Jump to content

caut telescoape spate e34 touring


neotrim

Recommended Posts

am aflat de pe alt topic ca sunt persoane pe acest forum care imi pot procura 2 telescoape spate de e34 touring, s-a dovedit un cosmar gasirea si cumpararea lor, daca este cineva care le poate vinde as fi fericit sa le cumpar, va multumesc
Link to comment
Share on other sites

ce fel de telescoape?

 

cele mici de la luneta; cele mari de la usa portbagajului sau chiar amortizoarele?

 

ca sa raspund tot eu acum, intrucat nu stiu cand mai intru sa verific:

 

cele mici de luneta se pot comanda la reprezentanta locala bmw pt. aprox 125 ron/buc; nu merita de la dezmembrari pt. diferenta de 100 ron si sa ai surpriza sa nu tina. Se schimba al naibii de greu; ca idee trebuie demontat cam tot portbagajul (usa, plafon, geam luneta...)

cele mari, de portbagaj....nu stiu cat costa la reprezentanta; la dezmembrari probabil ca nu-s scumpe. Atentie la rox'urile de prindere.

amortizoarele de spate sunt identice cu cele de e34 sedan; adica daca se vrea a se face conversia de la perne hidraulice la suspensie normala (se comanda flanse si amortizoare de e34 sedan).

Edited by CRM
Link to comment
Share on other sites

amortizoare, tot aici pe forum mi s-a spus ca nu se potrivesc de pe sedan pe touring, eu am suspensia distrusa si trebuie schimbate toate 4 amortizoare, mi sa spus ca fata e identica dar spatele difera... nu stiu ce sa mai cred, de sedan am gasit dar de touring nu are nimeni, se potrivesc de pe sedan pe touring sau nu?
Link to comment
Share on other sites

da, eu ti-am spus. De regula un touring e34 are o chestie numita SLS (self leveling system), oricat il incarci, spatele nu se lasa, si de asta si amortizoarele difera.

Daca anulezi sistemul asta sau este anulat deja, probabil ca merge cum spune colegul CRM.

Link to comment
Share on other sites

m-am uitat pe manualul bentley pentru e34 si acolo scria cum sa recunosti modelele cu sls dupa bidonasul cu lichid de servo si dupa ce m-am uitat la bidonasul meu masina nu este model cu sls, in cazul asta pot pune telescoape de sedan?

daca capacul e dintr-o singura bucata si cu vergea lipita de el masina nu are sls, daca e vasul mai lung si capacul compus din mai multe bucati atunci masina e cu sls

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.