Jump to content

Sistem sonorizare BMW E46.


AlinMotru90

Recommended Posts

Da eu nu aveam de gand sa imi schimb radio cd original de pe masina...dar sa stricat butonul de volum si apoi lam si rupt .si la fel am luat un Pioneer si sunetu din masina sa imbunatit considerabil..multi mau intrebat daca nu cumva am subwoofer la cat de bn se auzea cu boxele originale.

Modelul masini este e46, fl noroc ca am sky bag in bancheta pt ca la nonfacelift spuneam adio la subwoofer doarece nu e nici rabatabila si e si antifonata. Stiu din experienta am avut multe sanse sa conduc nfl si tub de bass 200wrms e ca si cum se aude zgomot din camera vecinului de jos. Nici la facelifta nu sta asa bine dar macar nu trebe sai fac gauri sa aud ceva.. un tub de 500wrms isi face treaba perfect.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Buna,am un e46 si as vrea sa-mi schimb boxele fata+ spate sa-mi pun altceva... doar boxe fara amplificator, subwoofer sau altceva,,,, Ce-mi recomandati? sa fie ceva pana in 300 ron setul :goodjob:

 

Daca pastrezi playerul original nu faci nici o branza, arunci banii de pomana

Link to comment
Share on other sites

Daca pastrezi playerul original nu faci nici o branza, arunci banii de pomana

Ce player mi-ai recomanda? Trebuie sa-mi pun si carcasa sa se potriveasca? O sa-mi mai functioneze comenile pe volan? Eu am player cu caseta si navigatie mica...Ar trebui sa-mi schimb si boxele?

Link to comment
Share on other sites

Ce player mi-ai recomanda? Trebuie sa-mi pun si carcasa sa se potriveasca? O sa-mi mai functioneze comenile pe volan? Eu am player cu caseta si navigatie mica...Ar trebui sa-mi schimb si boxele?

 

Eu iti recomand Alpine ori Pioneer. O sa ai nevoie de rama adaptoare sa-ti umple spatiul care va ramane. Comenzile vor merge doar cu un adaptor si numai daca playerul suporta asa ceva. Boxele raman la aprecierea ta dupa ce schimbi playerul. Pe fata cel putin nu recomand decat cu compromisul de a decupa usa. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand Alpine ori Pioneer. O sa ai nevoie de rama adaptoare sa-ti umple spatiul care va ramane. Comenzile vor merge doar cu un adaptor si numai daca playerul suporta asa ceva. Boxele raman la aprecierea ta dupa ce schimbi playerul. Pe fata cel putin nu recomand decat cu compromisul de a decupa usa. Bafta

ok. iti multumesc pentru informatii...o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

Am si eu o intrebare legata de sistemul Harman Kardon pt E46. Am reusit sa fac rost de un set de la un prieten, sistemul complet de 10 boxe, amplificator, etc. Problema e ca masina mea are sistemul cu radio BMW Business CD si doar 6 boxe. Exclusa varianta sa schimb fetele de usi, din cauza tapiseriei, Individual Leder Zimt.

 

Ce solutii ar fi, ca sa pot instala HK-uri in fetele de usi si cat de complicat ar fi? A mai facut cineva?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

Am si eu o intrebare legata de sistemul Harman Kardon pt E46. Am reusit sa fac rost de un set de la un prieten, sistemul complet de 10 boxe, amplificator, etc. Problema e ca masina mea are sistemul cu radio BMW Business CD si doar 6 boxe. Exclusa varianta sa schimb fetele de usi, din cauza tapiseriei, Individual Leder Zimt.

 

Ce solutii ar fi, ca sa pot instala HK-uri in fetele de usi si cat de complicat ar fi? A mai facut cineva?

 

Multumesc!

Salut, cu fetele de usi nu e problema, se pot decupa cu un cutter incins/pistol lipit, etc(ai pe interior marcata forma midrange-urilor). Nu se potriveste instalatia electrica...

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

 

Am si eu o intrebare legata de sistemul Harman Kardon pt E46. Am reusit sa fac rost de un set de la un prieten, sistemul complet de 10 boxe, amplificator, etc. Problema e ca masina mea are sistemul cu radio BMW Business CD si doar 6 boxe. Exclusa varianta sa schimb fetele de usi, din cauza tapiseriei, Individual Leder Zimt.

 

Ce solutii ar fi, ca sa pot instala HK-uri in fetele de usi si cat de complicat ar fi? A mai facut cineva?

 

Multumesc!

mulți dintre noi au upgradat sistemul strereo cu 6 boxe la unul HK. DacĂŁ vrei mai multe detalii dĂŁ-mi un telefon. Sunt multe de povestit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.