Jump to content

Vand volan BMW E46 cu comenzi


Recommended Posts

acel volan care-l ai tu pe masina eu stiu ca sa pus doar pe fl.

a fost pus si pe nFL...

 

volanul din postul 1 este de pe e39 100% !

 

faptul ca se potriveste si pe e46 sau X5 e altceva... e putin mai mare (insesizabil) decat cele normale de e46, dar se potriveste sigur !

Link to comment
Share on other sites

HEY. nu mai faceti confuzii. acesta este volan de E46 NFL :

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/1998/june/browse/steering/steering_wheel_airbag_multifunctional/

 

volanul de FL este altfel :

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/318d-M47N/LHD/N/2004/december/browse/steering/steering_wheel_airbag_smart_multifunct/

 

 

Diferenta dintre ele este capacul de la airbag care la NFL are semnele de claxon usor pe laterale, iar la FL are in colturile de sus ale capacului de la airbag niste striatii si semnele de claxon sunt mai centrale decat la NFL.

Link to comment
Share on other sites

volanul din postul 1 este de pe e39 100% !

man,asa am zis si eu ...da' omu a spus ca e stantat pe spate "e46" ,ce sa mai zici in fata unei probe asa de irefutabile ? tre sa ne dam batuti si sa recunoastem ca am gresit :punk:

daca ar pune o poza cu "dosul" volanului,am putea sa ne edificam "hundert prozent" cum spune cetateanu' german :punk:

Edited by dee-low
Link to comment
Share on other sites

man,asa am zis si eu ...da' omu a spus ca e stantat pe spate "e46" ,ce sa mai zici in fata unei probe asa de irefutabile ? tre sa ne dam batuti si sa recunoastem ca am gresit :punk:

daca ar pune o poza cu "dosul" volanului,am putea sa ne edificam "hundert prozent" cum spune cetateanu' german :punk:

Am atașat și o poza cum ați cerut voi. Sper sa va lĂŁmuriți. post-8982-0-79706700-1307624750_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

te rog si eu,fa o poza volanului din spate,dar sa se vada tot volanul in cadru.Multumesc !

In partea dreapta a volanului jos se vede cum este stanțat E 46,ĂŽmi cer scuze când am spus ca este pe ștanțat pe spate... este ĂŽn volan,sub airbag

post-8982-0-47015800-1307625729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vand urgent volan BMW e46 din piele,,airbag SRS,comenzi pe volan,in stare foarte buna,fără zgârieturi sau alte probleme.Preț 600 RON.Livrare personal în Bistrița sau prin curier în țară.

 

Sunt interesat si eu de acest volan numai daca merge la facelift, 316i, platesc taxe postale tot. tel.07474032167, 0764449353 Dan

 

Sunt interesat si eu de acest volan numai daca merge la facelift, 316i, platesc taxe postale tot.

 

Sunt interesat si de o nuca metalica tot pentru facelift ul care il mentionam mai sus, adica 316 i, model 2003, daca este de piele, s-a tocat cea originala, si de mana mea! tel.07474032167, 0764449353 Dan

Edited by Danyels1967
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.