 LCI jante 18"

 

Salut. Am eu un set de jante pt masina ta, pe 18", IMPECABILE, BBS RX2, modulare, originale.

Daca te intereseaza, da-mi un semn.

Cu stima

 

 

 

 

Private Message: Re: jante 18"

29-04-2011, 20:27

 

c.sainz

vanzator mincinos, feriti-va de el

 

Join Date: Jan 2011

Location: Bucuresti

Posts: 8

 

Car: E 90 LCI Re: jante 18"

 

Quote:

Originally Posted by andcap2005

Quote:

Originally Posted by c.sainz

Salut. Am eu un set de jante pt masina ta, pe 18", IMPECABILE, BBS RX2, modulare, originale.

Daca te intereseaza, da-mi un semn.

Cu stima

astea?

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/1...0#entry1427260

si a mele

http://www.bmwclub.ro/showthread.php?t=15071

Cu stima Andrei

0745088101

Salut! Nu fac schimburi DECAT cu jantele mentionate in anunt! Multumesc, oricum!

Mai am un set BBS, deci nu vreau schimburi; doar cash!

 

Cu stima

Mircea

Private Message: FW: jante 18"

Recipients: c.sainz

29-04-2011, 22:14

 

andcap2005

Member

 

 

 

Join Date: Dec 2009

Location: Romania

Posts: 74

 

Car: BMW 730d FW: jante 18"

 

Quote:

Originally Posted by c.sainz

Quote:

Originally Posted by andcap2005

Quote:

Originally Posted by c.sainz

Quote:

Originally Posted by andcap2005

Quote:

Originally Posted by c.sainz

Salut. Am eu un set de jante pt masina ta, pe 18", IMPECABILE, BBS RX2, modulare, originale.

Daca te intereseaza, da-mi un semn.

Cu stima

astea?

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/1...0#entry1427260

si a mele

http://www...............scuze alt forum

Cu stima Andrei

0745088101

Ofer 200 euro diferenta?

Cash ultim pret?

 

Salut! Nu fac schimburi DECAT cu jantele mentionate in anunt! Multumesc, oricum!

Mai am un set BBS, deci nu vreau schimburi; doar cash!

 

Cu stima

Mircea

 

Pretul este final!! Sunt jante deosebite, rare si intr-o stare excelenta!! Pretul UNEIA SINGURE este de 650 euro (te rog sa verifici pe net!!). Potrivirea pe masina ta este PERFECTA!

Daca esti interesat, da-mi un semn

 

Cu stima

Intradevar, cred s-ar potrivi perfect pe e38,

Faine jante.Imi plac cum arata in poze.

Poate negociezi la 500 euro?

Link to comment
Share on other sites

Ca idee,am luat si eu niste jante cu ceva timp in urma si spre rusine mea,habar n`am avut ca sunt revopsite,cred ca a contat si faptul ca nu le`am montat niciodata pe masina si nu le`am studiat f atent,pe mine interesandu`ma mai mult urm jante pe care mi`le doream!

Deci sunt multi factori de gen!

Cat despre cumparatori,am intalnit si eu tot felul si cand un cumparator pur si simplu nu`ti place sau te deranjeaza cu tot felul de reduceri/discounturi pt nush ce motive,chiar nu are rost...

Totusi eu zic ca si 500euro,merita acele jante BBS...chiar daca ar fi nevoie de reconditionare!

JANTELE NU SUNT TEAPA!

 

 

Colegul de la Bz are si el dreptatea lui,ca a batut drumul si nu s`a ales cu nimic,dar pana la a imputa vanzatorului reduceri peste reduceri pt nu stiu ce motive,cand omul a spus clar ca fara o suma nu le da...mi`se pare aiurea!

Asa a fost sa fie,nu trb generalizat ca vanzatorul este tepat sau cumparatorul este pus pe tiganeala!

 

 

Ca si concluzie am impresia ca userul din BZ care a venit la Buc,a crezut ca sainz este vre`un "parlit" si le vinde ca este disperat dupa bani sau ceva de genul,dar chiar nu este cazul!

Totusi cumparatorul deranjeaza teribil crezand si comportandu`se astfel!

Edited by strees
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Omu l-a intrebat daca sunt revopsite, sainz i-a zis ca nu sunt, s-a gandit ca daca bate atata drum i le baga pe gat si gata sau nu observa ca sunt revopsite.

 

Daca lu sainz nu-i placea milogeala cumparatorului nu i le vindea si gata, nu-l obliga nimeni, ii taia macaroana de la inceput ca pretul e fix si gata, dar se stia cu musca pe caciula ca sunt revopsite si a mai lasat la pret.

 

Deci suspend...oricum vroia sa stea pe tusa ca pierde timpul pe forum si nu-si mai face treaba la birou.

Link to comment
Share on other sites

 

si stiti ce e cel mai amuzant, el comenteaza pe toate topicurile despre jante si anvelope.

moderatorii ar trebui sa faca ceva in sensul asta

Asta am observat si eu :rolleyes: Nu-i topic cu jante fara sa zica si el ceva :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.