Jump to content

BMW 320D E46.. NOUA ACHIZITIE DUPA 5er.


bt80gyb

Recommended Posts

A VENIT TIMPUL SA VA PREZINT SI TIGANCA MEA

BMW 320D E46, 04/2001. E PRIMA MASINA CE AM REUSIT SA O TIN 1 AN JUMATATE.

PROPRIETARUL A ADUSO DIN GERMANIA IN 2009 SI NU A MAI AVUT BANI SA O INMATRCULEZE , SI DUPA CE A TERMINAT NR ROSII A STAT PANA IN 04/2010 IN CURTE(PANA AM LUATO EU).

OPTIUNI:

FARURI XENON si ANGEL

SPALATOARE FARURI

BC;PILOT ; COMENZI VOLAN;

RADIO CASS CU MAGAZIE SI NAV MICA

CARLIG ; TORPEDOU FRIGORIFIC:

5 TREPTE ; COTIERA FATA,SPATE

PACHET FUMATOR;

DESCHIDERE/INCHIDERE GEAMURI DIN TELECOMANDA

INCHIDERE CENTRALIZATA

JANTE ALUMINIU IARNA VARA

CAM ATAT IMI ADUC AMINTE..orice opinie sau idee e binevenita.

 

MAI ADAUG CEVA FOTO

BINENTELESC CA MASINA NU ERA ASA CAND AM CUMPARAT

ACU STAU IN ITALIA SI CAND AJUNG IN RO AM SA PUN POZE CUM ERA

Link to comment
Share on other sites

BMW 320D E46, 04/2001. E PRIMA MASINA CE AM REUSIT SA O TIN 1 AN JUMATATE.

OPTIUNI:

FARURI XENON si ANGEL

SPALATOARE FARURI

BC;PILOT ; COMENZI VOLAN;

RADIO CASS CU MAGAZIE SI NAV MICA

CARLIG ; TORPEDOU FRIGORIFIC:

5 TREPTE ; COTIERA FATA,SPATE

PACHET FUMATOR;

DESCHIDERE/INCHIDERE GEAMURI DIN TELECOMANDA

INCHIDERE CENTRALIZATA

JANTE ALUMINIU IARNA VARA

FOLIE GEAMURI AUTORIZATE

INELE BORD.

..orice opinie sau idee e binevenita.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am amintit ca mai am : Follow me home, proiectoare ceata, folii geamuri autorizate "Solar zone", Webasto.

 

Am schimbat : alternator nou Bosch ; parbriz nou ; discuri frana+placute fata/spate Trw ; filtru epurator ;ulei Bmw+ filtre Man(schimbate la fiecare 10000km),aditiv +condens motorina Bardahl (pun motorina doar de Q8 sau ESSO) ; telescoape noi Monroe.

 

Schimbat lichid frana + servo ; termostat nou ; curele continental ; cotiera fata + pachet fumator le-am pus eu.

 

Schimbat becuri xenon cu 6000k (angel de 7000); schimbat sticle far(Bosch)+semnale(Lexus); inele bord.

 

Trimurile interior cu folie carbon ; eleron Schnitzer ; paravanturi gemuri ;

 

Cam atat imi aduc aminte ca am schimbat din aprile 2010 pana acum si nu am avut probleme.

Link to comment
Share on other sites

de ce toata lumea uita de limba romana cand pleaca in alta tara?

2 variante:)

1...ca sa ne dam seama de asta :geek:

2...nu stia nici inainte de a pleca :LMAO:

 

Avand in vedere ca e Italia, nu poti folosi ca scuza faptul ca n-ai mai avut cu cine ''exersa'':excl:

Link to comment
Share on other sites

Sunt multe chestii care nu imi plac la masina ta:dezlipeste-i porcaria aia de folie neagra de pe partea superioara a stopului, da-i jos paravanturile :sick: , schimba-i evacuarea cu una mai mica cu doua iesiri eventul, inlocuieste-i schimbatorul cu unul original si nu in ultimul rand schimba semnalizarile din coltul farurilor cu cele originale ale masinii! Dupa aceea poti sa ii pui si niste jante si vei avea o masina extraordinar de frumoasa! :) Scuza-ma daca am fost putin prea dur dar mi-am exprimat parerea mea sincera, tu daca vrei poti sa o iei in considerare, iar daca nu, nu! In rest toate cele bune!
Link to comment
Share on other sites

Nu fi rautacios pentru ca explicatia mea este plauzibila si o stiu de pepropria-mi piele. Nu este obligatoriu ca in Italia sa locuiasca intr-un cartier numai cu romani, sau sa lucreze numai cu romani. Omul este constient ca nu mai scrie corect si, eu unul, am apreciat ca a cerut scuze anticipat din acest motiv. Putem analiza posturile fiecaruia dintre noi si vom vedea ca fiecare din noi a mai facut un dezacord sau a inversat roluri,e cuvintelor in propozitie astfel incat sa nu mai fie o exprimare corect gramaticala. Din pacate forumurile romanesti sunt plin de oameni ca tine carora le place sa jigneasca gratuit un om necunoscut.

 

Postul de,mai sus era dedicat userului blitzu. Subscriu la sugestiile lui Alin

Link to comment
Share on other sites

Intradevar nu locuiesc intr-un cartier cu romani si nici nu am ghinionul asta sa lucrez cu romani(sunt foarte rai si invidiosi).

Nu am de ce sa ma supar ; accept orice opinie sau idee.

Triplele de pe spate(e vopsea) si capat toba asa am luat masina si ma gandeam sa le schimb cu cele cu led.

Semnalele fata le-am luat pt ca mi-au placut(cele oem nu-mi plac).

Multumesc mada_linn ,toata stima.

 

Va multumesc tuturor pentru postari.

 

Astept opinii pentru masina nu pentru mine.

 

PS. Scuze pentru gramatica(in italiana "avut-o" se scrie cu "o" legat sau "luat-o" si nu mi-am dat seama).

"NU UITAM LIMBA ROMANA CI GRAMATICA E DIFERITA".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.