Jump to content

Interfata diagnoza BMW


Recommended Posts

din ce am vazut asta mi s-a parut locul potrivit pentru postare, vreau sa imi cumpar o interfata pentru diagnoza si alte chestii care se mai pot face cu ea pentru BMW in general, in special pentru E46 si BMW dupa 2000, nu ceva foarte complicat, sau ma rog...cine imi poate da cateva sfaturi este binevenit :). Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ca sa nu mai deschid un alt topic, si cu scuzele de rigoare fata de userul mik15 pentru faptul ca ma folosesc de topicul creat de el, am si eu o intrebare:

 

Va rog sa imi recomandati o solutie, o interfata + soft pentru diagnosticare, vizualizare in timp real, citire, resetare coduri eroare pentru un E36 din 1997 si ulterior pentru un E46 sau E90 (functie de buget :rolleyes: ), la care posibil sa fac si unele modificari si resoftari, in functie de cunostinte si necesitati. Doresc sa il folosesc pentru uz personal, cu un laptop pe usb si Windows 7.

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai deschid un alt topic, si cu scuzele de rigoare fata de userul mik15 pentru faptul ca ma folosesc de topicul creat de el, am si eu o intrebare:

 

Va rog sa imi recomandati o solutie, o interfata + soft pentru diagnosticare, vizualizare in timp real, citire, resetare coduri eroare pentru un E36 din 1997 si ulterior pentru un E46 sau E90 (functie de buget :rolleyes: ), la care posibil sa fac si unele modificari si resoftari, in functie de cunostinte si necesitati. Doresc sa il folosesc pentru uz personal, cu un laptop pe usb si Windows 7.

 

Multumesc anticipat.

bmw scanner 1.4.0 interfata si mufa usb, o gasesti pe internet undeva la 300 de lei (eu atat am dat pe ea) si poti face multe chestii cu el, numai sa ai rabdare sa te joci si sa experimentezi daca ai cat de cat cunostinte in domeniu si pricepi engleza. bafta!

Link to comment
Share on other sites

pt modele pre 97 (e34) Carsoft sau ADS / soft: carsoft, inpa, dis

pt modele 97-03.07 "inpa" sau d-can / soft: inpa, dis, sss program

pt modele 03.07- d-can / soft: inpa, dis, e-sys

 

mai sunt si altele dar cam scumpe.

Edited by chiciuc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bmw scanner 1.4.0 interfata si mufa usb, o gasesti pe internet undeva la 300 de lei (eu atat am dat pe ea) si poti face multe chestii cu el, numai sa ai rabdare sa te joci si sa experimentezi daca ai cat de cat cunostinte in domeniu si pricepi engleza. bafta!

 

 

problema este ca pe windows 7 nu merge, nu sunt draivere pt windows 7 , trebuie instalat un windows XP virtual sau asa ceva si aici intervine problema daca nu ai licenta la windows7. asa stiu eu, daca nu este adevarat rog sa ma corectati si eu sunt interesat sa instalez bmw scanner pe windows 7. nu am mai avut rabdare sa ma chinui atat si am fost la "profesionisti"

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Inpa am instalat eu la mine pe Windows 7 x64, trebuie sa bifezi la compatibility mode Xp Service Pack 3 si merge perfect ;)

Sa nu uiti de portul com sa-l setezi pe 1

 

Dis si SSS nu am reusit, credca o sa imi fac si eu un dual boot cu un xp pentru astea doua.

 

Ps: Intreb si eu, vad ca s-a mai intrebat :) merg in virtual box, ati incercat ? Vede porturile ?

Edited by Dr.Cipry
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.