Jump to content

My New Toy ///M3 E46 Orange


activect

Recommended Posts

Va salut cu mult respect , doresc sa va prezint masinuta mea care in decurs de 1 an a suferit modificari majore atat la interior cat si la exterior / motor .

Este vorba despre un M3 E46 din 2003 , 140.000 km , cutie SMG ...

La inceput cand l-am cumparat a fost alb mat colantat si in rest stock cu niste replici de jante BBS LM 19" ...

Acum a primit masinuta un Bodykit CSL cu splitterele , portbagajul si difuzorul din spate din carbon ...

A mai primit si niste jante originale Ac Schnitzer 19" , o suspensie reglabila H&R , niste scaune de CSL originale, un blocant nou raport 4.10, fulii sport, admisie vf engineering , chiptuning ... Si momentan cam atat ...

 

Tin sa precizez ca masina am facut-o de la zero deoarece am luat-o acum 5 luni inapoi de la o persoana care a inceput sa o dezmembreze si masina era un cazan veritabil... A primit numai piese noi si toata articulatia refacuta, filtre, ulei tot tot ... original...

 

 

Astept pareri ...

 

Va multumesc

post-48700-0-95728900-1309254105_thumb.jpg

post-48700-0-42614100-1309254117_thumb.jpg

post-48700-0-14932800-1309254461_thumb.jpg

post-48700-0-15002400-1309254556_thumb.jpg

post-48700-0-57600900-1309254593_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foarte tare sa o stapanesti sanatos si fara incidente.Asteptam niste poze si cu interiorul si motor.:thumbsup:Bine ai venit in club!!!

 

 

 

O sa vina si pozele respective , momentam am niste probl de rezolvat si timpul este pretios din pacate :( ... Scaunele inca nu le-am montat ca am dat tot interiorul jos sa repar instalatia electrica si trebuie montate toate inapoi :)) Multumesc frumos pt parere

Link to comment
Share on other sites

interesanta.

Despre performante ce ne poti spune?

 

 

salut ... nu am facut inca o fisa dyno dar pot spune ca are undeva la 380 de cai ... ca sa-ti spun o treaba sigura am luat la tulcea anu asta locu 2 la profi la ap3 , dupa ionut nsl-u cu pisica turbo

 

asta e cea de la Pake? titansilber metalic culoarea originala...

 

 

salut, da aia e, titansilber

Link to comment
Share on other sites

zicea ca face ceva din ea, s-a lasat pagubas in final...:), am mers cu masina cand a luat-o prima data(stiu ca dupa aceea a dat-o si apoi a luat-o inapoi) si mergea foarte bine, mai erau ceva chestii de facut pe la ea insa per total era intr-o stare buna spre foarte buna. Din cate zicea avea si cutia schimbata si motorul in DE pe garantie iar cel de la care o luase ii schimbase dif-ul...oricum vad ca tu te-ai apucat serios de treaba :D, imi place culoarea, iese in evidenta :) Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

misto masina,e parcata mereu pe str orzari,o vad mereu cand merg la client la magazinul ala active de birotica.

 

saptamana trecuta nu aveai fetele de usi......si nici autocolantul nu e pus f bine.

 

aaaaaa deci acolo gasesc masina !!!!!! ca mi-ar trebuii si mie niste oglinzi de Mblum.gifbigyellowgrin.gifbigyellowgrin.gifbigyellowgrin.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

misto masina,e parcata mereu pe str orzari,o vad mereu cand merg la client la magazinul ala active de birotica.

 

saptamana trecuta nu aveai fetele de usi......si nici autocolantul nu e pus f bine.

dap, acolo am si eu biroul sus in blocul cu active ... nu am stat sa pun autocolantul bine deoarce o pregatisem repede mecanic si de drift sa nu fie in 10 culori, va fi vopsita in cateva saptamani maxim 2 luni ... candyred apple mettalic :D

 

Cam ...agresiv portocaliul, dar apreciez ca ai muncit la ea!

 

multumesc foarte multe chiar am muncit mult la aceasta masinuta si depaseste deja inca o data pretul cumpararii pe putin dar cand ma urc la volan isi face toti banutii .. bafta si tie cu masina

 

"Custom tuning"-ul ala inclinat intr-o parte e de mare efect :thumbsup:

 

Personal nu-mi plac jantele si stickerele alea de pe masina, ar avea un aspect mult mai curat fara ele.

 

jantele imi plac maxim pentru moment deoarece sunt jante forjate (usoare) originale, drepte nu bat nu nimic si trage bine cu ele ...decat toate repliciile de la noi macar am ceva original ... stickerele au fost puse in graba pt TULCEA cand am tras tare sa o termin, atat nu e masina de showroom nici pe departe masina

 

aaaaaa deci acolo gasesc masina !!!!!! ca mi-ar trebuii si mie niste oglinzi de Mblum.gifbigyellowgrin.gifbigyellowgrin.gifbigyellowgrin.giftongue.giftongue.giftongue.gif

gata prea multa lume stie unde e masina, am mutat-o :)) =))

 

Frumoasa "portocala mecanica" , dar 1-2 poze cu interiorul? :thumbsup:

toate la timpu lor, ms frumos de urare ....

Link to comment
Share on other sites

presupun ca ai luat-o pt forje si scos fum din roti , nici nu mai conteaza ce culoare e si cum e pus autocolantul . Isi serveste scopul si asa . Mai bine o vopsesti (camuflezi )inainte sa o vinzi si o prezinti ca o masina cuminte si devreme acasa , numai buna de plimbat fetele cu ea ....
Link to comment
Share on other sites

presupun ca ai luat-o pt forje si scos fum din roti , nici nu mai conteaza ce culoare e si cum e pus autocolantul . Isi serveste scopul si asa . Mai bine o vopsesti (camuflezi )inainte sa o vinzi si o prezinti ca o masina cuminte si devreme acasa , numai buna de plimbat fetele cu ea ....

 

 

Am luat-o din pasiune mai mult pentru ceea ce reprezinta aceasta masina in sine ... cu forja si restu a trebuit sa bag enorm de multi bani ca sa fie o masina competitiva si sa fie toate puse la punct si noi sa nu am surprize neplacute deoarece la acest model costa destul de mult ... Masina asta nu am sa o vand niciodata deoarece ma tine foarte mult ca bani si nu as da-o pe o suma de nimic niciodata si nici nu imi vine sa o vand deoarece masina merge ca una noua ... Si daca ar fi doamne fereste sa am o problema sa o vand o dau exact cum arata ca banuiesc ca mai ales aici se gasesc multi pasionati care apreciaza lucrul bun pus cu cap unde trebuie ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.