Jump to content

Parere e46 pachet m sau m tech 2 ?


ReSp3cT

Recommended Posts

M Tech 2

 

 

 

 

Asta e CSL, nu are treaba cu M Tech 1 sau 2.

 

dupa cum spuneam.. m tech 1 care este pt sedan nu este si pt coupe

el vrea diferenta intre m si m tech 2... uite aici diferente

ramane sa-si aleaga ce-i place

post-47192-0-99257700-1304853267_thumb.jpg

post-47192-0-49607800-1304853366_thumb.jpg

post-47192-0-23397700-1304853413_thumb.jpg

post-47192-0-13019300-1304853502_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca intre m`tech1 si 2 nici nu se poate pune problema unei comparatii, m`tech2 este mult peste, cel putin in privinta spoilerului fata, iar pentru un coupe este foarte potrivit cel m, asta este parerea mea. Zicea cineva mai sus ca m`tech 1 a fost construit pentru nfl, si nu m`tech2, atunci de ce este exact pentru nfl mtech2, iar la fl trebuie sa schimbi suporti, mufe proiectoare si alte alea? think again!
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca intre m`tech1 si 2 nici nu se poate pune problema unei comparatii, m`tech2 este mult peste, cel putin in privinta spoilerului fata, iar pentru un coupe este foarte potrivit cel m, asta este parerea mea. Zicea cineva mai sus ca m`tech 1 a fost construit pentru nfl, si nu m`tech2, atunci de ce este exact pentru nfl mtech2, iar la fl trebuie sa schimbi suporti, mufe proiectoare si alte alea? think again!

Din fabrica e46 nfl a iesit doar cu m-tech 1, m tech 2 a aparut odata cu facelift-ul. Iar legat de bari, ca se potrivesc exact, cred ca tine de faptul ca majoritatea barilor de m-tech 2 sunt aftermarket, fiind adaptate de catre producatorii lor direct pentru nfl.

Link to comment
Share on other sites

Vorbesti in necunostinta de cauza: bara originala m`tech 2 se potriveste perfect pe nfl, la fl trebuie sa schimbi una alta, mai cauta informatii si apoi posteaza.

"cred ca tine de faptul ca majoritatea barilor de m-tech 2 sunt aftermarket" - am specificat ca nu am certitudinea ca barile sunt originale sau nu; arata-mi tu un e46 nfl iesit din fabrica cu m-tech 2 si imi retrag afirmatiile.

Link to comment
Share on other sites

Si daca nu a iesit din fabrica bmw cu spoilerul m`tech2 ce ? poti sa te duci frumos sa`ti cumperi unul de la reprezentanta si sa`l montezi pe un nfl. Explica`mi tu atunci de ce nu vine cu prinderile pentru facelift, atat cu proiectoare cu becuri h11, asa cum are fl, si vine exact pregatit pentru nfl.
Link to comment
Share on other sites

Si daca nu a iesit din fabrica bmw cu spoilerul m`tech2 ce ? poti sa te duci frumos sa`ti cumperi unul de la reprezentanta si sa`l montezi pe un nfl. Explica`mi tu atunci de ce nu vine cu prinderile pentru facelift, atat cu proiectoare cu becuri h11, asa cum are fl, si vine exact pregatit pentru nfl.

Nu stiu de ce trebuiesc adaptate prinderile pentru facelift, iar legat de faptul ca iti poti pune bara de m-tech 2, ai tot dreptul, arata foarte bine, e masina ta si faci ce vrei cu ea :thumbsup: . Singura chestie cu care nu sunt de acord e sa ai bara m si jante pe 15' sau mai rau, de tabla... Am vazut ca au aparut bari de m-tech e90 care se potrivesc pe e46, dar aici e ceva gen - dacie din '84 cu "zambetu' lu' iliescu" :) .

Link to comment
Share on other sites

NU era vorba de masina personala, o dai la intors. Si la faptul ca nu esti tu de acord cu bara sport si jante de tabla, este strict parerea ta. Fiecare are dreptul sa faca absolut ce vrea cu masina lui. Eu doar ti`am demonstrat ca m`tech 2 a fost proiectat pentru nfl, nicidecum pentru fl. Oricum am facut destul off, nu cred ca mai are sens discutia, mie personal nu imi place deloc m`tech1, este anost, mai frumoasa este bara de nfl coupe decat m`tech1, este doar parerea mea. Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

NU era vorba de masina personala, o dai la intors. Si la faptul ca nu esti tu de acord cu bara sport si jante de tabla, este strict parerea ta. Fiecare are dreptul sa faca absolut ce vrea cu masina lui. Eu doar ti`am demonstrat ca m`tech 2 a fost proiectat pentru nfl, nicidecum pentru fl. Oricum am facut destul off, nu cred ca mai are sens discutia, mie personal nu imi place deloc m`tech1, este anost, mai frumoasa este bara de nfl coupe decat m`tech1, este doar parerea mea.

Nu o dau la intors man, tu ai zis ca iti poti pune bara de la reprezentanta si, ce.

"Si la faptul ca nu esti tu de acord cu bara sport si jante de tabla, este strict parerea ta. Fiecare are dreptul sa faca absolut ce vrea cu masina lui." - pai atunci ce facem, ne imbracam in bermunde si pantofi de lac? Bafta!

Edited by daci_84
Link to comment
Share on other sites

Tu ai kit m`tech si motor 1,6 cu 3 hamsteri putere, nu stiu care are pantofii de lac.

Am facut o paralela amice,nu te-am atacat da' n-ai inteles aluzia. Iar legat de motor, asta este, 1.9-105 cai, putini ce sa-i faci...macar de neuroni nu duc lipsa. Vad ca ma lupt cu morile de vant cu tine, pa!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M pt coupe ;) eu nuj ce va place voua la m tech 1....nici pe gratis nu as pune asa ceva pe masina dar sa mai dau si bani...

iti dau eu bani fa-mi rost de un m-technic 1 !sa vezi cat de greu il vei gasii!!sunt f rare!!pt cei ce le au sa aiba grija de ele!!pt colegul cu e46 nfl visiniu-daci_84: felicitari!!ai o masina frumoasa!!

Edited by fulviuss
Link to comment
Share on other sites

M pt coupe ;) eu nuj ce va place voua la m tech 1....nici pe gratis nu as pune asa ceva pe masina dar sa mai dau si bani...

Pai daca te-ai hotarat, ce mai stai, ia-ti bara de M si sus cu ea. Si eu sunt de parere ca pe coupe arata mai bine M decat M-tech 2. Iar legat de m-tech 1, daca cei de la bmw asa l-au conceput, ce sa le facem...mai gresesc si ei... :) .

 

iti dau eu bani fa-mi rost de un m-technic 1 !sa vezi cat de greu il vei gasii!!sunt f rare!!pt cei ce le au sa aiba grija de ele!!pt colegul cu e46 nfl visiniu-daci_84: felicitari!!ai o masina frumoasa!!

Ms. pt aprecieri man, ai avut si tu m-tech 1 albastru, prezentat pe 4tuning?

Link to comment
Share on other sites

Ms. pt aprecieri man, ai avut si tu m-tech 1 albastru, prezentat pe 4tuning?

da!dar nu din cauza asta am spus ca sunt rare ci pt ca sunt, parerea mea ca la un NFL ii sta bine pachet m1,iar la FL m2!! si bara de M sta bine la M!!numai bine tuturor!!

Edited by fulviuss
Link to comment
Share on other sites

daci_84, nu are sens sa te certi cu persoane ca @rain. El e un caz special, iar cand nu mai are ce spune, o da in jigniri. Vorbeste de 3 hamsteri putere, dar uita de "puturoasa" lui.

 

Eu am m-1 pe masina, am vrut sa il schimb cu m-2, insa sunt atatea pe strazi ca a devenit banal. Asa ca raman la m-1, e aparte. Iar ca un m-2 sa arate bine, iti trebuie minim jantele de m-packet si o suspensie sport.

 

ON-topic: m-1 nu merge pe coupe, nu inteleg ce se tot discuta. Oricum, a fost formulat foarte prost titlul topicului.

 

Pentru masina ta, coupe, eu as merge pe m-2, arata mult mai bine ca si m-2 pe sedan, pentru ca nu are bandou. Bara de M3 nu cred ca merge pe coupe, ci doar una aftermarket. Si arata ca un fel de doua feluri. Dar depinde de gusturi.

Link to comment
Share on other sites

daci_84, nu are sens sa te certi cu persoane ca @rain. El e un caz special, iar cand nu mai are ce spune, o da in jigniri. Vorbeste de 3 hamsteri putere, dar uita de "puturoasa" lui.

Daca nu esti in stare sa faci legatura intre niste comparatii, macar nu te afirma

Eu am m-1 pe masina, am vrut sa il schimb cu m-2, insa sunt atatea pe strazi ca a devenit banal. Asa ca raman la m-1, e aparte. Iar ca un m-2 sa arate bine, iti trebuie minim jantele de m-packet si o suspensie sport.

De ce ti`ai luat bmw? sunt atat de multe pe strazile romaniei, incat au devenit "banale", asa`i?

ON-topic: m-1 nu merge pe coupe, nu inteleg ce se tot discuta. Oricum, a fost formulat foarte prost titlul topicului.

 

Pentru masina ta, coupe, eu as merge pe m-2, arata mult mai bine ca si m-2 pe sedan, pentru ca nu are bandou. Bara de M3 nu cred ca merge pe coupe, ci doar una aftermarket. Si arata ca un fel de doua feluri. Dar depinde de gusturi.

Poti sa pui spoiler m`tech fara bandouri si la sedan, se vede ce mare cunoscator esti, daca tot vrei sa pari vreun guru in domeniu, macar documenteaza`te inainte.

Link to comment
Share on other sites

Dear rain

 

In sens invers:

 

Am avut bari m-2 fara bandouri, chiar le aveam la vanzare aici pe forum. Am decis sa le vand pt ca nu se imbina la aripi cum trebuie, nici in fata, nici in spate. Asa ca, sa ma crezi pe cuvant, stiu mai bine decat tine ce inseamna bari fara bandouri pe sedan. Daca nu ma crezi, da o geana la masina lui @dee-low.

 

Cand mi-am luat Bmw, nu erau atatea pe drumurile patriei. Si da, unele sunt chiar banale .. Asa ca nu stiu cine nu trebuia sa se afirme.

 

 

Fa un efort si incearca sa intelegi ce am spus eu .. a, da, nu poti, pt ca tu nu stii decat sa arunci cu caca. Daca tie nu iti place ceva, trebuie sa o arati in cel mai plastic mod posibil. Esti si tu un artist, intr-un fel.

Edited by Gearhead
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.